<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!-- generator="FeedCreator 1.7.2" -->
<rss version="2.0">
    <channel>
        <title>Nowości w Atticus.pl</title>
        <description><![CDATA[Nowe propozycje w ofercie antykwariatu]]></description>
        <link>http://www.atticus.pl</link>
        <lastBuildDate>Thu, 17 May 2012 21:41:46 +0100</lastBuildDate>
        <generator>FeedCreator 1.7.2</generator>
        <image>
            <url>http://www.atticus.pl/images/logo_antykwariat_atticus.gif</url>
            <title>Antykwariat Atticus</title>
            <link>http://www.atticus.pl</link>
            <description><![CDATA[Antykwariat książki Atticus.pl]]></description>
        </image>
        <item>
            <title>Atlas Polskich Strojów Ludowych - strój spiski - 80804</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80804#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Poznań 1954, Nakł. Polskiego Tow. Ludoznawczego, s. 73, ilustr. w tekście 81, tabl. z barwnymi ilustr. poza tekstem III, mapki po tekście [2], egz. częściowo nierozcięty, brosz., niew. otarcia i przybrudz. okł., 30 cm.</p><p>Summary.</p>]]></description>
            <author>STAREK Edyta</author>
            <pubDate>Wed, 16 May 2012 15:29:47 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Codzienność niegdysiejszej Warszawy - 80801</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80801#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 2010, Iskry, s. 197, [1], liczne ilustr. w tekście, tekt., obwol. lakier., 24 cm.</p><p>Kontynuacja "Intymnego życia niegdysiejszej Warszawy" i "Szemranego towarzystwa niegdysiejszej Warszawy".</p>]]></description>
            <author>MILEWSKI Stanisław</author>
            <pubDate>Wed, 16 May 2012 14:54:28 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Wojna z wysokości siodła [dedykacja] - 80788</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80788#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Londyn 1965, Polska Fundacja Kulturalna, s. 160, dedykacja od autora na k. przedtytuł., brosz. lakier.- niew. otarcia i zabrudz., 22 cm.</p><p>Lew Jerzy Sapieha, ur. 10 lipca 1913 w Spuszy koło Grodna, zm. 7 grudnia 1990 w Londynie. Brał udział w wojnie obronnej Polski w 1939 r. Lata wojny spędził w niemieckim obozie jenieckim. W 1945 r. po brawurowej ucieczce przed wojskami radzieckimi osiadł w Londynie. Długie lata pracował w londyńskim radiu. Autor oferowanych wspomnień wojennych Wojna z wysokości siodła (pierwodruk Londyn 1965), a także licznych noweli i wierszy.<br><br>Dedykacja od autora treści:<br>"Pani Bożenie Majewskiej-Maszkowskiej z wyrazami podziwu dla jej erudycji i pełnej oddania pracy dla utrwalenia w pamięci przyszłych pokoleń wiedzy o pięknych domach i działach sztuki w dawnej Polsce<br>Lew Sapiecha Londyn 1969."</p>]]></description>
            <author>SAPIEHA Lew</author>
            <pubDate>Wed, 16 May 2012 12:20:34 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Leon Sapieha - 80770</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80770#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Londyn 1967, Nakładem Autora, s. 127, [1], portret na frontyspisie, ilustr. w tekście i poza tekstem, pł., złoc. napisy na licu i grzbiecie, niew. naddarcie w gornej części lica opr., niew. otarcia opr., 23 cm.</p><p>Indeks osób</p>]]></description>
            <author>KRZECZUNOWICZ Kornel</author>
            <pubDate>Tue, 15 May 2012 12:49:04 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[pocztówka, lata 30-te] Wilno. Katedra - 80767</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80767#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80767m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>[b.m., lata 30-te], [b.w.], 9 x 14 cm., napis na awersie karty</p><p>Karta z obiegu</p>]]></description>
            <pubDate>Tue, 15 May 2012 12:25:08 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>&amp;#1058;&amp;#1088;&amp;#1072;&amp;#1076;&amp;#1080;&amp;#1094;&amp;#1080;&amp;#1086;&amp;#10 ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80764#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80764m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>&#1052;&#1086;&#1089;&#1082;&#1074;&#1072; 1986, &#1053;&#1072;&#1091;&#1082;&#1072;, s. 574, fotogr. w tekście 137, luzem tablic rozkładanych o wym. 65 x 49 [4], plast., złocone napisy na licu i grzb. okł., 26 cm.</p><p>Publikacja poświęcona tajnikom akupresury.</p>]]></description>
            <author>&amp;#1051;&amp;#1059;&amp;#1042;&amp;#1057;&amp;#1040;&amp;#1053; &amp;#1043;&amp;#1072;&amp;#1074;&amp;#1072;&amp;#1072;</author>
            <pubDate>Tue, 15 May 2012 10:57:46 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>The History - 80763</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80763#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Harmondsworth 1984, Penguin Books, s. 563, dedykacja na k. tytuł., brosz. lakier., załamania rogów, 18 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>HERODOTUS</author>
            <pubDate>Tue, 15 May 2012 10:43:24 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>All The World's A Stage [dedykacja autora dla Zbigniewa Hubnera] - 80762</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80762#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>[London] 1984, Secker & Warburg British Broadcasting Corporation, s. 320, liczne ilustr. (w tym barwne) w tekście, dedykacja na k. tytuł., pł., obwol. lakier., 25 cm.</p><p>Słowa dedykacji:<br> "For Zygmunt Hubner from his friend and admirer <br>Ronald Harwood London, 14 May 1987."<br><br>Bibliography<br>Notes and sources, index</p>]]></description>
            <author>HARWOOD Ronald</author>
            <pubDate>Tue, 15 May 2012 10:07:20 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Obraz Polityczny i Statystyczny Królestwa Polskiego jaki był w roku 1830 przed dniem 29 ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80757#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80757m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1830, Drukarnia Zawadzkiego i Węckiego, s. 276, liczne ślady zażelazienia k., brosz. oryg., otarcia i znaczne zabrudz. lica okł., całkowity ubytek okładziny grzb., niew. ubytki tylnej cz. okł., 14 cm.</p><p></p>]]></description>
            <pubDate>Mon, 14 May 2012 16:50:04 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[pocztówka, 1908 r.] Lest we forget - 80755</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80755#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80755m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>New York, Berlin  1908, International Art Publ., karta litografowana tłoczona o wym. 9 x 14 cm</p><p>Karta nadana w Stanach Zjednoczonych.</p>]]></description>
            <pubDate>Mon, 14 May 2012 15:18:38 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[pocztówka, ok. 1908 r.] True Love - 80754</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80754#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80754m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>New York ok. 1908, The Rotograph CO., karta litografowana tłoczona o wym. 9 x 14 cm</p><p>Karta nadana w Stanach Zjednoczonych</p>]]></description>
            <pubDate>Mon, 14 May 2012 15:16:23 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[pocztówka, ok. 1909 r.] To my Valentine - 80753</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80753#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80753m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>b.m. ok. 1909, b.w., karta litografowana tłoczona o wym. 9 x 14 cm</p><p>z obiegu</p>]]></description>
            <pubDate>Mon, 14 May 2012 15:14:05 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[pocztówka, ok. 1901] Wenecja  - 80752</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80752#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80752m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Wenecja 1901, Fiechi Editore, karta litografowana o wym. 9 x 14 cm.</p><p>karta z obiegu</p>]]></description>
            <pubDate>Mon, 14 May 2012 15:08:13 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Twoja rozgrywka - 80743</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80743#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1998, Wyd. PZBS, s. 110, rys. w tekście, zaznaczenia ołówkiem, brosz. lakier., 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>KIEŁCZEWSKI Ryszard</author>
            <pubDate>Mon, 14 May 2012 11:31:51 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Brydżowe problemy na nowe milenium - 80742</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80742#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 2003, Wydawnictwa PZBS, s. 160, rys. w tekście, brosz. lakier., 21 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>Pottage Julian</author>
            <pubDate>Mon, 14 May 2012 11:27:58 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Sprawdź się w końcówkach pionkowych - 80741</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80741#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1999, Wydawnictwo Szachowe "Penelopa", s. 161, brosz. lakier., niew. otarcia okł., 20 cm.</p><p>Publikacja opatrzona literaturą.</p>]]></description>
            <author>KONIKOWSKI Jerzy</author>
            <pubDate>Mon, 14 May 2012 11:08:31 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Szachy. Lekcje z mistrzem - 80739</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80739#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>[b.m.] 1997, Hachette Livre, s. 365, brosz. lakier., 18 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>GIFFARD Nicolas</author>
            <pubDate>Mon, 14 May 2012 10:59:34 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Kodeks handlowy. Rozporządzenia wykonawcze - 80737</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80737#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Kraków [po 1934], Księgarnia Powszechna, s. X, 358, podkreślenia ołówkiem w tekście, pł. oryg., złocone napisy na licu i grzbiecie, niew. otarcia i zabrudzenia okł., 16 cm.</p><p>Zawiera także skorowidze.</p>]]></description>
            <pubDate>Mon, 14 May 2012 10:53:31 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Nowe dykteryjki i ciekawostki szachowe - 80736</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80736#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1983, Sport i Turystyka, s. 343, rys. w tekście, brosz. lakier.-  otarcia krawędzi, 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>LITMANOWICZ Władysław</author>
            <pubDate>Mon, 14 May 2012 10:52:28 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Polscy szachiści 1945-1980 - 80735</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80735#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1982, Sport i Turystyka, s. 292, rys. w tekście, brosz. lakier.- niew. otarcia krawędzi, 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>LITMANOWICZ Władysław</author>
            <pubDate>Mon, 14 May 2012 10:49:17 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Dom cedrowy. Książka myśli przypomnień i opowieści - 80730</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80730#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1922, Wydawnictwo M. Arcta, s. 285, pł. introlig. z epoki- otarcia, zachowana oryginalna okładka broszurowa, 25 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>BRODOWSKI Feliks</author>
            <pubDate>Mon, 14 May 2012 09:18:23 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>An Aristotelian Response To Renaissance Humanism. ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80729#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Helsinki 1992, SHS, s. 196, brosz. lakier., niew. otarcia okł., 21 cm.</p><p>Bibliography, literatury, index of names.</p>]]></description>
            <author>MIKKELI Heikki</author>
            <pubDate>Mon, 14 May 2012 09:03:38 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Spiżowa brama - 80728</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80728#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1973, Czytelnik, s. 492, brosz. lakier., 18 cm.</p><p>Tom opatrzony notą od autora.</p>]]></description>
            <author>BREZA Tadeusz</author>
            <pubDate>Mon, 14 May 2012 08:45:53 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Awantury arabskie - 80723</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80723#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa, Lwów 1913, Nakładem Gebethnera i Wolffa, Gubrynowicza i Syna, s. 260, [1], kilka kart podklejonych papierem przez inttrolig., niew. ślady zalania na str. 30, pł. introlig., oprawa współczesna, oryg. okładka broszurowa zachowana wewn. oprawy, 19 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>MAKUSZYŃSKI Kornel</author>
            <pubDate>Sat, 12 May 2012 13:27:43 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Filozofia religii - 80722</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80722#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Kęty 2007, Wydawnictwo Marek Derewiecki, s. 385, [7], tekt. lakier., 21 cm.</p><p>Bibliografia<br>Indeks osobowy<br>Indeks pojeć</p>]]></description>
            <author>RICKEN Friedo</author>
            <pubDate>Sat, 12 May 2012 13:23:12 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Kuracja roślinna. 1050 wypróbowanych rad i wskazówek jak leczyć w 150 chorobach ziołami i ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80721#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1927, Wydawnictwo M. Arcta, s. 259, [1], k. przedtyt. i kilka końcowych kart podklejone papierem przez introlig., niew. przyżółc. i papieru, miejscami ślady zawilgocenia papieru, ubytki krawędzi kart uzupełnione przez introlig., dopiski ołówkiem, pł., introlig., oprawa współczesna, 19 cm.</p><p>Spis treści:<br><br>Część pierwsza<br><br>Choroby i środki zaradcze<br>Spis alfabetyczny chorób<br><br>Część druga<br><br>Zbieranie roślin<br>Jakie części roślin zbierać należy<br>Czas zbierania<br>Podział kwiatów leczniczych<br>Leczniczy podział ziół i ich części<br>Apteczka domowa i sposoby przyrządzania leków<br><br>Opis roślin i produktów ze wskazaniem chorób, w których mogą być użyte<br>Spis alfabetyczny</p>]]></description>
            <author>de VERDMON JACQUES Leonard</author>
            <pubDate>Sat, 12 May 2012 11:37:28 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Wiersze inne [dedykacja] - 80720</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80720#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1980, Wydawnictwo Łódzkie, s. 116, dedykacja od autorki na k. przedtytuł., karton lakier., niezn. otarcia, 17 cm.</p><p>Tomik poetycki z dedykacją autorki dla Aleksandra Ziemnego.</p>]]></description>
            <author>POGONOWSKA Anna</author>
            <pubDate>Sat, 12 May 2012 11:02:58 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Bellona. Dwumiesięcznik wojskowy. Rok trzynasty, tom XXXVIII [lipiec - grudzień 1931] - 80713</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80713#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1931, Wojskowy Instytut Naukowo-Wydawniczy, s. VIII, 622, rozkładane szkice i mapki poza tekstem, pieczątki i ekslibrisy: "Bibl. Wojsk. 1 P. Szwol. J.P." , ppł. introlig. z epoki, otarcia opr., przetarcia krawędzi, pęknięcie okładziny na grzbiecie, 25 cm.</p><p>Tom zawiera trzy współoprawne numery czasopisma oraz skorowidz. <br><br>Wśród artykułów m.in.: <br>Witosław Porczyński - Przełamanie pozycyj rosyjskich pod Przasnyszem w r. 1915; <br>Jan Sadowski Bój Legionów Polskich pod Kostjuchnówką w dniach 4-6 lipca 1916 r.; <br>T. Bobrownicki-Libchen - Bój pod Mielejczycami i Czeremchą.</p>]]></description>
            <pubDate>Fri, 11 May 2012 13:37:28 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Pierwszy ogień. Z bojów karpackich - 80712</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80712#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Kraków 1916, Nakł. Centralnego Biura Wydawnictw NKN, s. 160, [1], lekko postrzępione krawędzie stron , brosz. oryg., nieobcięty blok, niew. otarcia i zabrudzenia okł., sygnatura długopisem na grzbiecie, 23 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>ĆWIKOWSKI Witold</author>
            <pubDate>Fri, 11 May 2012 13:26:45 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Kampanja na Wołyniu (2 IX 1915 r. - 8 X 1916 r.) [z cyklu: Żołnierz 1 Brygady] - 80710</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80710#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1919, Wyd. Księgarni Wojskowej, s. 192, VII, ilustr. poza tekstem, nieczytelny podpis i sygn. "72 p.p." na str. tytuł. , ppł. introlig., niezn. otarcia krawędzi opr., 20 cm.</p><p>nieczytelny podpis i sygn. "72 p.p." na str. tytuł. </p>]]></description>
            <author>DĄBROWSKI Marjan</author>
            <pubDate>Fri, 11 May 2012 13:18:42 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Powstanie w getcie warszawskim na tle ruchu oporu w Polsce. Geneza i przebieg - 80709</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80709#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1953, Żydowski Instytut Historyczny, s. 343, [1], (ilustr. w tekście), brosz., otarcia i zabrudzenia okł., sygn. na licu okł., niezn. ubytki grzb., 24 cm.</p><p>Zawiera również kalendarz ważniejszych wydarzeń, skorowidz nazwisk.</p>]]></description>
            <author>MARK B.</author>
            <pubDate>Fri, 11 May 2012 12:59:18 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[fotografia na papierze pocztówkowym] Ganek z Dol. Czeskiej - 80707</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80707#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80707m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>[b.m. b. r.], [b.w.], fotografia na papierze pocztówkowym o wym. 9 x 13.5 cm., niew. otarcia rogów karty</p><p>Karta bez obiegu</p>]]></description>
            <pubDate>Fri, 11 May 2012 12:39:46 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Forrest Gump - 80705</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80705#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1994, Wydawnictwo Prima, s. 238, [2], brosz. lakier., niew. otarcia krawędzi okł.,  cm.</p><p>"Jedno wam powiem: życie idioty to nie bułka z masłem...".</p>]]></description>
            <author>GROOM Winston</author>
            <pubDate>Fri, 11 May 2012 11:45:51 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[pocztówka, ok. 1947] Glatz. Gesamtansicht mit Festung - 80704</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80704#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80704m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Breslau [ok. 1947r.], Photographie u. Verlag Geyer & Co, pocztówka o wym. 10.5 x 15 cm., otarcia krawędzi</p><p>Karta z obiegu</p>]]></description>
            <pubDate>Fri, 11 May 2012 08:49:36 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Na białym szlaku i inne opowiadania [autograf] - 80701</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80701#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1961, Nasza Księgarnia, s. 236, [6], ilustr. w tekście, dedykacja autorów na k. tyt., niew. naddarcie krawędzi karty przedtyt., ppł., otarcia brzegów opr., niew. zabrudzenia grzbietu, 21 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>CENTKIEWICZOWIE Alina i Czesław</author>
            <pubDate>Thu, 10 May 2012 14:35:06 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Powstanie listopadowe - 80699</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80699#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1920, Wyd. M. Arcta, s. 196, portret autora na frontispisie, ilustr. poza tekstem 12, podpis własn. na str. przedtytuł., pł., złocone napisy na licu i grzb., niezn. otarcia i naddarcia okł., niezn. zabrudzenia, 21 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>ŚLIWIŃSKI Artur</author>
            <pubDate>Thu, 10 May 2012 13:50:47 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[pocztówka] Wunschelburg Heuscheuer [Radków kłodzki] - 80698</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80698#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80698m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Leipzing [b.r], Aero-Bild-Verlag, pocztówka o wym. 9 x 14 cm.</p><p></p>]]></description>
            <pubDate>Thu, 10 May 2012 13:05:00 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[fotografia na papierze pocztówkowym, ok. 1910] [wspinaczka] - 80696</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80696#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80696m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>[b.m., b.r., ok. 1910], [b.w.], fotografia na papierze pocztówkowym o wym. 14 x 9 cm.</p><p>Karta bez obiegu</p>]]></description>
            <pubDate>Thu, 10 May 2012 12:52:54 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[pocztówka] Der Fruhling im Riesengebirge. ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80695#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80695m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warmbrunn [b.r.], Kunstverlag Max Leipelt, pocztówka o wym. 9 x 13.5 cm.</p><p>Karta bez obiegu</p>]]></description>
            <pubDate>Thu, 10 May 2012 12:39:28 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[pocztówka, ok. 1930] Skrzynia krakowska ze Skawiny w pow. krakowskim - 80694</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80694#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80694m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków [ok.1930], Wydawnictwo Muzeum Etnograficznego, pocztówka o wym. 9.5 x 14.5 cm., otarcia krawędzi</p><p>Karta bez obiegu</p>]]></description>
            <pubDate>Thu, 10 May 2012 12:35:16 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[pocztówka, ok. 1930] Skrzynia krakowska z Mogiły w pow. krakowskim - 80693</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80693#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80693m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków [ok.1930], Wydawnictwo Muzeum Etnograficznego, pocztówka o wym. 9.5 x 14.5 cm., niezn. naddarcie krawędzi karty</p><p>Karta bez obiegu</p>]]></description>
            <pubDate>Thu, 10 May 2012 12:30:46 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[pocztówka, ok. 1915] Berlin. Schlossplatz mit Blick auf Konigstrasse - 80691</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80691#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80691m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Berlin ok. 1915, [b.w.], pocztówka barwna o wym. 9 x 14 cm., otarcia krawędzi</p><p>Karta z obiegu.</p>]]></description>
            <pubDate>Thu, 10 May 2012 12:14:39 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Z Piłsudskim i Sikorskim. August Zaleski minister spraw zagranicznych w latach 1926-1932 i ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80688#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1999, Wydawnictwo Sejmowe, s. 262, fotogr. po tekście [7], brosz. lakier., 20 cm.</p><p>Publikacja opatrzona indeksem nazwisk.</p>]]></description>
            <author>WANDYCZ Piotr</author>
            <pubDate>Thu, 10 May 2012 10:29:31 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>An Introduction to Koranic and Classical Arabic. An Elementary Grammar of the Lanquage - 80687</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80687#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Bethesda 2000, IBEX Publishers, s. 327, zaznaczenia kolorem w tekście, brosz. lakier.- niew. otarcia krawędzi, 23 cm.</p><p>General index</p>]]></description>
            <author>THACKSTON Wheeler M.</author>
            <pubDate>Thu, 10 May 2012 10:04:57 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>English Histrory 1914-1945 - 80686</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80686#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Oxford 1965, At The Clarendon Press, s. XXVII, 709, pł., obwol., złocone napisy na grzb. okł., otarcia i zażółcenia obwol., 22 cm.</p><p>Bibliography, index.</p>]]></description>
            <author>TAYLOR A.J.P.</author>
            <pubDate>Thu, 10 May 2012 09:56:48 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Le Livre D'Esther [Księga Estery] Illustrations de Arthur Szyk - 80685</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80685#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80685m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Paris [1925] , L'Edition D'Art H. Piazza, s. 50, LXXVI, barwnych tablic w tekście [19], zdobiona karta tytuł., nierówne obcięcia str. pęknięty blok, brosz., obwol., złocony napis i ornament na licu oprawy, niew. otarcia oprawy, egz. w b. dobrym stanie, 23 cm.</p><p>One of Szyk's first illustrated fine arts books. </p>]]></description>
            <pubDate>Thu, 10 May 2012 08:30:26 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Pożegnanie z bronią - 80679</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80679#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 2001, Muza SA, s. 369, brosz., niezn. otarcia okł., 19 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>HEMINGWAY Ernest</author>
            <pubDate>Wed, 09 May 2012 14:16:28 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Pięć lat na froncie gospodarczym 1926 - 1931, t. I - 80676</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80676#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1931, Wydawnictwo "Drogi", s. 719, [2], tabele w tekście, pł., szyldzik na grzbiecie (częściowo naddarty), otarcia i przybrudzenia opr., miejscami ślady zalania okł., 24 cm.</p><p>Spis rzeczy<br><br>I.<br>S. Starzyński - Pięć lat na froncie gospodarczym<br>W. Fabierkiewicz - Światowy kryzys gospodarczy<br><br>II. Rolnictwo<br>L. Kozłowski - Gospodarcze znaczenie przebudowy ustroju rolnego<br>W. Michalski - Wykonanie reformy rolnej<br>E. Ciborowski - Przebudowa ustroju rolnego<br>J. Rudowski - Rolnictwo w polityce gospodarczej<br>S. Ludkiewicz - Zadłużenie i potrzeby kredytowe naszego rolnictwa<br>T. Narbutt - Kredyt zastawowy<br>M. Grabowski - Samowystarczalność zbożowa<br>W. Stodołkiewicz - Nawozy sztuczne w rolnictwie<br>E. Rudziński, T. Kłapkowski - Spółdzielczość rolnicza<br>W. Piaskiewicz, J. Trojan - Znaczenie spółdzielczości dla racjonalizacji produkcji<br>W. Miszewski - Przemysł spirytusowy  a rolnictwo<br><br>III. Przemysł<br>Cz. Peche - Rozwój przemysłu<br>K.A. Kolanowski - Zagadnienia kapitalizacji w przemyśle<br>J. Kożuchowski - Kapitał zagraniczny w spółkach akcyjnych<br>J. Komarnicki - Elektryfikacja<br>S. Widomski - Z zagadnień polskiej polityki węglowej<br>B. Wojciechowski - Przemysł naftowy<br>W. Starkel - Syndykaty w przemyśle naftowym dawniej a dziś<br>K. Meyer - Przemysł samochodowy<br>E. Arnekker - Drobny przemysł i chałupnictwo<br><br>IV. Handel<br>M. Sokołowski - Polityka handlowa traktatowa<br>T. Lechnicki - Traktat handlowy z Niemcami<br>M. Grabiński - Polsko-rumuńskie stosunki gospodarcze<br>J. Łukasiewicz - Rola służby konsularnej w ekspansji gospodarczej<br>W. Jastrzębowski  - Zagadnienie organizacji handlowej eksportu<br>K. Sokołowski - Dumping<br>J. Fabijański - Organizacja zbytu artykułów hodowlanych<br>J. Wojtyna - Handel wewnętrzny<br>F. Jabłoński - Spółdzielczość spożywców<br><br>V. Zagadnienia morskie<br>F. Hilchen - Problem morski<br>M. Bilek - Rozwój Gdyni<br>Z. Moczyński - Stosunki gospodarcze polsko-gdańskie<br>A. Repeczko - Gdańsk w granicach gospodarczych Polski<br><br>VI. Zagadnienia kredytowe<br>R. Górecki - Podstawy i warunki uzyskiwania kredytów zagranicznych<br>J. Nowak - Polityka kredytu publicznego<br>J. Komarnicki - Długi zagraniczne Państwa Polskiego<br>E. Ugniewski - Rynek kapitałowy<br>S. Buczkowski - Odbudowa kredytu długoterminowego<br>W. Zbijewski - Bank Polski w okresie kryzysów<br>W. Śwoiątecki - Obrót bezgotówkowy<br>Z. Grabski - Rozwój oszczędności<br>L. Barysz - Banki państwowe zagranicą i w Polsce<br>K. Żyła - Banki prywatne w latach 1926 - 1930<br>M. Stępniewicz - Działalność kredytowa komunalnych kas oszczędności<br>M. Jastrzębski - Działalność gminnych kas pożyczkowo - oszczędnościowych<br>J. Mokrzyński - Spółdzielczość kredytowa<br>J. Krzyczkowski - Lichwa na wsi i walka z nią</p>]]></description>
            <pubDate>Wed, 09 May 2012 13:40:19 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Missel Romain [Mszał Rzymski] - 80660</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80660#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Dijon 1920, Antoine Maitre, s. 574, karty zdobione bordiurami, drzeworyt przed. k. tytuł., tablic w stalorycie poza tekstem [3], ozdobne wyklejki, złocone obcięcia, dedykacja piórem po k. tytuł., sk. oryg., złocenia oprawy, grzb. czteropolowy, otarcia krawędzi oprawy, 15 cm.</p><p></p>]]></description>
            <pubDate>Wed, 09 May 2012 09:12:29 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Współczesna kuchnia domowa. Skarbczyk kulinarny potraw mięsnych, jarskich, ciast, marynat ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80658#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80658m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1923, Nakładem Stowarzyszenia Pracowników Księgarskich Spółki z ogr.odp., s. 336, ppł. oryg.,wyblakła okładka,przybrudzenia i otarcia lica opr., otarcia rogów i krawędzi opr., 21 cm. </p><p>Zawiera rozdziały: <br> Zupy <br>Zupy postne i jarskie<br>Zupy zimne<br Sosy <br> Dodatki do zup <br> Ciasta do pasztetów. Pasztety. Paszteciki i pierogi ruskie <br> Wołowina <br> Cielęcina <br> Baranina <br> Wieprzowina <br> Drób i zwierzyna <br> Ryby i raki <br> Jarzyny i grzyby <br> Potrawy mączne i jaja <br> Sałaty <br> Leguminy <br> Lody i galarety <br> Kompoty <br> Ciasta, baby, mazurki <br>Ciastka<br>Śpiżarnia i zapasy zimowe<br>Napoje, poncze, sorbety</p>]]></description>
            <author>GNIEWKOWSKA Alina</author>
            <pubDate>Tue, 08 May 2012 16:29:16 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Między Wschodem i Zachodem - 80642</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80642#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80642m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1939 [właśc. 1943], Odbito w drukarni D.I, [Ludowy Instytut Oświaty i Kultury], s. 63, ślady zawilgocenia pap., zagięcia rogów str., brosz. oryg., otarcia i zażółcenia, niew. ubytek okł. w górnej części grzb., 17 cm.</p><p>Druk konspiracyjny z okresu okupacji hitlerowskiej.</p>]]></description>
            <author>KRZEMIEŃ Józef [pseud.] [Marceli Handelsman]</author>
            <pubDate>Mon, 07 May 2012 13:17:55 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Ancient Masks Of Siberian Peoples&amp;#1052;&amp;#1072;&amp;#1089;&amp;#1082;&amp;#1080; ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80633#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>&#1051;&#1077;&#1085;&#1080;&#1085;&#1075;&#1088;&#1072;&#1076; 1975, &#1048;&#1079;&#1076;&#1072;&#1090;&#1077;&#1083;&#1100;&#1089;&#1090;&#1074;&#1086; "&#1040;&#1042;&#1056;&#1054;&#1056;&#1040;", s. 30, rys. w tekście, tekst w układzie dwuszpaltowym, brosz. lakier.- zabrudz. i niew. otarcia, 32 cm., 48 barwnych plansz luzem, teczka składana- naddarcia, 34 cm.</p><p>Na 48 planszach przedstawiono 50 masek ludów syberyjskich. Tekst w języku angielskim i rosyjskim.<br>"The album contains the first publication of a series of festive, ceremonial and cult masks (including those used in the shamanistic and Lamaistic rituals) of the peoples inhabiting Siberia and the Russian Far East. The use of masks among these peoples goes back to remote antiquity, and the specimens published, though made in the 19th and the beginning of the 20th century, are designed in accordance with age-long traditions.<br>The publication is based on the collections of several Leningrad museums: Museum of Anthropology and Ethnography, USSR Academy of Sciences; Museum of Ethnography of the Peoples of the USSR; the Hermitage, and Museum for the History of Religion and Atheism."</p>]]></description>
            <pubDate>Mon, 07 May 2012 11:39:59 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Pułkownik Józef Beck - 80610</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80610#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1939, Gebethner i Wollf, s. 104, [1], brosz. oryg., obwol., otarcia i naddarcia obwol., nieobcięty blok, 19 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>WRZOS Konrad</author>
            <pubDate>Fri, 04 May 2012 11:13:59 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[fotografie, 1944] Zniszczenia Warszawy - powstanie 1944 r.  - 80602</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80602#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80602m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1944, brak autora, cztery fotografie czarno-białe o wym 9 x 11,5 cm</p><p>Trzy fotografie przedstawiające zniszczoną w powstaniu Warszawę (na jednym z nich plac zamkowy od strony Krakowskiego Przedmieścia). Podpis ołówkiem na odwrocie [pisownia oryg.] "Zniszczenia Warszawy - powstanie 1944 r. (zdjęcie wyk. przez niemca)". <br>
Czwarta odbitka zatytułowana "Ludność Warszawy wysiedlana z miasta podczas powstania w 1944 r. (do Pruszkowa ?); (zdjęcie wyk. przez niemca)".</p>]]></description>
            <pubDate>Wed, 02 May 2012 16:09:39 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Proust contre la déchéance: Conférence au camp de Griazowietz [autograf!] - 80586</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80586#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>[b.m.] 1987, Les Éditions Noir sur Blanc, s. 109, autograf autora na stronie tytułowej ! papier kredowy, ilustr. poza tekstem, pł., obwol. lakier., niezn. otarcia obwol., 24 cm.</p><p>Seria odczytów dla współtowarzyszy uwięzionych w sowieckim obozie w Griazowcu.
<br> Biographie sommaire de Joseph Czapski;
<br> Liste des publications de Joseph Czapski (Ouvrages de Joseph Czapski, Ouvrages sur Joseph Czapski).</p>]]></description>
            <author>CZAPSKI Joseph</author>
            <pubDate>Mon, 30 Apr 2012 10:08:20 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Vie de Marie Leckzinska, Princesse de Pologne, Reine de France - 80575</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80575#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80575m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Paris 1825, Chez Mequignon Junior, s. 330, portret na frontyspisie (w stalorycie), ślady zażelazienia papieru, ozdobne wyklejki, naklejka własn. na przedniej wyklejce, oprawa pełna skóra, z epoki, złoc. zdobienia grzbietu oi brzegów opr., szyldzik na grzbiecie, ubytki dolnej i górnej krawędzi grzbietu, przytarcia rogów opr., 18 cm.</p><p>Biografia Marii Karoliny Zofii Felicji Leszczyńskiej herbu Wieniawa (1703 - 1768) &#8211; królowej Francji w latach 1725-1768 (jako żony Ludwika XV), córki króla Polski Stanisława Leszczyńskiego. </p>]]></description>
            <author>PROYART M. l'abbe</author>
            <pubDate>Sun, 29 Apr 2012 11:36:13 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Wokół kultury i literatury ludowej [dedykacja] - 80561</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80561#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80561m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1978, Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, s. 211, [1], dedykacja od autora na str. przedtyt., brosz. lakier.- niew. otarcia obwol., 20 cm.</p><p>Egzemplarz opatrzony dedykacją autora dla Pani Profesor Antoniny Kłoskowskiej.</p>]]></description>
            <author>JASTRZĘBSKI Jerzy </author>
            <pubDate>Fri, 27 Apr 2012 13:10:30 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Folklor i literatura. Szkice o kulturze i literaturze współczesnej [dedykacja] - 80560</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80560#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80560m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1976, Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, s. 355, [1], dedykacja autora na stronie przedtyt., brosz. obwol.- niew. otarcia obwol., 20 cm.</p><p>Egzemplarz opatrzony dedykacją autora dla Pani Profesor Antoniny Kłoskowskiej.</p>]]></description>
            <author>SULIMA Roch </author>
            <pubDate>Fri, 27 Apr 2012 13:09:32 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>O Dniu Ś-go Jana w Poznaniu y o systemie pożyczki maiącym bydź ustanowionym dla ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80558#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Poznań 1802, W Drukarni Dekiera y Jego Kompani, s. 40, brosz., niew. otarcia, 18 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>SZWARC J.L. [Johann Ludwig]</author>
            <pubDate>Fri, 27 Apr 2012 12:28:14 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[rycina, ok. 1965] Rynek Staromiejski Warszawa - 80539</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80539#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80539m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>ok. 1965, autolitografia 11,5 x 8,2 cm., kremowe passepartout 24 x 19 cm.</p><p>Grafika sygnowana ołówkiem: l.d.: autolitografia Rynek staromiejski Warszawa oraz p.d.: A. Sołtan.</p>]]></description>
            <author>SOŁTAN Aleksander (1903-1994)</author>
            <pubDate>Wed, 25 Apr 2012 19:50:02 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Epigrammaton Libri XIIII [Epigramaty] - 80525</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80525#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80525m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Lugdunum 1535, Apud Seb. Gryphium, s. 398, [1], [5], sygnet wydawniczy na k. tyt., ozdobne inicjały, ślady zawilgocenia papieru, karton oklejany pap., oprawa z epoki, ślad po naklejce na grzbiecie opr., niezn. naddarcie grzbietu, otarcia i zabrudzenia opr., 15 cm.</p><p>"Epigramaty" Marcjalisa w czternastu księgach wydane w Lyonie w 1535 roku nakładem Sebastiana Gryphiusa.</p>]]></description>
            <author>M. Val. Martialis [Marcus Valerius Martialis]</author>
            <pubDate>Tue, 24 Apr 2012 10:27:43 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Józef Unierzyński - 80522</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80522#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80522m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków [b.r., lata 1920-te ?], Nakładem J. Czerneckiego w Wielicze, s. 11, kart z naklejonymi barwnymi reprodukcjami [20], niew. naruszenie bloku, niew. otarcia, naddarcia i zagięcia krawędzi okł., niew. ubytek rogu tylnej okł., 23 x 19 cm.</p><p></p>]]></description>
            <pubDate>Tue, 24 Apr 2012 09:48:16 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Meubles Et Ensembles Epoque Second Empire - 80520</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80520#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80520m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Paris [b.r., ok. 1970], Editions Ch. Massin, s. 76, ilustr. w tekście 119, barwnych poza tekstem [4] w tym 2 luzem, pł., obwol. lakier.- otarcia, niew. naddarcie lica obwol., zabrudzenia obwol., 29 cm.</p><p>Pozycja albumowa prezentująca meble okresu Drugiego Cesarstwa.</p>]]></description>
            <author>LEDOUX-LEBARD Denise</author>
            <pubDate>Mon, 23 Apr 2012 16:26:19 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Josef Sudek. Neznamy. Salonni fotografie. 1918 - 1942The Unknown Josef Sudek. ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80499#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80499m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Brno 2007, Moravian Gallery in Brno, s. 128, [5], bardzo liczne ilustr. w tekście, pł., obwol. lakier., 27,5 x 23,5 cm.</p><p>Tekst w języku czeskim i angielskim.</p>]]></description>
            <pubDate>Sat, 21 Apr 2012 17:09:14 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Saga ulrichowsko - machlejdowska - 80493</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80493#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 2006, Muzeum Historyczne m.st. Warszawy, s. 657, [3], fot. w tekście 154, drzewa genealogiczne na rozkładanych kartach pod opaską [2], tekt. lakier., 24 cm.</p><p>Wspomnienia Krystyny z Ulrichów Machlejdowej (1880-1958).<br><br>Wstęp<br>Przedmowa do wspomnień<br>Pierwsze dwudziestolecie 1880-1900<br>Drugie dwudziestolecie 1901-1920<br>Od końca 1920 r. do końca 1936 r.<br>Od schyłku 1936 r. do kresu...?<br>Fragmenty wspomnień nie zamieszczone w podstawie wydawniczej<br>Autorka we wspomnieniach wnuków: Jolanta z Richterów Varisella, Julian Henisz, Teresa Herse-Górska<br><br>Indeks osób<br>Spis ilustracji</p>]]></description>
            <author>MACHLEJD Krystyna</author>
            <pubDate>Sat, 21 Apr 2012 13:29:40 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Kobyłka. Perła baroku na Mazowszu - 80481</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80481#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80481m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kobyłka 1998, [b.w.], s. 75, [44], czarno-białe oraz barwne ilustr. w tekście [68], naklejka na przedniej wyklejce, tekt. lakier., niezn. otarcia okł., 30 cm.</p><p>Zawiera także:
<br> Summary - The Church in Kobyłka - The Baroque Pearl of Mazovia;
<br> Zusammenfassung - Die Kirche in Kobyłka - Eine Perle des Baroks in Masovien. </p>]]></description>
            <author>GUTTMEJER Karol</author>
            <pubDate>Fri, 20 Apr 2012 15:31:45 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Die Kriegswaffen in ihren geschichtlichen Entwickelungen von den altesten Zeiten bis auf die ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80432#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80432m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Gera-Untermhaus 1891, Verlag von Fr. Eugen Kohler, s. IV, 1110, [1], bardzo liczne ilustr. w tekście, niezn. przyzółc. papieru, ozdobne wyklejki, pł., oryginalna opr. wydawnicza, ozdobne tłoczenia i złoc. lica opr. i grzbietu, picz. suchym tłokiem na tylnej okł., niew. otarcia opr., naddarcie grzbietu, przetarcia rogów, marmuryzowane obcięcia, przykurzenia obcięć, 23 cm.</p><p>Encyklopedia sztuki wojennej autorstwa Augusta Friedricha Demmina (1817-1898) "Broń w jej historycznym rozwoju od czasów najdawniejszych do chwili obecnej". </p>]]></description>
            <author>DEMMIN August</author>
            <pubDate>Tue, 17 Apr 2012 16:36:33 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Die Basilika San Francescho in Assisi - 80419</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80419#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80419m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Berlin 1915, Verlag fur Kunstwissenschaft, s. 304, liczne ilustr. w tekście, tablic w tym barwnych poza tekstem 26, wpisy i nieakt. piecz. bibliot. na k. tytuł., pł. wydawnicze oryg., złocone zdobienia na licu i grzb. oprawy, niew. otarcia krawędzi oprawy, niew. przetarcia fragmentów oprawy, egzemplarz w b. dobrym stanie, 38 cm. </p><p>Inhalt des ersten bandes: Vorwort, Einleitung, Geschchte der Kirche, Architektur und skulptur, Das Kunstgewerbe.</p>]]></description>
            <pubDate>Mon, 16 Apr 2012 10:30:31 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[pocztówka, 1907] Hela. Durchblick vom walde auf das Dorf [Hel. Widok z lasu na miasteczko] - 80417</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80417#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80417m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Hela 1907, Verlag von M. Prinage, karta o wymiarach 9 x 14 cm., niezn. otarcia rogów, zażelazienia rewersu.</p><p>Karta bez obiegu. </p>]]></description>
            <pubDate>Mon, 16 Apr 2012 10:13:53 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Themis a clio czyli prawo a historia - 80405</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80405#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80405m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2001, Liber, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, s. 398, brosz. lakier., niezn. otarcia okł., 23 cm.</p><p>Indeks nazwisk, nota bibliograficzna.</p>]]></description>
            <author>BARDACH Juliusz</author>
            <pubDate>Sat, 14 Apr 2012 10:56:05 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Zostań Opti-mistrzem [dedykacja !] - 80389</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80389#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80389m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2003, Oficyna Wydawnicza Alma Press, s. 161, dedykacja od autora na str. tytułowej, papier kredowy, liczne ilustr. w tekście, brosz. lakier., niezn. zagięcia okł., 24 cm. </p><p>[Z okładki] Książka dla młodego człowieka w wieku 8-12 lat, który zaczyna dopiero żeglować, albo już zaczął i pragnie uporządkować swoje wiadomości na temat różnych aspektów żeglugi na łodzi tej klasy. Wbrew obiegowym opiniom, OPTIMIST to bardzo wyrafinowana łódź regatowa, na której odbywają się najwyższej rangi mistrzostwa. Książka zachęca początkujących, ale też przedstawia regatowe zagadnienia i taktyczne porady tym, którzy już są zaawansowani. </p>]]></description>
            <author>BARANOWSKI Krzysztof</author>
            <pubDate>Fri, 13 Apr 2012 12:38:32 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Szemrane towarzystwo niegdysiejszej Warszawy - 80383</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80383#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 2009, Iskry, s. 226, [1], ilustr. w tekście, tekt. lakier., obwol., 24 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>MILEWSKI Stanisław</author>
            <pubDate>Fri, 13 Apr 2012 11:03:23 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>The Cottage Homes of England - 80356</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80356#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80356m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>London 1909, Edward Arnold, s. XVI, 287, barwne ilustr. na wklejkach poza tekstem [64], pł. oryg., złocenia na licu i grzbiecie, niew. otarcia i zabrudzenia opr., 26 cm.</p><p>With sixty-four full-page coloured plates from pictures never before reproduced.</p>]]></description>
            <author>ALLINGHAM Helen, DICK Stewart</author>
            <pubDate>Wed, 11 Apr 2012 15:43:51 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Powidoki z Polski. Afterimages of Poland. Ansichten, Nachsichten [autograf] - 80342</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80342#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80342m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2009, Ekpictures, s. 223, liczne fotografie w tekście, autograf na str. przedtytuł. , brosz. lakier., 32 cm.</p><p>Album fotografii poświęconych transformacji ustrojowej w Polsce w latach 1989-1997. <br>Teksty w jęz. polskim, angielskim i niemieckim.</p>]]></description>
            <author>KRASSOWSKI Witold</author>
            <pubDate>Wed, 11 Apr 2012 12:26:37 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Wielki przemysł Królestwa Polskiego przed wojną. Przyczynki do tzw. ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80340#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80340m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Poznań 1918, Nakład autora, s. [8], 198, pł. introlig. (oprawa współczesna), niew. otarcia i zabrudzenia opr., 24 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>ROSE Edward</author>
            <pubDate>Wed, 11 Apr 2012 12:06:40 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Zapomniani - my Żydzi kresowi - 80325</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80325#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80325m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Olszanica 2006, Wyd. BOSZ, s. 160, liczne barwne i czarno-białe fotogr. w tekście, kredowy papier , tekt. lakier., 31 cm.</p><p>Wydawnictwo o charakterze albumowym.</p>]]></description>
            <author>POLEC Andrzej</author>
            <pubDate>Tue, 10 Apr 2012 13:16:54 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Story of wine - 80320</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80320#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80320m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>London 2002, Mitchell Beazley, s. [6], 480, papier kredowy, barwne fot. w tekście, tekt., obwol. lakier., 26 cm.</p><p>Bibliography, index.</p>]]></description>
            <author>JOHNSON Hugh</author>
            <pubDate>Tue, 10 Apr 2012 11:15:06 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>History of Art - 80319</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80319#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80319m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>New York 1986, Harry N. Abrams, s. [8], 824, papier kredowy, czarno-białe [1079] oraz barwne [176] ilustr. w tekście, pł., obwol. lakier., 31 cm.</p><p> Glossary, Books for further reading, index.</p>]]></description>
            <author>JANSON H. W.</author>
            <pubDate>Tue, 10 Apr 2012 10:59:58 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Keith Haring  - 80317</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80317#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80317m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Koln 1998, Evergreen, s. 295, [1], papier kredowy, liczne ilustr. w tekście, piecz. własnościowa na str. tytuł., tekt., obwol. lakier., 33 cm.</p><p>Tekst w języku niemieckim.</p>]]></description>
            <author>SUSSMAN Elisabeth</author>
            <pubDate>Tue, 10 Apr 2012 10:15:58 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Best designed hotels in North &amp; South America - 80316</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80316#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80316m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Augsburg 2001, Avedition Lebensart, s. 127, [1], papier kredowy, liczne, barwne fot. w tekście, tekt., niezn. otarcia okł., 30 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>KAUFMAN David,  KUNZ Martin Nicholas</author>
            <pubDate>Tue, 10 Apr 2012 09:00:04 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[fotografia, ok. 1900] Cigarren - Verpakung - 80309</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80309#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80309m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Wien[ok. 1900], F. A. Flachs Gruppenfotograph, fotografia o wymiarach 15.5 x 20 cm., naklejona na karton, karton o wym. 19.5 x 27 cm., sygnatura zakładu fotogr. na odwrocie kartonu, niew. ubytek fotogr., niew. zabrudz. fotogr., zabrudzenia kartonu</p><p></p>]]></description>
            <pubDate>Sat, 07 Apr 2012 10:46:21 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>The Architecture of Parking - 80302</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80302#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80302m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>London 2009, Thames & Hudson, s. 256, papier kredowy, liczne fot. i przekroje w tekście, brosz. lakier., 22x20 cm.</p><p>Bibliography, index.</p>]]></description>
            <author>HENLEY Simon</author>
            <pubDate>Fri, 06 Apr 2012 16:43:22 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Berek Joselewicz i jego syn. Zarys historyczny - 80301</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80301#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80301m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1909, Nakład i druk Tow. Akc. S. Orgelbranda Synów, s. [2], 136, ilustr. poza tekstem, pł. introlig. (oprawa współczesna), 21 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>ŁUNIŃSKI Ernest</author>
            <pubDate>Fri, 06 Apr 2012 16:41:09 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Zawsze fragment. Recykling - 80274</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80274#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80274m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Wrocław 1999, Wyd. Dolnośląskie, s. 131, [1], otarcia ostatniej karty, tekt. lakier., 21 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>RÓŻEWICZ Tadeusz</author>
            <pubDate>Fri, 06 Apr 2012 14:30:24 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Krucjata dziecięca. Mroczna tajemnica średniowiecza - 80267</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80267#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80267m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2010, Bellona, s. 254, [2], czarno-białe ilustr. w tekście, mapka po tekście, brosz., 24 cm.</p><p>Obok wypraw krzyżowych, na które wyruszali europejscy rycerze, w roku 1212 rozpoczęła się też słynna krucjata, której uczestnikami były - nakłonione przez sfanatyzowanych, na wpół obłąkanych duchownych - dzieci i chłopska młodzież z Francji i Niemiec. Niewinne dzieci miały, z Bożą pomocą, dokonać tego, co nie udało się rycerstwu. Długi marsz przez Alpy do Italii dla wielu z nich zakończył się tragiczną śmiercią z głodu i wyczerpania, tragiczny też koniec miała ta dramatyczna wyprawa. Większość z jej nieletnich uczestników zginęła. 
<br> Chronologia, źródła, bibliografia: opracowania specjalistyczne.</p>]]></description>
            <author>DICKSON Gary</author>
            <pubDate>Fri, 06 Apr 2012 13:21:16 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Wykłady z historii filozofii polityki - 80259</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80259#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80259m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2010, Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne, s. 606, [1], brosz. lakier., niezn. otarcia okł., 21 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>RAWLS John</author>
            <pubDate>Fri, 06 Apr 2012 11:39:28 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Starożytny Egipt. Historia i kultura od czasów najdawniejszych do Kleopatry - 80238</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80238#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80238m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2009, PWN, s. 440, czarno-białe ilustr. w tekście [47], barwne - poza tekstem [47], mapy po tekście [6], tekt. lakier., 24 cm.</p><p>[Z noty Wydawcy] Całościowe, nowatorskie spojrzenie na dzieje i kulturę starożytnego Egiptu od początków państwa do czasów panowania Kleopatry, uwzględniające wyniki najnowszych badań archeologicznych. Autor stara się pokazać, dlaczego właśnie Egipcjanie stworzyli jedną z najwspanialszych cywilizacji starożytnych. Starannie dobrany materiał naukowy, składający się zarówno ze źródeł pisanych, jak i archeologicznych, posłużył mu jako podstawa do komplementarnego spojrzenia na problematykę społeczno-kulturową, religię, literaturę, teatr, medycynę i sztukę, z uwzględnieniem ich oddziaływania na obszary poza granicami politycznymi Egiptu.
<br> Tablice chronologiczne, bibliografia, indeks bogów, indeks osób, indeks nazw geograficznych, indeks rzeczowy.
<br> Nakład 1 500 egz.</p>]]></description>
            <author>SCHLOGL Hermann A.</author>
            <pubDate>Thu, 05 Apr 2012 11:16:16 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Antropologia kulturowa. Globalne siły, lokalne światy  - 80234</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80234#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80234m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 2012, Wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego, s. XVII, [3], 596, [1], mapki w tekście [2], brosz., niezn. otarcia rogów okł., 23 cm.</p><p>Przystępnie napisany, bogaty w treści etnograficzne podręcznik do antropologii kulturowej, prezentujący spójną i nową wizję tej dyscypliny oraz jej przedmiotu - różnorodności ludzkiej. 
<br> Nakład 100 egz.
<br> Glosariusz, bibliografia, indeks. </p>]]></description>
            <author>ELLER Jack David</author>
            <pubDate>Thu, 05 Apr 2012 10:23:43 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Im Innern Afrikas. Die Erforschung des Kassai während der Jahre 1883, 1884 und 1885. - 80198</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80198#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80198m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Leipzig 1891, F.A. Brockhaus, s. XXI, 461, ilustr. w tekście i poza tekstem [ok. 100], rozkładana mapa po tekście, pł. oryg., złocenia i zdobienia na licu i grzbiecie, niew. otarcia krawędzi opr., ogólnie ładny egz., 23 cm.</p><p>Relacja z wyprawy zawierająca wyniki badań antropologicznych przeprowadzonych w południowym dorzeczu Konga. Z Angoli ekspedycja przeniosła się do Kassai i Lulua, gdzie założyła Station Luluaburg. Stamtąd popłynęła w dół Kassei i Kongo by w 1885 roku dotrzeć do Jeziora Stanleya (obecnie Malebo).</p>]]></description>
            <author>WISSMANN Hermann von, WOLF Ludwig, FRANCOIS Curt von, MUELLER Hans</author>
            <pubDate>Mon, 02 Apr 2012 11:35:02 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>&amp;#1048;&amp;#1089;&amp;#1090;&amp;#1086;&amp;#1088;&amp;#1080;&amp;#1103; ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80194#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80194m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>&#1057;.-&#1055;&#1077;&#1090;&#1077;&#1088;&#1073;&#1091;&#1088;&#1075;&#1098; 1882, &#1058;&#1080;&#1087;&#1086;&#1075;&#1088;&#1072;&#1092;&#1080;&#1103; &#1058;&#1086;&#1074;&#1072;&#1088;&#1080;&#1097;&#1077;&#1089;&#1090;&#1074;&#1072; "&#1054;&#1073;&#1097;&#1077;&#1089;&#1090;&#1074;&#1077;&#1085;&#1085;&#1072;&#1103; &#1055;&#1086;&#1083;&#1100;&#1079;&#1072;", s. 100, [2], ozdobne inicjały i finaliki, całostronicowe ilustr. (drzeworyty) po tekście [73], zażółcenia papieru, wada drukarska na str. 25 (nieczytelne ok. 10 linijek tekstu), niezn. naddarcia i zagięcia kilku kart, sk. oryg. z epoki, ozdobne tłoczenia przedniej i tylnej cz. opr., nakrapiane obcięcia, otarcia opr., przetarcia brzegów i tylnej cz. opr., ubytek dolnej części grzb., 35 cm.</p><p>Historia panowania cara Aleksandra II (w obrazach).</p>]]></description>
            <pubDate>Mon, 02 Apr 2012 09:56:09 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[pocztówka, ok. 1916] Strasse in Biala [Ulica w Białej Podlaskiej]  - 80169</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80169#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80169m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Berlin [b.r., ok. 1916], Georg Stilke, Verlagsbuchhandlung, karta o wymiarach 8,5 x 13,5 cm., niezn. otarcia brzegów.</p><p>Karta bez obiegu.</p>]]></description>
            <pubDate>Fri, 30 Mar 2012 16:40:00 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[pocztówka, ok. 1916] Strasse in Biala [Ulica w Białej Podlaskiej]  - 80168</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80168#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80168m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Berlin [b.r., ok. 1916], Georg Stilke, Verlagsbuchhandlung, karta o wymiarach 8,5 x 13,5 cm., niezn. otarcia brzegów.</p><p>Karta bez obiegu.</p>]]></description>
            <pubDate>Fri, 30 Mar 2012 16:20:52 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Heidegger i narodowy socjalizm - 80111</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80111#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1997, Fundacja Aletheia, s. 351, podkreślenia ołówkiem w tekście, brosz. lakier., niezn. otarcia brzegów okł., 21 cm.</p><p>Zawiera także indeks osób.</p>]]></description>
            <author>FARIAS Victor</author>
            <pubDate>Tue, 27 Mar 2012 09:50:33 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Warszawa. Prawosławie i rosyjskie dziedzictwo - 80110</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80110#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80110m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2011, Agencja Wyd. EGROS, s. 167, [1], ilustr. w tekście, papier kredowy, tekt. lakier., 25 cm.</p><p>Przewodnik prezentujący wschodniochrześcijańską warstwę historyczno-kulturową Warszawy.
<br> Zawiera również bibliografię oraz słownik zastosowanych w tekście terminów cerkiewnych i najważniejszych informacji historycznych.</p>]]></description>
            <author>PRZECISZEWSKI Paweł</author>
            <pubDate>Tue, 27 Mar 2012 09:28:40 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Hanna i jej siostry {scenariusz filmu] - 80048</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80048#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80048m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Poznań 1999, Wyd. Zysk i S-ka, s. 166, fot. w tekście, brosz. lakier., niew. otarcia okł., 21 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>ALLEN Woody</author>
            <pubDate>Fri, 23 Mar 2012 22:17:12 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Historia współczesnych Chin - 80021</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80021#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80021m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 2009, Wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego, s. 492, brosz. lakier., 24 cm.</p><p>Zawiera także bibliografię oraz słowniczek.</p>]]></description>
            <author>GITTINGS John</author>
            <pubDate>Tue, 20 Mar 2012 09:59:19 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Masterpieces of Western Art. A History of Art in 900 Individual Studies from the Gothic to the ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=80016#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/81000/80016m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Koln 2002, Taschen, s. 760, papier kredowy, liczne, barwne ilustr. w tekście, tekt., niezn. wgniecenia okł., 26 cm.</p><p></p>]]></description>
            <pubDate>Mon, 19 Mar 2012 16:46:44 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>The King of Children. A Biography of Janusz Korczak - 79926</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=79926#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/80000/79926m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>London 1988, Chatto & Windus, s. 404, lekko pożółkły papier, czarno-białe fot. poza tekstem, pł., obwol. lakier., 23 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>LIFTON Betty Jean</author>
            <pubDate>Mon, 12 Mar 2012 15:24:37 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Mulitilingualism in the British Isles I The Older Mother Tongues and Europe - 79887</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=79887#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/80000/79887m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>London 1991, Longman, s. XII, 287, rys. w tekście, brosz. lakier., 21 cm.</p><p>Notes on the contributors, Community addresses, Index.</p>]]></description>
            <author>ALLADINA Safder, EDWARDS Viv</author>
            <pubDate>Thu, 08 Mar 2012 13:02:12 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Sądy wojenne w Cytadeli. Obrazy i zdarzenia - 79839</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=79839#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/80000/79839m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1915, [b.w.], s. 40, fotogr. w tekście [1], zabrudz. k. tytuł., zagięcie rogu, brak okładki, 17 cm.</p><p>Relacja z przebiegu procesów i wyroków jakie zapadały w Cytadeli Warszawskiej. Opis stracenia Stefana Okrzei.</p>]]></description>
            <pubDate>Mon, 05 Mar 2012 13:24:39 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Hagiografia. Jej przedmiot, trudności, i zadania w Polsce - 79832</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=79832#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/80000/79832m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków [b.r., ok. 1940], [b.w.], s. 52, brosz. oryg., naddarcie grzb., 19 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>WORONIECKI O. P.</author>
            <pubDate>Mon, 05 Mar 2012 12:22:20 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Dwadzieścia cztery pieśni  - 79826</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=79826#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/80000/79826m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 2008, Wydawnictwo Miniatura, s. 64, ilustr. przed k. tytuł., ilustr. w tekście [1], pł., ilustr. na wklejce na licu oprawy, 15 cm.</p><p>Wydrukowano 55 egzemplarzy. Prezentowany z nr 38.</p>]]></description>
            <author>HORACY </author>
            <pubDate>Mon, 05 Mar 2012 11:41:41 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Anarchia, państwo i utopia - 79820</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=79820#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/80000/79820m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2010, Wyd. Aletheia, s. 428, brosz., 20 cm.</p><p>[Z okładki] Robert Nozick (1938-2002) należał do najbardziej znanych amerykańskich filozofów polityki, choć "Anarchia, państwo, utopia" (1974) była praktycznie jego jedyną publikacją w tej dziedzinie. Z pozycji liberalizmu zarysował tam swoje rozumienie i uzasadnienie państwa. Locke, Kant i Rawls to główne postaci z dziejów filozofii politycznej, do których nawiązywał. Słynna stała się jego teoria "państwa minimalnego", ograniczonego do bardzo specjalnych, ochronnych funkcji. Wszelkie "większe" państwo wykracza już poza naturalną zasadność. Własność pozyskana dzięki "wolnej wymianie" jest sprawiedliwa, nawet jeśli prowadzi do nierówności społecznych. Te idee oraz żywy język i żywa myśl, za pomocą których zostały przedstawione, zyskały sobie uznanie wśród neokonserwatywnych przeciwników "państwa opiekuńczego", chociaż Nozickowi, w przeciwieństwie do Rawlsa, obce były konserwatywne koncepcje moralnych podwalin państwa liberalnego. Jego książka jest mimo zmiennych mód politycznych nadal atrakcyjna intelektualnie i stopniowo staje się klasyką nie mniej niż traktaty Locke'a. "Times Literary Supplement" umieścił ją na liście stu najbardziej wpływowych książek XX wieku.</p>]]></description>
            <author>NOZICK Robert</author>
            <pubDate>Mon, 05 Mar 2012 11:10:00 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Pisma Konstantyna Tyminieckiego, t. I-II [współoprawne] - 79817</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=79817#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/80000/79817m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1817, W Drukarni Rządowey, ss. 332, [4], 528, [4], brak str. 1-36 w t. I, piecz. własn. na k. tyt. tomu II "Biblioteka Ciecierskich", niezn. ubytki krawędzi kilku kart, pełna skóra, oprawa oryg., złoc. napisy na grzbiecie, w dolnej części grzbietu tłocz. i złoc. herb "Rawicz", otarcia krawędzi oprawy, pęknięcie tylnej cz. oprawy - podklejona, niew. pęknięcie okładziny grzb., niezn. zabrudz. i przebarwienia oprawy, 20 cm.</p><p>Zawiera:<br><br>Poematy Ossyana (niepełne)<br>Lato, z poematu Tompsona: Cztery pory roku<br>Komedie Terencjusza:<br>"Dziewczyna z Andros"<br>"Świekra"<br>"Bracia"<br>"Formion"<br>"Rzezaniec"<br>"Sam siebie karzący"<br><br>Marka Tuliusza Cycerona "Leliusz, czyli rozmowa o przyjaźni"<br>Drobne pisma wierszem i prozą</p>]]></description>
            <pubDate>Mon, 05 Mar 2012 10:38:12 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Europa i społeczeństwo obywatelskie. Rozmowy w Castel Gandolfo - 79795</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=79795#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/80000/79795m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 1994, Znak, s. 255, brosz. lakier, 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <pubDate>Fri, 02 Mar 2012 16:02:45 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Dopowiedzenia. Rozprawy i szkice z wiedzy o literaturze [dedykacja !] - 79783</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=79783#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/80000/79783m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 2000, Wyd. Literackie, s. 322, dedykacja od autora na str. przedtytuł., brosz. lakier., niezn. otarcia okł., 21 cm.</p><p>Zawiera także notę bibliograficzną oraz indeks nazwisk. </p>]]></description>
            <author>MARKIEWICZ Henryk</author>
            <pubDate>Fri, 02 Mar 2012 12:59:27 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Musica scripto. Kodeksy menzuralne II połowy XV wieku na wschodzie Europy Łacińskiej - 79781</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=79781#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/80000/79781m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2001, Instytut Sztuki PAN, s. 296, ilustr. po tekście, brosz. lakier., 24 cm.</p><p>Publikacja opatrzona bibliografią, wykazem źródeł, indeksem osób, summary (Musica scripto. Mensural Codices in Eastern Latin Europe in the Second Half of the Fifteenth Century).</p>]]></description>
            <author>GANCARCZYK Paweł</author>
            <pubDate>Fri, 02 Mar 2012 12:23:46 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Z dziejów honoru w Polsce (Wypisy więzienne) [dedykacja autora!] - 79780</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=79780#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/80000/79780m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1991, Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA, s. 236, [2], dedykacja od autora na str. tytuł., brosz., niew. otarcia okł., 21 cm.</p><p>Tytuły esejów pisanych w uwięzieniu:<br><br>Lukrecjusz i gusła<br>Wiara i odmowa<br>Filozofia na czas głazowładztwa<br>Szlak Conrada<br>Potęga smaku.</p>]]></description>
            <author>MICHNIK Adam</author>
            <pubDate>Fri, 02 Mar 2012 12:09:43 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Nie każdy weźmie po Bekwarku lutniej - 79753</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=79753#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/80000/79753m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1971, PIW, s. 89, [3], czerpany papier, karton ozdobny, otarcia brzegów opr., 18 cm.</p><p>Wydano w 25 rocznicę powstania Państwowego Instytutu Wydawniczego.<br><br>Zawiera wybór cytatów najsłynniejszych polskich poetów i pisarzy.<br>Eleganckie wydanie.</p>]]></description>
            <pubDate>Thu, 01 Mar 2012 11:24:05 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Rośliny aromatyczne i przyprawowe - 79561</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=79561#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/80000/79561m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1985, Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne, s. 223, liczne ilustr. w tekście, tekt. lakier., 22 cm.</p><p>Indeks nazw łacińskich</p>]]></description>
            <author>KYBAL Jan</author>
            <pubDate>Fri, 17 Feb 2012 15:12:53 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Ja jestem OK - Ty jesteś OK. Praktyczny przewodnik po analizie transakcyjnej - 79116</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=79116#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/80000/79116m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Poznań 2009, Dom Wydawniczy Rebis, s. 371, [5], brosz. lakier., 20 cm.</p><p>Publikacja opatrzona indeksem osobowym.</p>]]></description>
            <author>HARRIS Thomas A.</author>
            <pubDate>Fri, 20 Jan 2012 15:55:52 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Make your own gemstone jewelry - 78765</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=78765#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>[b. m.] 1981, Tab Books, 320, ślad mazaka na k. tytuł., ślad mazaka na obcięciach, brosz. lakier.- otarcia krawędzi, 21 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>HUTCHISON Howard</author>
            <pubDate>Thu, 05 Jan 2012 11:20:34 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Encyklopedia wędkarstwa. Kompendium wiedzy o rybach, sprzęcie i technikach łowienia dla ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=78498#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/79000/78498m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1997, Muza, s. 288, liczne barwne ilustr. w tekście, tekt. lakier., załamania dolnej krawędzi grzb., 29 cm.</p><p>Publikacja opatrzona objaśnieniami oraz indeksem ryb - po łacinie i po polsku.</p>]]></description>
            <pubDate>Sat, 17 Dec 2011 10:41:59 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Pismo Święte w obrazach Gustawa Doré [220 rycin do ksiąg Starego i Nowego Testamentu] - 78478</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=78478#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/79000/78478m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa [b.r., lata 1920-te],  Wydawnictwo M. Arcta, s. [228] brak paginacji stron,  reprodukcje drzeworytów [220], poluzowany blok, niew. zabrudzenia pojedynczych kart, dedykacja piórem na str. przedtytuł., pęknięty blok, ryciny luzem [4], nierówne obcięcia, zaplamienia obcięć, pł. introlig., oryg. opr. brosz. naklejona na lico opr., ślady naprawy introlig. na grzb. opr.-podklejenia taśmą, otarcia krawędzi opr., 34 cm.</p><p>"Ryciny wydane pierwotnie jako ilustracja do tekstu polskiego Starego Testamentu w przekładzie Jakóba Wujka". Okładkę i kartę tytułową rysował Antoni Dzierzbicki. </p>]]></description>
            <pubDate>Tue, 13 Dec 2011 16:24:17 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Józef Brandt - 78215</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=78215#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1984, Krajowa Agencja Wydawnicza, s. 47, liczne ilustr. w tekście, brosz., 15 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>SOWIŃSKA Teresa</author>
            <pubDate>Mon, 28 Nov 2011 10:48:05 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Podglądanie Gombrowicza - 78111</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=78111#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/79000/78111m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 2001, Wydawnictwo Literackie, s. 246, [1], brosz. lakier., 20 cm.</p><p>Zawiera również źródła tekstów, indeks osób.</p>]]></description>
            <author>JARZĘBSKI Jerzy</author>
            <pubDate>Tue, 22 Nov 2011 14:30:22 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Znakomite niewiasty. Szkice - 77407</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=77407#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/78000/77407m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1877, Nakład Ferdynanda Hosick, s. IV, 239, ilustr. w tekście, złocone obcięcia, podpis własnościowy na przedniej wyklejce, niew. pęknięcia wyklejek, pł. oryg., bogate zdobienia lica oprawy, częściowo zatarte złoc. napisy, otarcia i niew. zabrudz. krawędzi oprawy, 20 cm.</p><p>Oryginalna oprawa wydawnicza. <br><br>Zwięzłe biografie słynnych kobiet. Omówione postacie:<br><br>Królowa Jadwiga, Barbara Radziwiłłówna, Anna Jagiellonka, Maria Leszczyńska, Klementyna z Tańskich Hofmanowa, Joanna d'Arc, Maria Stuart, Elżbieta Tudor, Joanna Gray, Krystyna Szwedzka, Wiktoria Colonna, Karolina Corday, Maria Antonina, Angelika Kauffmann, Pani Stael, Pani Necker de Saussure.</p>]]></description>
            <author>ŻELEŃSKA Wanda</author>
            <pubDate>Wed, 26 Oct 2011 08:23:38 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Warszawska Legja Akademicka - 77160</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=77160#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/78000/77160m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1920, Główna Księgarnia Wojskowa, s. 20, brosz. oryg., zabrudz. oprawy, 22 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>PAŃSKI Antoni</author>
            <pubDate>Sat, 15 Oct 2011 10:04:48 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Zamek Królewski w Warszawie. Wybór i opis cenniejszych zabytków i dzieł sztuki - 77036</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=77036#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/78000/77036m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 1926, Nakł. Drukarni Narodowej, s. 50, całostronicowe ilustr. i plany po tekście [111], pł. oryg., złocone napisy na licu i grzbiecie, otarcia grzb. i brzegów opr., ogólnie ładny egz., 26 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>KRÓL Aleksander</author>
            <pubDate>Fri, 07 Oct 2011 16:39:29 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Rozmowy o malarstwie - 76977</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=76977#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1987, PIW, s. 266, ilustr. w tekście, brosz., niew. otarcia i przebarwienia okł., 24 cm</p><p>Rozmowy z:<br>Henrykiem Stażewskim<br>Józefem Szajną<br>Stefanem Gierowskim<br>Teresą Pągowską<br>Jackiem Sempolińskim<br>Jerzym Tchórzewskim<br>Tadeuszem Dominikiem<br>Jackiem Sienickim<br>Zdzisławem Beksińskim<br>Zbigniewem Gostomskim<br>Jackiem Waltosiem<br>Janem Dobkowskim.</p>]]></description>
            <author>TARANIENKO Zbigniew</author>
            <pubDate>Wed, 05 Oct 2011 10:02:35 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Dziennik z czynności moich w Ursinowie 1822-1831 - 76834</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=76834#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/77000/76834m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2010, Oficyna wydawnicza ASPRA-JR, s. 410, [1], tekt. lakier., niew. otarcia opr., 25 cm.</p><p>Indeks nazwisk.</p>]]></description>
            <author>NIEMCEWICZ Julian Ursyn</author>
            <pubDate>Tue, 27 Sep 2011 15:28:53 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Podróże Papieża Jana Pawła II w Filatelistyce i Numizmatyce ŚwiatowejPope John Paul II ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=76699#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/77000/76699m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Barnet [b.r], Falkland Press, s. 100, liczne ilustr. w tekście, brosz. lakier., 21 cm.</p><p>Katalog wystawy jaka odbyła się w Londynie w roku 1982.</p>]]></description>
            <pubDate>Tue, 20 Sep 2011 11:00:52 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Leki roślinne w profilaktyce i terapii - 76481</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=76481#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/77000/76481m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1993, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, s. 154, tekst w układzie dwuszpaltowym, brosz. lakier., 24 cm.</p><p>"Pierwsze wydanie książki z 1984 r. zostało wyróżnione Nagrodą Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej. Treść obecnego, II wydania, po uwzględnieniu uwag i opinii Czytelników, została uzupełniona i poszerzona o nowe rozdziały."<br>Publikacja opatrzona skorowidzem</p>]]></description>
            <author>LUTOMSKI Jerzy, ALKIEWICZ Jerzy</author>
            <pubDate>Mon, 05 Sep 2011 10:21:31 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>&amp;#1052;&amp;#1072;&amp;#1088;&amp;#1082;&amp;#1080; ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=76227#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/77000/76227m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>&#1055;&#1077;&#1090;&#1088;&#1086;&#1075;&#1088;&#1072;&#1076;&#1098; 1919, &#1048;&#1079;&#1076;&#1072;&#1085;&#1080;&#1077; &#1048;. &#1058;&#1088;&#1086;&#1094;&#1082;&#1072;&#1075;&#1086; &#1080; &#1060;. &#1060;&#1086;&#1075;&#1090;&#1072;;15-&#1072;&#1103; &#1043;&#1086;&#1089;&#1091;&#1076;&#1072;&#1088;&#1089;&#1090;&#1074;&#1077;&#1085;&#1085;&#1072;&#1103; &#1058;&#1080;&#1087;&#1086;&#1075;&#1088;&#1072;&#1092;&#1080;&#1103;, s. [8], 216, lekko pożółkły papier, postrzępione brzegi kart, niezn. ukruszenia brzegów kart, naddarcia i zaplamienia kilku ostatnich kart, brosz. oryg., zabrudzenia, otarcia, naddarcia i niezn. ubytki okł., niezn. ubytki grzb., 22 cm.</p><p>Sygnatury na porcelanie, fajansie i majolice, rosyjskiej i obcej. Kompendium dla miłośników i kolekcjonerów. </p>]]></description>
            <pubDate>Fri, 12 Aug 2011 11:57:41 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Spisz, Orawa, Czadeckie, Podhale, Sądeczyzna.Szczegółowa mapa z opisem Skala 1:400.000 - 76195</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=76195#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/77000/76195m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1938, Biuro Kartograficzne A. Stocki, jednostronna rozkładana barwna mapka o wym. 22 x 34 cm., brosz. 23 x 9 cm.</p><p>Mapka Okręgu Czadeckiego.</p>]]></description>
            <pubDate>Wed, 10 Aug 2011 13:20:59 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Basia pod biegunem - 76002</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=76002#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/77000/76002m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1964, Biuro Wydawnicze "RUCH", s. 54, rozkładane karty z fotografiami jako strona przedtyt. i po zak. tekście, liczne ilustr. w tekście i poza tekstem,  ppł. oryg., niew. zabrudzenia i otarcia brzegów okł., 24,5 cm </p><p></p>]]></description>
            <author>WOLANOWSKI Lucjan</author>
            <pubDate>Tue, 02 Aug 2011 22:38:36 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Obowiązujące rozkazy i okólniki Komendanta Głównego Policji Państwowej w układzie ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=75919#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/76000/75919m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1927, [b. w.], s. 619, tabele w tekście, podpis własnościowy na przedniej wyklejce, ppł. introlig. z epoki, otarcia oprawy, 24 cm.</p><p>Obszerny wykaz rozporządzeń i przepisów policyjnych.</p>]]></description>
            <pubDate>Fri, 29 Jul 2011 08:49:11 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Podlasie w fotografii Waldemara Stępnia - 75907</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=75907#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/76000/75907m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Lublin 1983, Krajowa Agencja Wydawnicza, s. 240, całostronicowe, czarno-białe fot. po tekście, niew. zagięcia rogów, brosz. obwol., otarcia krawędzi obwol., 21 x 24 cm.</p><p></p>]]></description>
            <pubDate>Thu, 28 Jul 2011 09:53:21 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Bedeker warszawski. 50 lat później - 75827</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=75827#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/76000/75827m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2008, Wyd. Trio, s. 215, [2], liczne rys. w tekście, brosz., 22 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>BUDREWICZ Olgierd</author>
            <pubDate>Sat, 23 Jul 2011 15:49:25 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Motyle. Bogato ilustrowany przewodnik po 500 gatunkach motyli dziennych i nocnych z całego ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=75633#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/76000/75633m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1993, Wiedza i Życie, s. 304, liczne barwne zdjęcia w tekście, tekt. lakier., obwol. lakier., niezn. otarcia obwol., 21,5 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>David CARTER</author>
            <pubDate>Fri, 15 Jul 2011 18:01:43 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Ptaki ozdobne - 75556</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=75556#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1985, Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne, s. 223, [1], liczne ilustr. barwne w tekście, tekt. lakier., 22 cm.</p><p>Skorowidz polskich i łacińskich nazw ptaków.</p>]]></description>
            <author>CHVAPIL Stanislav</author>
            <pubDate>Sun, 10 Jul 2011 10:11:13 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Kryminalistyka - 75521</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=75521#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 2007, Wyd. Prawnicze PWN, s. 1477, [3], bardzo liczne tabele oraz ilustracje w tekście, niezn. poluzowany blok, tekt. lakier., niezn. otarcia opr., 24 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>HOŁYST Brunon</author>
            <pubDate>Thu, 07 Jul 2011 14:38:44 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Rośliny lecznicze - 75126</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=75126#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/76000/75126m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1994, Wyd. Sport i Turystyka, s. 223, liczne całostronicowe barwne ilustr. w tekście, niew. wpis na przedniej wyklejce długopisem, tekt. lakier., 19 cm.</p><p>Publikacja poświęcona ziołolecznictwu począwszy od opisu właściwości leczniczych roślin, sposobu ich pozyskiwania i przygotowania (suszenie, magazynowanie) do  przygotowywania leków roślinnych. <br>Osobny rozdział poświęcony leczniczym właściwościom warzyw i przypraw.<br><br>Zawiera również kalendarz zbioru roślin leczniczych.<br>Indeks nazw polskich.</p>]]></description>
            <author>KRESANEK Jarosław</author>
            <pubDate>Fri, 17 Jun 2011 13:47:44 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Mao - 74877</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=74877#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/75000/74877m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2007, Wyd. Albatros, s. 775, [1], ilustr. poza tekstem, tekt., niew. otarcia i zabrudzenia opr., 21 cm.</p><p>Zawiera także bibliografię oraz indeks osobowy.</p>]]></description>
            <author>CHANG Jung, HALLIDAY Jon</author>
            <pubDate>Wed, 01 Jun 2011 15:26:50 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Historie starosądeckie. Szkice historyczne z dziejów miasta Starego Sącza i jego okolicy - 74483</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=74483#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/75000/74483m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 1965, Wydawnictwo Literackie, s. 304, ilustr. czarno-białe poza tekstem, brosz., brak obwol. widocznej na zdjęciu, 20 cm.</p><p>Indeks nazwisk i miejscowości.</p>]]></description>
            <author>BAZIELICH Wiktor</author>
            <pubDate>Mon, 16 May 2011 13:34:51 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Wprowadzenie do projektowania - 74409</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=74409#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/75000/74409m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1998, PWN, s. 250, liczne rys. w tekście, brosz. lakier., 24 cm.</p><p>Podręcznik prezentuje tendencje w projektowaniu maszyn i urządzeń technicznych. Omawia proces konstruowania w tym: projektowanie współbieżne, konstruowanie zorientowane na koszty, komputerowe wspomaganie projektowania, mechatronikę, projektowanie form przemysłowych i wzornictwo. Zawiera również koncepcje rozwojowe w dziedzinie konstrukcji napędów i połączeń maszyn z uwzględnieniem nierównomierności rozkładu obciążeń.<br><br>Literatura</p>]]></description>
            <pubDate>Fri, 13 May 2011 07:58:18 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Międzymorze - 74371</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=74371#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/75000/74371m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1931, Wyd. J. Mortkowicza, s. 101, niezn. zagięcia poszczególnych k., brosz. oryg., ubytki okładziny pap.na grzb., niezn. naddarcia i przebarwienia brzegów okł., 19 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>ŻEROMSKI Stefan</author>
            <pubDate>Wed, 11 May 2011 14:47:20 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Archiwarjusz Gordon. Powieść - 74231</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=74231#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/75000/74231m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1926, Bibljoteka Domu Polskiego, s. [2], 128, ppł. oryg., 17 cm.</p><p>Mieczysław Smolarski (ur. 6 kwietnia 1888 w Krakowie &#8211; zm. 21 stycznia 1967 w Warszawie) &#8211; polski pisarz i poeta, przedstawiciel nurtu utopijnego w polskiej powieści fantastyczno naukowej. Bliski przyjaciel Stefana Żeromskiego, nauczyciel Adama Żeromskiego. Autor powieści i nowel fantastycznych inspirowanych twórczością Antoniego Langego i Stefana Grabińskiego. Jako poeta - klasycysta z zacięciem katastroficznym wyniesionym z doświadczeń I i II wojny światowej.</p>]]></description>
            <author>SMOLARSKI Mieczysław</author>
            <pubDate>Fri, 06 May 2011 09:26:46 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>O marce - 74207</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=74207#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/75000/74207m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2004, Instytut Marki Polskiej, s. 326, ilustr. w tekście, pł., obwol. lakier., 24 cm.</p><p>"Niniejsza książka wydana została wspólnym staraniem organizacji, którym bliska jest sprawa marki narodowej."<br><br>Wybrane rozdziały:<br><br>Dlaczego marki są ważne dla klientów<br>Jak Volkswagen, firma bezgranicznie skupiona na biegłości technicznej, zakochał się w markach<br>Skąd się wzięły marki i co się stało, gdy dojrzały<br>Żyć marką. Zarządzanie markami usługowymi<br>Marki na arenie globalnej<br>Dlaczego marki są ważne wewnątrz firm<br>"Made in...". Co to oznacza i ile jest warte?<br>Branding narodowy<br>Jak zbudować i utrzymać markę. Garść wskazówek<br>Branding a zarabianie pieniędzy<br>Marki: kto tu naprawdę rządzi<br><br>Bibliografia, indeks<br>Aneks. Marka dla Polski</p>]]></description>
            <author>OLINS Wally</author>
            <pubDate>Thu, 05 May 2011 11:22:25 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Była taka szkoła. Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej w Wilnie 1915-1939 [dedykacja autorki dla ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=74148#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/75000/74148m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Londyn 1987, Odnowa, s. 272, [32], fotogr. poza tekstem 39, w załączeniu karta z dedykacją autorki, brosz. lakier., 22 cm.</p><p>Zawiera m. in.: <br><br>Życie szkoły<br><br>Rodowód szkoły (Ewa Sławińska-Zakościelna)<br>Proces dydaktyczny i wychowawczy <br>Organizacje szkolne i Opieka Rodzicielska <br><br>Nauczyciele>br>Sylwetki i biogramy<br><br>Wychowanki<br>Wspomnienia o szkole i dalszych losach, biogramy, nekrologi<br><br>Po latach<br>Pierwsze spotkanie "Orzeszówek" w Warszawie<br>Spotkanie w Laskach<br><br>Aneks<br>Indeks nauczycieli<br>Indeks wychowanek<br>Wykaz ważniejszych źródeł i pozycji bibliograficznych<br>Teksty dokumentów i zestawienia<br><br>Tekst autorki w załączeniu:<br><br>"Wielce Szanownego Pana Jerzego Myrcha - Dyrektora Generalnego Społecznej Fundacji Pamięci Narodu Polskiego - o przyjęcie książki pt. " Była taka szkoła", poświęconej nauczycielom i wychowankom Państwowego Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej w Wilnie w latach 1915-1939<br>Serdecznie prosi Ewa Sławińska-Zakościelna<br>Warszawa, 4 maja 1997."</p>]]></description>
            <pubDate>Fri, 29 Apr 2011 14:58:49 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Panorama kultury współczesnego Wrocławia [dedykacja Józefa Kelery dla Mirosławy i Zygmunta ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=74006#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/75000/74006m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Wrocław 1970, Ossolineum, s. 394, ilustr. czarno-białe poza tekstem [128], dedykacja J. Kelery dla M. i Z. Hubnerów na k. tyt., brak okładki, podklejenie bloku taśmą, niezn. naddarcia brzegów k. tyt., 24 cm.</p><p>Spis treści:<br><br>I. Bogdan Zakrzewski - Przedmowa<br>II. Jacek Łukasiewicz - Życie literackie we Wrocławiu<br>III. Janusz Albin - Wrocławskie czasopisma społeczno-kulturalne<br>IV. Ewa Kofin - Życie muzyczne Wrocławia<br>V. Paweł Banaś - Plastyka Wrocławska<br>VI. Marcin Bukowski - Architektura Wrocławia i jej ludzie<br>VII. Józef Kelera - Teatry Wrocławskie<br><br>Indeks nazwisk, nota bibliograficzna</p>]]></description>
            <pubDate>Thu, 21 Apr 2011 16:08:34 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Teoria heliocentryczna w interpretacji teologów XVI wieku - 73635</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=73635#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Wrocław 1975, Ossolineum, Wyd. PAN, s. 216 , [102], ilustr. po tekście, pł., brak obwol., 24 cm.</p><p>Bibliografia, resume, summary, indeksy: nazwisk i ważniejszych zagadnień.<br>Nakład: 750 egz.</p>]]></description>
            <author>WARDĘSKA Zofia</author>
            <pubDate>Thu, 07 Apr 2011 11:25:09 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Das Buch der jungen Frau - 73099</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=73099#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/74000/73099m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Leipzig [b.r, ok.1900] Verlag von J.J.Weber,  s. 178, ozdobna wyklejka,  pł. wydawnicze, zdobienia i złocenia grzbietu i lica oprawy, marmoryzowane obcięcia, niew. otarcia grzbietu i krawędzi oprawy, 17 cm. </p><p>Tom opatrzony indeksem</p>]]></description>
            <pubDate>Tue, 15 Mar 2011 19:27:16 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Ocalić od zapomnienia. Dokumenty i relacje - 72925</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=72925#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/73000/72925m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2009, Spectrum Press, s. 174, czarno-białe ilustr. w tekście, brosz., 21 cm.</p><p>Książka powstała w ramach corocznego projektu "Ocalić od zapomnienia". Są to, spisane przez uczniów warszawskiego gimnazjum im. Obrońców Barykady Września 1939 roku, wspomnienia przodków z czasów II wojny światowej.</p>]]></description>
            <pubDate>Fri, 04 Mar 2011 11:33:38 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Tajemna broń. Opowiadania - 72790</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=72790#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/73000/72790m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1967, PIW, s. 227, [1], brosz., obwol. - niezn. otarcia brzegów, 20 cm.</p><p>Spis treści:<br><br>W nocy, twarzą ku niebu<br>Aksolotl<br>Circe<br>Bramy nieba<br>Daleka<br>Koniec zabawy<br>Babie lato<br>Przysługa<br>Tajemna broń<br>Pościg</p>]]></description>
            <author>CORTAZAR Julio</author>
            <pubDate>Thu, 24 Feb 2011 14:55:16 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Nazwy ulic i placów Legnicy - 72781</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=72781#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/73000/72781m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Legnica 2000, Oficyna Wydawnicza ATUT Wrocławskie Wydawnictwo Oświatowe, s. 122, [2], map w tekście 3, map pod opaską 2, brosz. lakier., 20 cm.</p><p>Publikacja zawiera:<br>Nazwy ulic obecnie obowiązujące<br>Nazwy ulic, placów i mostów, które z różnych przyczyn zanikły i nie są wymienione w pierwszej części<br><br>Bibliografia, skorowidz nazw niemieckich, skorowidz nazw polskich, które wyszły z użycia.</p>]]></description>
            <author>SZCZĘSNY JUNISZEWSKI Maciej</author>
            <pubDate>Thu, 24 Feb 2011 11:47:54 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>FBI - 72651</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=72651#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/73000/72651m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1972, Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, s. 181, [3], brosz., zażółcenia okł., 15 cm</p><p></p>]]></description>
            <author>KURPIS Witold</author>
            <pubDate>Thu, 17 Feb 2011 13:42:08 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Ramana Maharshi and the Path of Self-Knowledge - 72520</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=72520#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/73000/72520m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>London 1973, Rider and Company, s. 207, [1], czarno-białe fot. poza tekstem, zagięcia dwóch ostatnich rogów kart, brosz., niezn. otarcia okł., 21 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>OSBORNE Arthur</author>
            <pubDate>Fri, 11 Feb 2011 14:25:35 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Sztuka i polityka. Funkcje propagandowe sztuki w epoce Wazów 1587-1668 - 71844</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=71844#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/72000/71844m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1983, PWN, s. 277, [1], barwn. ilustr. po tekście IV, czarno-białych 202, brosz., obwol., zażólcenia grzb., 20 cm.</p><p>Analiza pierwotnych funkcji propagandowych dzieł sztuki, np. pomników, architektury okazjonalnej, rysunków, miedziorytów, portretów władców. Bibliografia, indeksy, summary: Art and Politics 1587-1668.</p>]]></description>
            <author>CHROŚCICKI Juliusz A.</author>
            <pubDate>Fri, 14 Jan 2011 16:02:42 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>A jednak się porusza - 71351</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=71351#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/72000/71351m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1987, Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, s. 320, [4], ilustr. czarno-białe w tekście, pł., obwol. - otarcia okł., 20 cm.</p><p> Ważniejsze daty<br>Notki biograficzne<br>Bibliografia</p>]]></description>
            <author>OLKIEWICZ Joanna</author>
            <pubDate>Thu, 23 Dec 2010 14:57:32 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Cinq-Mars czyli spisek za Ludwika XIII - 71228</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=71228#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/72000/71228m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1972, Nasza Księgarnia, s. 355, [5], czarno-białe ilustr. w tekście, ppł., niezn. otarcia brzegów opr., 21 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>DE VIGNY Alfred </author>
            <pubDate>Fri, 17 Dec 2010 14:30:15 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Stare nieprzestarzałe [dedykacja] - 70936</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=70936#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/71000/70936m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1989, Państwowy Instytut Wydawniczy, s. 470, dedykacja odautorska na karcie przedtyt.:"dla Joasi. Jerzy Kreczmar 17.X.89.", portret autora na karcie po tytułowej, brosz., obwol. lakier.- niezn. otarcia krawędzi, 19 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>KRECZMAR Jerzy</author>
            <pubDate>Fri, 03 Dec 2010 13:34:12 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Stefan Batory w Siedmiogrodzie - 70798</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=70798#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/71000/70798m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1961, Książka i Wiedza, s. 231, [9], rozkładane drzewo genealogiczne rodziny Batorych po tekście, ilustr. w tekście, brosz., otarcia i zagięcia okł., 15 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>MAKKAI Laszlo</author>
            <pubDate>Wed, 24 Nov 2010 12:20:31 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Hańba domowa. Rozmowy z pisarzami - 70643</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=70643#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1986, Niezależna Oficyna Wydawnicza "Nowa", s. 226 [2], brosz., otarcia grzbietu, niew. załamania opr., 20 cm.</p><p>Egzemplarz z księgozbioru Zygmunta Hübnera. <br>Drugi obieg wydawniczy.</p>]]></description>
            <author>TRZNADEL Jacek</author>
            <pubDate>Tue, 16 Nov 2010 10:55:52 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[rycina, ok. 1905] Huit frises et bordures, motifs de fleurs ornamentales - 70475</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=70475#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/71000/70475m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Paris ok. 1905, Guerinet, litografia barwna, wymiar karty 31,5 x 22,5 cm., kremowe passepartout 43 x 36 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>HABERT-DYS Jules Auguste</author>
            <pubDate>Wed, 10 Nov 2010 09:42:09 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Dzieje upraw i roślin leczniczych - 69971</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=69971#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1983, Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne, s. 335, [1], ilustr. w tekście 216, tekst w układzie dwuszpaltowym, brosz., lakier, niew. otarcia okł., 24 cm.</p><p>Piśmiennictwo, skorowidze: polsko-łacińskich nazw roślin, łacińskich nazw roślin.</p>]]></description>
            <author>NOWIŃSKI Marian</author>
            <pubDate>Sun, 10 Oct 2010 11:27:43 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[czasopismo] Nasza wieś. Czasopismo poświęcone sprawom społecznym ziemi wileńskiej, ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=69863#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/70000/69863m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Wilno 1935, Wyd. Jan Dracz, każdy numer 16 s., ilustr. czarno-białe w tekście, tekst w układzie dwuszpaltowym, niezn. zażółc. i przybrudz. poszczególnych k., niezn. rozklejenie bloku, pł., naklejona oryg. okł., niezn. przybrudz. i zapam. okł., folia, 31 cm.</p><p></p>]]></description>
            <pubDate>Mon, 04 Oct 2010 12:26:48 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[fotografia na papierze pocztówkowym, ok. 1939 r. ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=69516#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/70000/69516m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa [b. r., ok. 1939], pieczątka na odwrocie karty, fotografia o wymiarach 9 x 14 cm.</p><p></p>]]></description>
            <pubDate>Wed, 22 Sep 2010 13:50:55 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[pocztówka, 1903] Wieśniak z Księstwa Łowickiego. - 69223</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=69223#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/70000/69223m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1903, Nakładem St. Winiarskiego, pocztówka o wym. 14 cm. x 9 cm., otarcia.</p><p>Bez obiegu.</p>]]></description>
            <pubDate>Wed, 08 Sep 2010 16:33:26 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[pocztówka, ok. 1903] Gospodarz z Garbowa Lubelskiego - 69221</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=69221#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/70000/69221m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1903, Nakładem St. Winiarskiego, 14 cm x 9 cm.</p><p>Bez obiegu.</p>]]></description>
            <pubDate>Wed, 08 Sep 2010 16:25:29 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[pocztówka, ok. 1905-10] Typy polskie z pod Sieradza - 69219</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=69219#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/70000/69219m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kalisz, ok. 1905-10, F. Raczyński, pocztówka o wym. 14 x 9 cm., niew. zabrudzenia lica.</p><p>Karta bez obiegu.</p>]]></description>
            <pubDate>Wed, 08 Sep 2010 16:09:44 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[pocztówka, ok. 1910 ?] Typy lubelskie. Powiat krasnostawski - 69217</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=69217#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/70000/69217m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Biskupice p. Sieradz [b.r., ok. 1910 ?], Nakł. St. Graeve, pocztówka o wym. 14 x 9 cm., niew. zabrudzenia lica.</p><p>Karta bez obiegu.</p>]]></description>
            <pubDate>Wed, 08 Sep 2010 16:03:57 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Forex dla początkujących. Pierwsze kroki na rynku walutowym. - 68974</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=68974#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Gliwice 2007, Wydawnictwo HELION, s. 285 [1], wykresy i wolumeny w tekście, brosz. lakier., 21 cm.</p><p>"FOREX to najbardziej płynny rynek finansowy świata, trudno więc nim manipulować. W przeciwieństwie do wielu giełd nie jest on zdominowany przez spekulantów nastawionych na szybki zysk. To jeden globalny rynek dla wszystkich: dużych banków i inwestorów indywidualnych. Możesz pozostawać na nim przez 24 godziny na dobę, a nie tylko w krótkich godzinach otwarcia sesji giełdowych. Wystarczą Ci do tego komputer z dostępem do internetu i niewielkie oszczędności. " - opis wydawcy.</p>]]></description>
            <author>DICKS James</author>
            <pubDate>Wed, 25 Aug 2010 16:07:12 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Machiavelli. Szkoła władzy  - 68932</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=68932#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/69000/68932m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1938, Powszechna Spółka Wydawnicza `Płomień`, s. 280, pieczątka księgarska na k. tyt., zażółc. papieru, niezn. obluzowanie bloku, portret Machiavellego na frontyspisie, ppł. biblioteczne, numer katalogu bibliotecznego flamastrem na grzbiecie, otarcia okł., 24 cm.</p><p>Egzemplarz nieco podniszczony.</p>]]></description>
            <author>MARCU Valeriu</author>
            <pubDate>Mon, 23 Aug 2010 13:44:28 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Bracia Borkowscy. Zakłady elektrotechniczne Warszawa. Cennik nr 15 - 1928 r. - 68577</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=68577#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/69000/68577m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1928, Bracia Borkowscy, s. [4], 112, [4], liczne ilustr. w tekście, lekko pożółkły papier, podpis własnościowy na str. tytuł., niew. zabrudzenia kilku kart , karton oryg., niew. otarcia i zabrudzenia okł., naddarcia i ubytki grzbietu, naddarcie lica okł., 26 cm.</p><p>Katalog wyrobów znanej przedwojennej firmy wytwarzającej sprzęt elektrotechniczny, mieszczącej się od 1911 r. przy ul. Grochowskiej 45 w Warszawie. Stan bardzo dobry.</p>]]></description>
            <pubDate>Tue, 10 Aug 2010 08:20:17 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Olgierd Szlekys. Wnętrza, meble, malarstwo. - 68516</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=68516#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/69000/68516m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1982, Muzeum Historyczne m.st. Warszawy; Związek Polskich Artystów Plastyków, s. 74, ilustr. barwne oraz czarno-białe w tekście, poza i po tekście, brosz. lakier., niew. otarcia krawędzi opr., 21 x 22 cm.</p><p>Praca jest swoistym artystycznym curiculum vitae Olgierda Szlekysa.</p>]]></description>
            <author>HUML Irena, GAJEWSKA Mieczysława, TUSZEWSKI Tadeusz, WINCZE Władysław</author>
            <pubDate>Thu, 05 Aug 2010 14:00:11 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Cudowne i pożyteczne. O znaczeniach i wartościach baśni - 68505</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=68505#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 2010, Wyd. W.A.B., s. 538, [3], tekt. lakier., niezn. otarcia okł., ślad po naklejce z ceną, 21 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>BETTELHEIM Bruno</author>
            <pubDate>Thu, 05 Aug 2010 09:04:09 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Układ  - 68439</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=68439#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Londyn 1992, Wyd. Puls, s. 559, [1], brosz. lakier., niezn. otarcia okł., 21 cm.</p><p>Eddie Anderson, dynamiczny wiceprezes agencji reklamowej, błyskotliwy pisarz, mąż i niezmordowany kochanek, przyjaciel ludzi, którzy coś znaczą, pewnego dnia stwierdza, że ma dość. Opętany na punkcie pięknej i niezależnej Gwen Hunt, wyłamuje się z układu, w którym i dzięki któremu żyje. Niszczy swe małżeństwo, karierę, całego dotychczasowego siebie. Czy obracając to wszystko w ruinę, zrywając maskę, którą nosił na użytek świata, stanie się człowiekiem, sobą? Czy reszta aktorów przedstawienia, za które uważa swe życie, pozwoli mu porzucić odgrywaną przezeń rolę?</p>]]></description>
            <author>KAZAN Elia</author>
            <pubDate>Fri, 30 Jul 2010 15:09:14 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Moloch, czyli ten gojowski świat - 68340</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=68340#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1995, Noir Sur Blanc, s. 242 , brosz. lakier., niew. otarcia okł., 23 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>MILLER Henry</author>
            <pubDate>Fri, 23 Jul 2010 09:21:05 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Architektura ziem Polski. Rozdział europejskiego dziedzictwaThe Architecture of Poland. ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=68337#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/69000/68337m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 1994, Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, s. 159, liczne ilustr. barwne i czarno-białe w tekście, brosz. lakier.- niew. otarcia brzegów opr., 30 cm. </p><p>Tekst opublikowany w języku polskim i angielskim<br>The book has been published in two languages, English and Polish. </p>]]></description>
            <author>MIŁOBĘDZKI Adam</author>
            <pubDate>Thu, 22 Jul 2010 16:47:22 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Tibetan art. Tracing the development of spiritual ideals and art in Tibet 600-2000 A.D. - 68240</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=68240#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/69000/68240m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Milano 1999, Jaca Book, s. 239, [1], papier kredowy, 147 ilust. czarno-białych, 122 ilust. kolorowe, pł. obwol. lakier., niewielkie zabrudzenia i otarcia obwol., 31 x 24 cm.</p><p>Zawiera mapę, bibliografię, indeks.<br>Publikacja o charakterze albumowym.</p>]]></description>
            <author>HELLER Amy</author>
            <pubDate>Sat, 17 Jul 2010 14:42:59 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Skrzydła ołtarza. Opowiadania - 68061</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=68061#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/69000/68061m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1995, Czytelnik, s. 233, brosz. lakier., 20 cm.</p><p>Spis treści:<br><br>Wieża<br>Pieta dell'Isola<br>Książę Niezłomny<br>Drugie Przyjście. Opowieść średniowieczna<br>Most. Z kroniki naszego miasta<br>Z biografii Diego Baldassara<br><br>Nota biograficzna<br>Nota o autorze</p>]]></description>
            <author>HERLING-GRUDZIŃSKI Gustaw</author>
            <pubDate>Mon, 05 Jul 2010 15:19:14 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Wspomnienia z lat dawnych - 68012</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=68012#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/69000/68012m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1997, Biblioteka Narodowa, s. 306, [1], ilustr. po tekście [34], fotografia autora na frontispisie, brosz. lakier., 21 cm.</p><p>Bibliografia.</p>]]></description>
            <author>MINEYKO Zygmunt</author>
            <pubDate>Thu, 01 Jul 2010 13:20:24 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Oblężenie Paryża. Powieść historyczna dla młodzieży - 67794</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=67794#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/68000/67794m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa [b.r., lata 1930-te], Nowe Wydawnictwo, s. 215, ilustr. poza tekstem, niezn. rozklejenie bloku, ppł. introlig. z zachowaniem oryg. okł., napis na grzbiecie, niezn. otarcia brzegów okł., 19 cm.</p><p>Z ilustracjami A. Horowicza.</p>]]></description>
            <author>TRĄPCZYŃSKI Włodzimierz</author>
            <pubDate>Mon, 21 Jun 2010 12:48:47 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Genjusz Niepodległości - 67248</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=67248#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/68000/67248m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Lwów 1933, Nakł. Polski Niepodległej, s. 199, [1], liczne ilustr. na tablicach poza tekstem, ilustr. czarno-białe w tekście, niezn. zażółc. papieru, podklejenie bloku taśmą, nieliczne pieczątki biblioteczne w tekście, ppł., naddarcia i niezn. zaplam. brzegów okł., 30 x 22 cm.</p><p>Treść m. in.:<br><br>Płk. Walery Sławek - Marszałkowi posłuch i żołnierskie oddanie!<br>Julian Ejsmond - Do Komendanta<br>Kazimierz Tetmajer - Żołnierz pol. przywrócił Polsce cześć<br>Aleksander Krauschar - Tradycja Legjonów polskich<br>Leo Belmont - Legjonom cześć!<br>Stanisław Mackiewicz - Literacka egzegeza rozkazu.<br><br>Księga w hołdzie Marszałka Józefa Piłsudskiego. </p>]]></description>
            <pubDate>Tue, 18 May 2010 18:33:18 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Turnaround-management w praktyce. Jak wykorzystać kryzys w przedsiębiorstwie by odrodziło ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=67184#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/68000/67184m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2005, Wydawnictwo CeDeWu, s .297, tekt. lakier., 24 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>FAULHABER Peter, LANDWEHR Norbert</author>
            <pubDate>Fri, 14 May 2010 10:18:08 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Trzy kultury. Nauki przyrodnicze, humanistyka i myśl chrześcijańska - 67076</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=67076#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/68000/67076m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Poznań 1990, Wyd. 'W drodze', s. 254, brosz. lakier., niezn. otarcia okł., 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>ŻYCIŃSKI Józef</author>
            <pubDate>Fri, 07 May 2010 10:18:27 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Wokół Tołstoja i Dostojewskiego - 66961</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=66961#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 2000, Wydział Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, s. 200, brosz. lakier., niezn. otarcia i wgniecenia okł., 24 cm.</p><p>Tom niniejszy jest kolejnym zbiorem wyników badań nad myślą rosyjską prowadzonych w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego w ramach seminarium "Historia a religia. Z dziejów myśli rosyjskiej".<br><br>Zawiera m.in.: <br>R. Romaniuk - Paszport Antychrysta. Lew Tołstoj i Włodzimierz Sołowiow <br>G. Szlonskaja - O Timofieju Bondariewie <br>J. Dobieszewski - Fiodor Dostojewski. Kilka uwag <br>L. Tołstoj - Na czym polega moja wiara? <br>W. Sołowiow - List do Lwa Tołstoja <br>L. Karsawin - Fiodor Karamazow jako ideolog miłości <br>D. Miereżkowski - Tołstoj i Dostojewski jako artyści.</p>]]></description>
            <pubDate>Fri, 30 Apr 2010 10:54:30 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Kleiner Hand-Atlas uber alle Theile der Erde - 66894</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=66894#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/67000/66894m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Wien. Pest. Leipzig., [b.r., ok. 1892], A. Hartleben's Verlag, s. 8, 60, stron-map kolorowych 60, brak str. 25-26, 33, 43-44, 49-50, mapy luzem na str. 32, 51-52 oraz 54-55, niezn. przybrudzenia str., zabrudzenia kredką map na str. 30 i 42, pęknięty blok po przedniej wyklejce, ozdobne wyklejki, piecz. własnośc. na str. przedtytuł., zabrudzenia czytelnicze dln. narożników str., rys. i tabele w tekście, lekkie naddarcia krawędzi kilku map, nieliczne zakwaszenia str., psk. oryg., grzb. oprawy znacznie podniszczony, przetarcia krawędzi opr., rozdarcie grzb. opr., tłocz. złoc. napisy na licu i grzb. opr., 37 cm.</p><p>Egzemplarz podniszczony.</p>]]></description>
            <pubDate>Wed, 28 Apr 2010 11:30:05 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Marszałek Edward Śmigły-Rydz. Życiorys - 66836</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=66836#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/67000/66836m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Lwów 1937, Nakł. Państwowe Wydawnictwo Książek Szkolnych, s. 96, [4], ilustr. w tekście, przed str. tytuł. doklejona karta z dedykacją prezydenta S. Starzyńskiego , pł. oryg., niew. otarcia i zabrudzenia opr., niezn. zagięcie lica, 19 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>TESLAR Józef Andrzej</author>
            <pubDate>Mon, 26 Apr 2010 14:37:55 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Ryszard Wagner - 66605</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=66605#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/67000/66605m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1922, Nakł. Gebethnera i Wolffa, s. XII, 463, [1], liczne podpisy własnośc., lekko pożółkłe str., zapisy nutowe w tekście, portret R. Wagnera na frontispisie, psk., złoc. napisy na grzb. opr., ślad zalania opr., otarcia krawędzi grzb. opr., 21 cm.</p><p>Zawiera rozdziały:<br><br>I. Ryszard Wagner w latach dziecinnych i młodzieńczych (1813-1833)<br>II. Pierwsze opery: Boginki. Zakaz miłości. Wędrówki artystyczne i małżeństwo. Rienzi. (1833-1839)<br>III. Wagner w Paryżu i Dreźnie. Holender tułacz. Tannhauser. Lohengrin<br>IV. Na wygnaniu: Weimar, Paryż, Szwajcaria, Wenecja, Wiedeń. - Pisma estetyczne. Pierścień Nibelunga. Trystan i Izolda. (1849-1864)<br>V. U szczytu. Przyjaźń królewska, Spełnianie się ideałów. Monachium. Triebschen. Bayreuth. - Śpiewacy norymberscy. Teatr dla przedstawień uroczystych. (1864-1883)<br><br>Spis dzieł Wagnera<br>Bibljografja<br>Indeks.</p>]]></description>
            <author>JACHIMECKI Zdzisław</author>
            <pubDate>Thu, 15 Apr 2010 15:33:18 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Krates und Hipparchia ein Seitenstück zu Menander und Glycerion, von C.M. ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=66286#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/67000/66286m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Tubingen [1804], J.G. Cotta'sche Buchhandlung, k. tabl. miedzioryt. [1] przed s. tyt., s. 192, [10], k. tabl. w miedziorycie poza tekstem [2], tekt. oklejana pap. z epoki, przybrudzenia lica opr., otarcia krawędzi opr., 12 cm.</p><p>Wydanie I.<br><br>Christoph Martin Wieland (1733-1813) należał obok Johanna Gottfrieda Herdera, Johanna Wolfganga Goethego i Friedricha Schillera do grupy największych poetów i tłumaczy literatury antycznej w epoce "Sturm und Drang". W wieku 16 lat, po uzyskaniu gruntownego wykształcenia humanistycznego, swobodnie czytał dzieła największych klasyków greckich, łacińskich oraz literaturę francuską. Spośród ówczesnych poetów niemieckich największy wpływ na młodego Wielanda wywarli Brockes i Klopstock. Szerokim uznaniem cieszyły się również jego tłumaczenia dzieł dramatycznych W. Shakespeare'a.<br><br>Powieść epistolarna "Krates i Hipparchia" jest ostatnim wielkim dziełem C.M. Wielanda wpisującym się w nurt krytyki stosunków społecznych charakteryzujący epokę "Burzy i naporu". Głównymi bohaterami powieści są Krates z Teb oraz Hipparchia z Maronei stanowiący przykład najbardziej skandalizującej "pary małżeńskiej" starożytnej Grecji.<br>Nawiązanie do cynickiego ruchu kontestacyjnego świadczyło o udanych poszukiwaniach kobiecych wzorców emancypacyjnych w literaturze klasycznej. Nie bez wpływu na pomysł niniejszego dzieła Wielanda pozostawała literatura francuska przełomu XVIII i XIX wieku.<br><br>Zawiera rozdziały:<br><br>I. Leukonoe an ihre Nichte Hipparchia<br>II. Hipparchia an Leukonoe<br>III. Leukonoe an Hipparchia<br>IV. Melanippe an Hipparchia<br>V. Hipparchia an Melanippe<br>VI. Melanippe an Hipparchia<br>VII. Hipparchia an Leukonoe<br>VIII. Hipparchia an Melanippe<br>IX. Melanippe an Hipparchia<br>X. Hipparchia an Melanippe<br>XI. Melanippe an Hipparchia<br>XII. Hipparchia an Melanippe<br>XIII. Hipparchia an Krates<br>XIV. Krates an Diogenes zu Korinth<br>XV. Hipparchia an Melanippe<br>XVI. Hipparchia an Lamprokles<br>XVII. Hipparchia an Melanippe<br>XVIII. Krates an Hipparchia<br>XIX. Hipparchia an Krates<br>XX. Ebendieselbe an Melanippe<br>XXI. Melanippe an Hipparchia<br>XXII. Diogenes an Krates<br>XXIII. Krates an Hipparchia<br>XXIV. Hipparchia an Melanippe<br>XXV. Melanippe an Hipparchia<br>XXVI. Hipparchia an Krates<br>XXVII. Metrokles an Hipparchia<br>XXXVIII. Krates an Hipparchia<br>XXIX. Hipparchia an Metrokles<br>XXX. Metrokles an Hipparchia<br>XXXI. Metrokles an Hipparchia<br>XXXII. Hipparchia an Krates<br>XXXIII. Hipparchia an Melanippe<br>XXXIV. Melanippe an Hipparchia<br>XXXV. Krates an Hipparchia<br>XXXVI. Hipparchia an Krates<br>XXXVII. Antwort des Krates<br>XXXVIII. Hipparchia an Melanippe.

</p>]]></description>
            <author>WIELAND Christoph Martin (1733-1813)</author>
            <pubDate>Tue, 30 Mar 2010 12:06:08 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>O dwóch takich co ukradli księżyc [ilustracje Konstanty Sopoćko] - 66198</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=66198#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/67000/66198m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1954, Iskry, s. 299, ilustr. czarno-białe w tekście, tekt., niezn. otarcia brzegów okł., 21 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>MAKUSZYŃSKI Kornel</author>
            <pubDate>Tue, 23 Mar 2010 11:21:01 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Na skraju Imperium - 65988</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=65988#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 2000, Czytelnik, s. 440, [1], brosz. lakier., niew. otarcia krawędzi okł., 20 cm.</p><p>Pierwszy tom znakomitych wspomnień opisujących m. in. nieistniejące już w takim kształcie zakątki kresowe, szczególnie Wileńszczyzny i Grodzieńszczyzny, w okresie od lat dziecięcych autora (ur. 1876) do r. 1918.</p>]]></description>
            <author>JAŁOWIECKI Mieczysław</author>
            <pubDate>Sat, 13 Mar 2010 16:24:25 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Lizus - 65533</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=65533#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/66000/65533m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1958, Nasza Księgarnia, s. 173, [2], ilustr. czarno-białe w tekście , tekt., niezn. otarcia okł., 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>NIZIURSKI Edmund</author>
            <pubDate>Tue, 16 Feb 2010 16:18:44 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Masques et visages - 65339</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=65339#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/66000/65339m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Paris 1857, Paulin et Lechevalier, s. 248, [4], b. liczne ilustr. w tekście, pieczątka własnościowa na str. tytuł., ślady zażelazienia papieru, niew. zabrudzenia , pł. introlig., niew. otarcia i zabrudzenia opr., niezn. naddarcie grzbietu, 18 cm.</p><p>Paul Gavarni, właściwie Sulpice Guillaume Chevailier (1804-1866) - francuski rysownik i karykaturzysta, jeden z najlepszych satyryków swoich czasów. Rysował satyry na życie paryskie i wielkomiejską nędzę Londynu.</p>]]></description>
            <author>GAVARNI Paul</author>
            <pubDate>Sat, 06 Feb 2010 16:18:23 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Polska droga do samodzielności w sztuce - 64913</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=64913#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/65000/64913m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1973, PWN, s. 181, [ok. 140], ilustr. czarno-białe po tekście [189], pł., obwol., niew. otarcia brzegów obwol., 26 x 21 cm.</p><p>Główne rozdziały:
<br><br> I. U źródeł:
<br> Siła twórcza tradycji;
<br> Impresjonizm i Młoda Polska;
<br><br>II. Między wojnami:
<br> Przesłanki historyczne;
<br> W poszukiwaniu nowej formy;
<br> O polskim konstruktywizmie;
<br><br>III. W Polsce Ludowej:
<br> Bilans wojny i okupacji;
<br> W czasach odbudowy i przebudowy;
<br> Między tradycją a współczesnością;
<br><br>IV. Rozmowy z artystą:
<br> Dunikowski o Młodej Polsce.
<br> Summary: Polish road to originality in art.
<br> Publikacja zawiera także bibliografię oraz indeks nazwisk.</p>]]></description>
            <author>STARZYŃSKI Juliusz</author>
            <pubDate>Sat, 16 Jan 2010 11:35:48 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Zarządzanie na sposób Microsoft. Jak myśleć i działać w stylu menedżera Microsoft i ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=64900#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/65000/64900m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2001, Wyd. Liber, s. 173, pł., obwol. lakier., 24 cm.</p><p>12 sekretów zarządzania, które sprawiły, że Bill Gates jest jednym z najbogatszych ludzi świata.</p>]]></description>
            <author>THIELEN David</author>
            <pubDate>Fri, 15 Jan 2010 11:58:58 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Jaźń i sumienie. Filozoficzne zagadnienia rozwoju duchowego człowieka w pracach Carla ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=64656#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/65000/64656m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Wrocław 1987, Ossolineum, s. 111, [1], brosz., otarcia i niew. zagięcia okł., 20 cm. </p><p>Bibliografia<br><br>Summary: The Self and the Conscience<br>Zusammenfassung: Das Selbst und das Gewissen</p>]]></description>
            <author>MURAWSKI Krzysztof</author>
            <pubDate>Tue, 05 Jan 2010 16:31:14 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Garten und Haus. Die schonsten deutschen und auslandischen Wohngarten und ihre Einbauten ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=64026#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Stuttgart 1939, Julius Hoffman Verlag, s. 190, papier kredowy, fotografii i schematów w tekście 276, notatki kredką i piórem na przednich wyklejkach i na k. tyt., pł., złoc. napisy na licu i grzbiecie opr., ślady kredki na licu opr. niew. otarcia i ślad zawilgocenia tylnej str. okł., 30 cm.</p><p>Bogato ilustrowana praca poświęcona kompozycjom przestrzennym przydomowych ogrodów.</p>]]></description>
            <author>HOFFMAN Herbert</author>
            <pubDate>Wed, 02 Dec 2009 10:04:18 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Kodeks postępowania karnego. Komentarz - 63987</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=63987#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/64000/63987m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 1933, Księgarnia Powszechna, s. XIII, 1103, nieliczne podkreślenia w tekście, notatki rękopiśmienne na dodanych kartach, pł. oryg., złocone napisy na licu i grzbiecie, niew. otarcia opr., ogólnie ładny egz., 18 cm.</p><p>Tekst jednolity, ogłoszony 30. IX. 1932.</p>]]></description>
            <pubDate>Mon, 30 Nov 2009 12:48:06 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Etyka. Wybór tekstów [praca zbiorowa] - 63895</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=63895#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/64000/63895m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Siedlce 1997, Wyd. Seculum, s. 258, brosz. lakier., otarcia okł., 25 cm.</p><p>Spis treści m. in.:<br><br>Platon - Państwo<br>Edward O. Wilson - Altruizm<br>Tadeusz Kotarbiński - Zagadnienia etyki niezależnej<br>Immanuel Kant - Przejście od popularnej filozofii moralnej do metafizyki moralności<br>Max Scheler - Współcierpienie i współradość oraz modi ich rodzajów<br>Frierich Nietzsche - "Dobry i zły", "Dobry i lichy. "Wina", "Nieczyste sumienie" i pokrewne zjawiska<br>Arystoteles - O istocie szczęścia<br>Epiktet - Diatryby. Encheiridion<br>Jeremy Bentham - O zasadzie użyteczności<br>John Rawls - Rola sprawiedliwości<br>John Stuart Mill - O wolności<br><br>Wykaz źródeł.</p>]]></description>
            <pubDate>Wed, 25 Nov 2009 16:22:48 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Ptaki łowne - 63806</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=63806#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/64000/63806m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1977, Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne, s. 291, [1], ilustr. w tekście 185, fot. poza tekstem, tekt. lakier., niezn. otarcia okł., 21 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>DUDZIŃSKI Wiesław</author>
            <pubDate>Thu, 19 Nov 2009 11:05:30 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Why I am Not a Christian - 63734</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=63734#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>London 1967, Unwin Books, s. 208, poluzowanie k. przedtyt., brosz. lakier- otarcia, 19 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>RUSSELL Bertrand</author>
            <pubDate>Mon, 16 Nov 2009 11:55:38 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Ortografja polska. Podręcznik do nauki pisowni polskiej opracowany według głównych podstaw ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=63543#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/64000/63543m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Chicago 1924, Nakł. Dziennika Związkowego-Zgody, s. 72, ślady zawilgocenia papieru, pł. oryg., ślady po zalaniu okł., 22 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>GĄSIOROWSKI Wacław</author>
            <pubDate>Sun, 08 Nov 2009 13:27:29 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Escape - 63507</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=63507#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/64000/63507m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>London [b.r.].C. & J. Temple Ltd., s. 158, pł., obwol., 19 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>POLE Aline</author>
            <pubDate>Fri, 06 Nov 2009 14:27:38 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[rycina, 1858] Jenjusz do wszystkiego .... i na dach i do tańca - 63333</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=63333#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/64000/63333m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1858, Zakład Litograficzny A. Pecq & Co, litografia na karcie 24 x 16 cm., zabrązowienia papieru i niew. zabrudz. brzegów., ciemnobrązowe passepartout o wym. 34 x 27 cm.</p><p>Rycina z cyklu humoresek warszawskich pt. "Szkice i obrazki", wyd. Warszawa 1858.</p>]]></description>
            <author>KOSTRZEWSKI Franciszek (1826-1911)</author>
            <pubDate>Fri, 30 Oct 2009 13:53:11 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Skrzywdzeni i poniżeni - 63208</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=63208#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1957, PIW, s. 358, [4], brosz., niew. otarcia i zabrudzenia opr., zagięcia krawędzi okł., zażółc., ślad zalania grzbietu o górnej częsci okł., naderwania okł. przy grzbiecie. 22 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>DOSTOJEWSKI Fiodor</author>
            <pubDate>Mon, 26 Oct 2009 12:13:53 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Zagrożenia do przewidzenia. Jak wykrywać oznaki kryzysów w firmie i gospodarce - 62993</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=62993#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/63000/62993m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Gliwice 2006, Wydawnictwo Helion, s.302, [2], tekt. lakier., 25 cm.</p><p>Zalecane lektury<br>Skorowidz</p>]]></description>
            <author>BAZERMAN Max H., WATKINS Michael D.</author>
            <pubDate>Thu, 15 Oct 2009 11:04:38 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Gra giełdowa. Jak rozsądnie inwestować w pozbawionym rozsądku świecie - 62982</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=62982#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/63000/62982m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Gliwice 2008, Wydawnictwo Helion, s. 277, [3], brosz. lakier., 24 cm.</p><p>Skorowidz</p>]]></description>
            <author>CRAMER James J.</author>
            <pubDate>Wed, 14 Oct 2009 14:22:55 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Sześć nawyków skutecznego szefa - 62981</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=62981#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/63000/62981m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Gliwice 2006, Wydawnictwo Helion, s. 260, [2], tekt. lakier., 22 cm.</p><p>Słowniczek<br>Skorowidz</p>]]></description>
            <author>KOHN Stephen E., O'CONNEL Vincent D.</author>
            <pubDate>Wed, 14 Oct 2009 14:13:48 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Paradoks strategii - 62980</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=62980#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/63000/62980m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2008, Wydawnictwo Studio Emka, s. 330, schematy i wykresy w tekście, pł. obwol. lakier., 24 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>RAYNOR Michael E.</author>
            <pubDate>Wed, 14 Oct 2009 14:06:52 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Siła kreacji w reklamie. Marka soczysta jak pomarańcza - 62969</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=62969#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/63000/62969m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Gliwice 2007, Wydawnictwo Helion, s. 265, [8], tab. z barwnymi ilustracjami po tekście [8], tekt. lakier., 22 cm.</p><p>Spis treści:<br>Nowa definicja kreatywności w świetle zasad współczesnego rynku<br>Zapobiec powszednieniu marki<br>Walka o wizerunek marki<br>Stworzyć i wykorzystywać przewagę w reprezentowanej kategorii<br>Przezwyciężyć poważne problemy z marką<br>Odmłodzić dojrzałą markę konsumencką<br>Odmłodzić dojrzałą markę B2B<br>Wybrać właściwy środek przekazu<br>Promowanie grupy firm działających pod jedną marką<br>Nowa koncepcja zaangażowania klientów<br>Wnioski z naszych doświadczeń<br><br>Skorowidz</p>]]></description>
            <author>FALLON Pat, SENN Fred</author>
            <pubDate>Wed, 14 Oct 2009 11:05:01 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Inteligencja przywódcza - 62967</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=62967#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/63000/62967m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2007, Studio EMKA, s. 206, [6], pł., obwol. lakier., 23 cm.</p><p>Z noty wydawcy:<br><br>Inteligencja przywódcza, łącząc prace Petera F. Druckera i Jima Collinsa znanego badacza w dziedzinie psychologii Michaela Scrivena, odkrywa podstawowe cechy wielkich dyrektorów.<br><br>Dodatek<br>Przypisy</p>]]></description>
            <author>MENKES Justin</author>
            <pubDate>Wed, 14 Oct 2009 10:54:23 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Reklama internetowa - 62566</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=62566#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/63000/62566m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Gliwice 2006, Helion, s. 249, liczne ilustr. w tekście, brosz., 20 cm.</p><p>Bibliografia</p>]]></description>
            <author>LEŚNIEWSKA Agnieszka</author>
            <pubDate>Fri, 25 Sep 2009 16:28:22 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Zagadnienie emisji papierowych znaków pieniężnych w Księstwie Warszawskim (1806-1813) - 62297</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=62297#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1934, Nakładem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, s.143, [5], nieaktualne piecz. bibliot. i własn. na s. potyt., brosz. oryg., niew. ubytek grzbietu, niew. otarcia, 21 cm.  </p><p>Zagadnienia główne:<br><br>I. Poglądy na pieniądze papierowe w Polsce<br>II. Projekty emisji pieniędzy papierowych<br>III. Komisja Dyrekcji Biletów Kasowych i kasa Wymiany<br>IV. Emisja i obieg biletów kasowych<br>V. Likwidacja biletów kasowych<br><br>Tablica wysokości biletów na kruszec, rozchodu biletów, obiegu biletów i rezerwy kasowej<br><br>Resume: La question d'emission fiduciaire dans le Grand Duche de Varsovie de 1806 a 1813.<br><br>Wydane z zasiłku Funduszu Kultury Narodowej.</p>]]></description>
            <author>GRODEK Andrzej</author>
            <pubDate>Mon, 14 Sep 2009 14:15:13 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Iskier przewodnik sztuki kulinarnej - 62228</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=62228#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1976, Iskry, s. 477, [1], plast., obwol., otarcia obwol., 18 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>LEMNIS Maria, VITRY Henryk</author>
            <pubDate>Wed, 09 Sep 2009 15:56:48 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Marcin Luter. Człowiek między Bogiem a Diabłem - 61812</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=61812#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/62000/61812m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Gdańsk 1996, Wydawnictwo Marabut, s. 270, tekt., lakier., 24 cm.</p><p>Wykaz skrótów cytowanych źródeł i literatury<br>Teksty Marcina Lutra opublikowane w języku polskim<br>Tablica chronologiczna<br>Indeks</p>]]></description>
            <author>OBERMAN Heiko A.</author>
            <pubDate>Thu, 20 Aug 2009 14:05:19 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Turbostrategia. 21 skutecznych sposobów na przekształcenie firmy i szybkie zwiększenie ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=61763#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/62000/61763m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Konstancin Jeziorna 2004, MT Biznes, s. 198, [2], pł., obwol., lakier., 24 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>TRACY Brian</author>
            <pubDate>Tue, 18 Aug 2009 16:26:33 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Poznań i okolice na starych pocztówkachPosen auf alten PostkartenPoznań in Old Postcards - 61744</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=61744#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/62000/61744m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Łódź 2006, Piątek Trzynastego, s. 88, [5], liczne ilustr. w tekście, tekt. lakier., 17 x 24 cm.</p><p>Książka w języku polskim, niemieckim i angielskim.</p>]]></description>
            <author>ZAUS Jan S.</author>
            <pubDate>Tue, 18 Aug 2009 13:06:44 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Dolny Śląsk na starych pocztówkachNiederschlesien in alten AnsichtskartenLower Sielsia in ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=61740#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/62000/61740m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Łódź 2006, Piątek Trzynastego, s. 121, [5], liczne ilustr. w tekście, tekt. lakier., 17 x 24 cm.</p><p>Książka w języku polskim, niemieckim i angielskim.</p>]]></description>
            <author>MIERZWA Sławomir</author>
            <pubDate>Tue, 18 Aug 2009 12:54:15 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Zamki na starych pocztówkach[Burgen und Schlosser auf alten Ansichtskarten][Castles in Old ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=61732#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/62000/61732m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Łódź 2006, Piątek Trzynastego, s. 136, liczne ilustr. w tekście, tekt. lakier., 17 x 24 cm.</p><p>Książka w języku polskim, niemieckim i angielskim.</p>]]></description>
            <author>CZEJAREK Roman</author>
            <pubDate>Tue, 18 Aug 2009 11:25:50 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Młyn nad Utratą [wydanie pierwsze] - 61419</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=61419#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/62000/61419m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1936, Gebethner i Wolff, s. 235, [5], brosz. oryg., otarcia i niew. naddarcia brzegów opr.,załamania grzb. opr., 19 cm.</p><p>Zawiera dwa opowiadania: Nauczyciel, Młyn nad Utratą.</p>]]></description>
            <author>IWASZKIEWICZ Jarosław</author>
            <pubDate>Thu, 30 Jul 2009 13:48:46 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Wanderungen der Familie Waller durch die schönsten und merkwürdigsten Gegenden Schlesiens. ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=61138#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/62000/61138m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Berlin [1831], J.G.Hasfelberg, k. tyt. rytowana, s. [2], 186, k. tablic w miedziorycie [8], tekt. oklejana pap. z epoki, ubytki i przetarcia okładziny na brzegach grzb. i narożnikach, otarcia opr., </p><p>Na tablicach m. in. Śnieżka, Karpniki (Fischbach), zamek Chojnik (Schloss Kynast), Śnieżne Kotły (Schneegruben), Ślęża (Zoptenberg).<br>Rzadkie.</p>]]></description>
            <author>JAEKEL Ernst</author>
            <pubDate>Thu, 16 Jul 2009 10:42:56 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Maltese - 61121</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=61121#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>London 1965, The English Universities Press Ltd., s. 240, podpis własn. na s. tyt., piecz. własn. na s. tyt., pł., obwol. lakier., 18 cm.</p><p><br> Pozycja w języku angielskim.
<br> Samouczek języka maltańskiego. </p>]]></description>
            <author>AQUILINA Joseph</author>
            <pubDate>Wed, 15 Jul 2009 10:09:05 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Plan Warszawy - 61005</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=61005#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/62000/61005m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1958, Państwowe Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych, s. 47 (informator i skorowidz), 48 (barwne plany dzielnic), brosz., niew. otarcia, ogólnie ładny egz., 22 x 24 cm.</p><p>Zawiera także informator i skorowidz ulic.</p>]]></description>
            <pubDate>Fri, 10 Jul 2009 11:07:43 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Precyzyjny trefl (podyplomowe studium trenerów brydża sportowego) - 60991</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=60991#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/61000/60991m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1988, Polski Związek Brydża Sportowego, s. 104, pieczątka własnościowa na k. tyt., brosz. lakier., 21 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>SOBOLEWSKI Józef</author>
            <pubDate>Thu, 09 Jul 2009 15:44:14 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Międzynarodowe prawo brydżowe - 60989</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=60989#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/61000/60989m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1990, Polski Związek Brydża Sportowego, s. 132, [4], pieczątka własnościowa na k. tyt., brosz. lakier.- otarcia krawędzi, 21 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>MĘCIK Mirosław, ABRAMSKI Paweł</author>
            <pubDate>Thu, 09 Jul 2009 15:41:28 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Napoleon i Eugenia. Powieść biograficzna - 60760</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=60760#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/61000/60760m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1937, Powszechna Spółka Wydawnicza `Płomień`, s. 311, [1], portret cesarzowej Eugenii na frontispisie, ilustr. poza tekstem, lekko pożółkły papier, zabrudzenia pojedynczych kart, podpis własn. na przedniej wyklejce, pł. introlig., złocone napisy grzbiecie, otarcia, przetarcia i nieznaczne zaplamienia okł., 22cm.</p><p>Opowieść o cesarzu Napoleonie III i jego żonie Eugenii de Montijo.</p>]]></description>
            <author>RHEINHARDT Emil Alphons</author>
            <pubDate>Mon, 29 Jun 2009 16:24:42 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title> Spoken arabic of Baghdad, Part One: Grammar and Exercises;
 Christian Arabic of Baghdad;
 ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=60747#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/61000/60747m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Beirut 1964; Wiesbaden 1991, Librairie Orientale; Otto Harrassowitz, ss. XXXVI, 548, IX, 203, XXVIII, 571, [1], liczne podkreślenia i dopiski ołówkiem w tekście, pieczątki własnościowe na str. tyt., pł. introligatorskie, złocone napisy na licu i grzbiecie, niezn. otarcia okł., 23 cm.</p><p>Trzy współoprawne tytuły.
<br> Uwaga! "Christian Arabic of Baghdad" jest kserokopią książki.</p>]]></description>
            <author>McCARTHY R. J., RAFFOULI Faraj, ABU-HAIDAR Frida</author>
            <pubDate>Sun, 28 Jun 2009 14:37:02 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[rycina, 1857] Die nordafrik Lowin [lew] - 60496</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=60496#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/61000/60496m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Stuttgart 1857, Schweizerbart'sche Verlagshandlung und Druckarei, litografia barwna na karcie 24 x 15,5 cm., ciemnobrązowe passepartout 34 x 26 cm.</p><p>Rycina pochodzi z publikacji "Naturgeschichte der reissenden Thiere."<br>Sygnatura N.d.Nat.gez.v.G. Mann</p>]]></description>
            <pubDate>Wed, 17 Jun 2009 10:59:03 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Doktora Airy metoda naturalnego leczenia czyli pewna wskazówka do szybkiego i skutecznego ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=60132#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/61000/60132m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Lipsk 1879, Richtera zakład nakładowy, s. 508, [4], ilustr. w tekście, pożółkły papier, brak karty 15-16, naddarcia brzegów pojedynczych kart, rozdarta karta 343-344, niew. zabrudzenia stron, psk. z epoki, złocony napis na grzbiecie, otarcia opr., przetarcia brzegów opr., niew. zabrudzenia, 17 cm.</p><p>"Ósme polskie znacznie poprawione i powiększone illustrowane wydanie".</p>]]></description>
            <pubDate>Sat, 30 May 2009 10:47:05 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Kotler o marketingu. Jak kreować i opanowywać rynki - 59493</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=59493#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/60000/59493m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 1999, Wydawnictwo Profesjonalnej Szkoły Biznesu, s. 297, [7], wykresy w tekście, pł., obwol. lakier., 22 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>KOTLER Philip </author>
            <pubDate>Mon, 20 Apr 2009 14:29:17 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Piłka nożna. Teoria i trening - 59371</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=59371#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/60000/59371m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>[b.m.] 1947, Główna Księgarnia Wojskowa, s. 322, [2], rys. i schematów w tekście 168 , ppł. bibliot., otarcia krawędzi okł.,  21 cm.</p><p>Spis treści:<br><br>Trening<br>Opanowanie piłki (technika) <br>Taktyka w piłce nożnej<br>Kondycja w piłce nożne<br>Utrzymanie dobrej kondycji i ochrona zdrowia<br>Mecz<br>Skaleczenia i pierwsza pomoc<br>Boisko, sprzęt, wyposażenie<br>Stan psychiczny<br>Wychowanie<br>Przepisy gry w piłkę.</p>]]></description>
            <author>PALFAI Janos</author>
            <pubDate>Tue, 14 Apr 2009 08:44:30 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Zarządzanie kryzysem - 58944</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=58944#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/59000/58944m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2005, Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, s. 225, [1], brosz. lakier., 21 cm.</p><p>Spis treści:<br><br>Część I. Zarządzanie sytuacjami problemowymi<br>Część II. Zarządzanie kryzysem<br><br>Bibliografia.</p>]]></description>
            <author>REGESTER Michael, LARKIN Judy</author>
            <pubDate>Sat, 21 Mar 2009 11:10:42 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Leksykon symboli sennych - 58930</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=58930#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/59000/58930m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1997, Wydawnictwo Książkowe Twój Styl, s. 242, [6], tekt. lakier., 21 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>VOLLMAR Klausbernd</author>
            <pubDate>Fri, 20 Mar 2009 13:09:05 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Semiotyka dziś i wczoraj. Wybór tekstów - 58775</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=58775#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/59000/58775m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Wrocław 1991, Ossolineum Znak-Język-Rzeczywistość, s. 418, schematy w tekście, brosz., niezn. zabrudzenia i zagięcia okł., pofałdowania grzbietu, niezn. przybrudzenia obcięć, 24 cm.</p><p>Zawiera artykuły m.in.:<br><br>Alfred J. Ayer, Obrona empiryzmu<br>Jakko Hintikka, Semantyka: bunt przeciw Fregemu<br>Hans-Heinrich Lieb, Putnama teoria znaczenia wyrazu<br>Roland Posner, Semantyka i pragmatyka spójników zdaniowych w języku naturalnym<br>Zoltan Kanyo, Główne poglądy na zagadnienie fikcjonalności w tradycji logiczno-semantycznej<br>Martin Krampen, O semiotyce plakatów polskich<br>Irene Portis Winner, Chłop rolnik jako człowiek-znak<br>Wilhelm von Humboldt, O rozmaitości języków ludzkich i ich wpływie na duchowy rozwój gatunku ludzkiego<br>Michel Breal, Zwężenie znaczenia<br>Wilhelm Wundt, Kształtowanie słowa<br>Jost Trier, O polach słownych i pojęciowych<br>Emile Benveniste, Istota znaku językowego<br>Louis Hjelmslev, Wyrażenie i treść<br>Roman Jakobson, Lingwistyczne aspekty tłumaczenia<br>Noam Chomsky, Struktura głęboka a struktura powierzchniowa<br>Charles J. Fillmore, Znaczenie a presupozycja<br><br>Indeks pojęć.</p>]]></description>
            <pubDate>Thu, 12 Mar 2009 17:41:59 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Zbrodnia i kara. Powieść w sześciu częściach z epilogiem - 58105</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=58105#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 2000, Świat Książki, s. 635, [3], ppł., złocone napisy na licu i grzbiecie, foliowa obwol., 21 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>DOSTOJEWSKI Fiodor</author>
            <pubDate>Tue, 27 Jan 2009 13:04:44 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>A Grammar of the Ugaritic Language - 57993</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=57993#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/58000/57993m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Atlanta 2001, Society of Biblical Literature, s. XXI, 330, pieczątka własnościowa na str. tytuł. i ostatniej karcie, brosz. lakier., 25 cm.</p><p>Podręcznik gramatyki języka ugaryckiego zaliczanego do grupy języków semickich. Zawiera podstawowe informacje o wymowie, formie zapisu i morfologii.<br>Bibliography. Appendix: Text selections. Indices.</p>]]></description>
            <author>SIVAN Daniel</author>
            <pubDate>Thu, 22 Jan 2009 13:06:30 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Najlepszy (Konkwista 2) - 57611</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=57611#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/58000/57611m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1992, Wyd. Officyna, s. 441, [3], brosz. lakier., niew. otarcia i zagięcia okł., 21 cm.</p><p>Kontynuacja "Dobrego" i "Konkwisty". Rzecz o zbrodniach Służby Bezpieczeństwa i niezwykłej karierze Zenona Tolika, gdańskiego cinkciarza, który przypadkiem wplątany w sieć esbeckiej agentury staje się dzięki jej poparciu Wielką Osobą.</p>]]></description>
            <author>ŁYSIAK Waldemar</author>
            <pubDate>Tue, 30 Dec 2008 15:09:40 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Ekonomia. Mikroekonomia - 57600</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=57600#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/58000/57600m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1998, PWE, s. 570, [6], ilustr. w tekście, brosz. lakier., niezn. otarcia, 24 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>BEGG David, FISHER Stanley, DORNBUSH Rudiger</author>
            <pubDate>Tue, 30 Dec 2008 10:49:59 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Zarządzanie zasobami ludzkimi oparte na kompetencjach. ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=57577#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/58000/57577m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Gliwice 2008, Wyd. Helion, s. 345, [7], tekt. lakier., 25 cm.</p><p>Tom zawiera również skorowidz.</p>]]></description>
            <author>DUBOIS David D., ROTHWELL William J.</author>
            <pubDate>Sat, 27 Dec 2008 14:05:42 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Kierowanie - 57505</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=57505#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/58000/57505m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1998, Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, s. 656, wykresy i tabele w tekście, tekt. lakier.-otarcia, napisy na grzb., 26 cm.</p><p>Zawiera słownik pojęć ekonomicznych.</p>]]></description>
            <author>STONER James A.F., FREEMAN Edward R., GILBERT Daniel R. Jr.</author>
            <pubDate>Sun, 21 Dec 2008 15:40:29 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[rycina, ok. 1836] Environs de Warsovie - Le Chateau de Wilanow (Villa-nova) [Pałac w ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=56950#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/57000/56950m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>[Paryż] [ok. 1836], Imprimerie de Leclere, staloryt na karcie 18 x 27 cm., w świetle passepartout 15,5 x 23 cm., kremowe passepartout 27 x 36 cm.</p><p>Rycina pochodzi z dzieła Leonarda Chodźko "La Pologne historique...". Sygn. na płycie Rouargue fec.<br><br>Historia pałacu w Wilanowie zaczyna się w 1677 r., kiedy to wioska zwana jeszcze Milanów stała się własnością Jana III Sobieskiego. Wkrótce nazwę zmieniono na Villa Nova, w nawiązaniu do tradycji antycznych, a potem spolszczono ją na Wilanów. Początkowo zbudowana w tym miejscu rezydencja była niewielka, gdyż Augustyn Locci, nadworny architekt króla, otrzymał za zadanie wzniesienie jedynie parterowego dworu o układzie typowym dla zabudowy Rzeczpospolitej. Jednakże sukcesy militarne i wzrost znaczenia monarchy w następnych latach wpłynęły na znaczne poszerzenie pierwotnego projektu. W miejscu pierwszego dworu powstał pałac Jana III Sobieskiego, w kolejnym etapie wybudowano piętro, potem jadalnię (2. piętro) i wieże połączone z pałacem galeriami. Wielka rozbudowa prowadzona była w latach 1677-1696. Po jej zakończeniu budowla połączyła w sobie elementy dworu szlacheckiego, włoskiej willi ogrodowej i francuskiego pałacu w stylu Ludwika XIV. Za Jana III Sobieskiego rozpoczęto także budowę oficyn, ale zostały one ukończone dopiero przez Elżbietę Helenę Sieniawską. Po śmierci króla Pałac stał się własnością jego synów, natomiast w 1720 roku mocno podupadłą rezydencję nabyła jedna z najbogatszych kobiet w ówczesnej Polsce &#8211; Elżbieta Sieniawska. Przez 9 kolejnych lat kontynuowała prace budowlane rozpoczęte przez Sobieskiego. Wtedy właśnie powstały boczne skrzydła, której to inwestycji król nie zdążył już zrealizować. Po śmierci Sieniawskiej właścicielką Wilanowa została jej córka Maria Zofia Denhoffowa, po mężu Czartoryska. W 1730 roku Pałac na trzy lata znalazł się w rękach króla Augusta II Mocnego, który dokonał w rezydencji wielu zmian, szczególnie jeżeli chodzi o wystrój wnętrz. Do pałacu sprowadził się w 1732 roku, ale mieszkał tu tylko rok, gdyż w 1733 roku zmarł. W połowie XVIII wieku dobra wilanowskie odziedziczyła córka Czartoryskich, marszałkowa Izabela Lubomirska, za rządów której Wilanów znów zaczął błyszczeć dawnym blaskiem. W 69 lat później księżna marszałkowa przekazała Wilanów swojej córce i jej małżonkowi, Stanisławowi Kostce Potockiemu. To on właśnie w 1805 roku do północnej oficyny dobudował neogotycki budyneczek, gdzie umieścił jedno z pierwszych w Polsce ogólnodostępnych muzeów &#8211; dziś nie ma po nim śladu, zostało rozebrane w połowie XIX wieku. Wówczas na tejże ścianie urządzono galerię popiersi oraz herbów właścicieli Wilanowa (oczywiście bez ostatnich właścicieli, czyli Potockich i Branickich). Rodzina Potockich z Wilanowem związana była aż do 1892 roku, kiedy to ostatnia z rodu Aleksandra zapisała włości swemu kuzynowi Ksaweremu Branickiemu. Ród Branickich zamieszkiwał w Wilanowie do roku 1945, kiedy to Pałac przejęty został przez Ministerstwo Kultury i Sztuki. Pałac w Wilanowie należy on do tych nielicznych zabytków w Warszawie, które w niezmienionej postaci przetrwały okres II wojny światowej.</p>]]></description>
            <pubDate>Thu, 13 Nov 2008 10:27:35 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Historia stroju - 56671</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=56671#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/57000/56671m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1998, Wydawnictwo W.A.B., s. 433, [6], lekko pożółkły papier, podpis własn. na przedniej wyklejce, tekt. lakier., niezn. zabrudzenia okł., 21 cm.</p><p>Z noty dołączonej przez wydawcę:<br> "Książka, wiodąc nas szlakiem od "nagiego króla" ku najwspanialszym strojom, przedstawiając najważniejsze etapy produkcji tkanin i rozwoju technik, pomogła mi przeanalizować wszystkie te lata, przez które moda była i moim życiem. Dostrzegłem, że na przestrzeni wieków nieodmiennie obecne były w niej te same wątki, i czuję się, jakbym zdołał uchwycić czerwoną nić biegnącą od kolekcji do kolekcji, aż po tę chwilę, kiedy udało mi się odnaleźć własny styl".</p>]]></description>
            <author>TOUSSAINT-SAMAT Maguelonne </author>
            <pubDate>Fri, 24 Oct 2008 14:50:22 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Jan Potocki. Daleka podróż - 56355</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=56355#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 2007, Drzewo Babel, s. 248, [8], brosz. lakier., niezn. otarcia brzegów okł., 21 cm.</p><p>"Po trzech latach niestrudzonych badań, zmierzywszy się z masą rozproszonych źródeł, Aleksander Kroh daje nam dziś pełną wdzięku opowieść o przedziwnym życiu, z którego wyrosło do niczego niepodobne dzieło."<br><br>Bernard Gauthier.</p>]]></description>
            <author>KROH Aleksandra</author>
            <pubDate>Thu, 09 Oct 2008 12:50:18 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Odczyty i rozprawy - 56342</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=56342#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/57000/56342m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2007, Aletheia, s. 283, [3], brosz., niezn. otarcia okł., 20 cm.</p><p>"Odczyty i rozprawy" obejmują grupę podstawowych dla M. Heideggera tekstów z lat pięćdziesiątych XX wieku, a więc z płodnego okresu jego rozważań m.in. nad istotą techniki i jej relacją do metafizyki. [...] Technika, czyli tutaj podstawowy charakter współczesnej cywilizacji, okazuje się pewną dziejową formą metafizyki, orientacją na świat pojęty jako "materiał", "dostawa" służąca technicznemu wykorzystaniu. Heidegger włączył do "Odczytów..." także rozważania nad poezją Holderlina, Zaratustrą Nietzschego i głównymi pojęciami starożytnej filozofii greckiej".<br><br>Zawiera rozprawy:<br>Pytanie o technikę<br>Nauka i namysł<br>Przezwyciężenie metafizyki<br>Kim jest Zaratustra Nietzschego?<br>Co zwie się myśleniem?<br>Budować mieszkać myśleć<br>Rzecz<br>"...poetycko mieszka człowiek..."<br>Logos<br>Moira<br>Aletheia<br><br>Nota bibliograficzna.</p>]]></description>
            <author>HEIDEGGER Martin</author>
            <pubDate>Thu, 09 Oct 2008 10:12:38 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Moje pierwsze boje. Wspomnienia spisane w Twierdzy Magdeburskiej - 56249</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=56249#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/57000/56249m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1988, Wydawnictwo Łódzkie, s. 192, piecz. własnośc. na str. tytuł., brosz., 21 cm.</p><p>Zawiera:<br><br>Przedmowa<br>Nowy Korczyn-Opatowiec<br>Ulina Mała<br>Limanowa-Marcinkowice.<br><br>Tekst oparty na wydaniu z 1926 roku.</p>]]></description>
            <author>PIŁSUDSKI Józef</author>
            <pubDate>Wed, 01 Oct 2008 11:29:00 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Dziewczynka w czerwonym płaszczyku - 56136</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=56136#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/57000/56136m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 2001, Wyd. ZNAK, s. 350, [2], fotogr. czarno-białe i barwne poza tekstem, tekt. lakier., niezn. otarcia okł., 22 cm.</p><p>Roma Ligocka napisała swą biografię po obejrzeniu filmu 'Lista Schindlera', kiedy to w postaci dziewczynki w czerwonym płaszczyku odkryła samą siebie. Postanowiła ponownie przeżyć i opisać to wszystko, o czym tak bardzo starała się zapomnieć: dzieciństwo w getcie, strach, grozę, śmierć bliskich. Swe najwcześniejsze wspomnienia przedstawiła z perspektywy małej dziewczynki - to właśnie nadaje tej opowieści niecodzienny, wzruszający ton. Tak o Holocauście nie pisał dotąd nikt.</p>]]></description>
            <author>LIGOCKA Roma</author>
            <pubDate>Tue, 23 Sep 2008 16:11:26 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Contract Bridge. Licytacja na punkty - 55997</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=55997#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/56000/55997m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1958, "Sport i Turystyka", s. 194, [1], brosz.-otarcia, 17 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>GOREN Charles H.</author>
            <pubDate>Wed, 17 Sep 2008 10:24:03 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Łyżka za cholewą a widelec na stole. Mała kulinarna silva rerum [ilustr. ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=55525#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/56000/55525m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 1977, Wyd. Literackie, s. 92, [1], rysunki w tekście, pł., obwol., otarcia, naddarcia i zażółcenia obwol., 24 cm.</p><p>Zawiera:<br>T. Przypkowski "Prologowa gawęda"<br>M. Samozwaniec "Z pamiętnika imć panny Klementyny Ochędożyńskiej", "Jak się jadało w domu Kossaków"<br>S. Przypkowska "Garść kulinarnych polskich przepisów"</p>]]></description>
            <author>BEREZOWSKA Maja, PRZYPKOWSCY Stefania i Tadeusz, SAMOZWANIEC Magdalena</author>
            <pubDate>Mon, 18 Aug 2008 14:27:40 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu. Zarysy życia ludowego  - 55523</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=55523#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/56000/55523m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1915, Skład Główny w Księgarni Gebethnera i Wolffa, s. 138, ryc. w tekście 154, tablic LXV, ślady zakwasz. papieru, nieakt. piecz. bibliot. na k. przedtyt. i potyt., nieakt. sygn. bibliot. na k. tyt., lekko poluzowany blok, ppł., oprawa z epoki, otarcia i niew. przetarcia krawędzi opr., naklejka na grzbiecie, 32 cm.</p><p>"Dzieła Matlakowskiego o sztuce podhalańskiej odegrały już rolę w historji prądów artystycznych w Polsce. Powstały one nie tylko z zamiłowania do sztuki ludowej, ale także z przekonania, że w sztuce ludowej tkwią twórcze pierwiastki polskie, poznanie których decydująco wpłynąć może na dalsze losy twórczości, chwilowo sprowadzonej z drogi właściwej przez wzory obce."<br>Ze wstępu.</p>]]></description>
            <author>MATLAKOWSKI Władysław</author>
            <pubDate>Mon, 18 Aug 2008 13:01:26 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[fotografia] [Warszawa, Grób Nieznanego Żołnierza] - 54588</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=54588#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/55000/54588m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa [odbitka z ok. 1945], Fotografia o wym. 13 x 17 cm, niew. otarcia, naddarcie prawego brzegu.</p><p></p>]]></description>
            <pubDate>Thu, 03 Jul 2008 09:33:22 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[pocztówka]Żona nudzi cię i gniewa, choć to dobra jest kobieta A zachwyca cię ta z ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=54587#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/55000/54587m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>[b.m] [b.r.], [b.w.], Pocztówka barwna o wymiarach 14 x 9 cm., otarcia rogów, otarcia krawędzi</p><p>Karta bez obiegu.</p>]]></description>
            <pubDate>Thu, 03 Jul 2008 09:16:47 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Miłość Samuraja - 54486</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=54486#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/55000/54486m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 1957, Wydawnictwo Literackie, s. 225, pł., zabrudz. okł., 20 cm.</p><p>Tom opatrzony notą wydawniczą.</p>]]></description>
            <author>SIEROSZEWSKI Wacław</author>
            <pubDate>Fri, 27 Jun 2008 16:27:17 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Columbia Project On Asia In The Core Curriculum. ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=54400#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/55000/54400m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Armonk - New York - London 1993, M.E. Sharpe; An East Gate Book, s. [XXV], 583, piecz. własnośc. na str. tyt., brosz. lakier., niew. ubytek okładziny grzb. okł., 23 cm.</p><p>The Project on Asia in the Core Curriculum began in 1984 to support the introduction of material on Asia into the core curricula of undergraduate institutions throughout the country. Three "Guides for Teaching" are the result of dialogue between Asian specialists and colleagues specializing in the Western tradition who most often teach the introductory, general education courses in the various academic isciplines. There was no attempt to stress Asia at the expense of the West. The purpose was to identify texts, themes, and comparative concepts that would provide avenues of entry for Asian material into core courses in literature, history, and the social sciences. The guides are entitled: Asia in Western and World History, Masterworks of Asian Literature in Comparative Perspective, and Asia: Case Studies in the Social Sciences. Each volume contains approximately forty essays by leading specialists that suggest a range of possibilities for introducing material on Asia. The essays are arranged to provide the widest choice of approaches to meet the reader's pedagogical needs. While the guides are discrete publications, they form a series that facilitates interdisciplinary teaching: An instructor who chooses, for example, to draw upon William Hauser's discussion of Tokugawa Japan in world history in this volume will also find material of interest in Donald Keene's essay on Chikamatsu's "Love Suicides at Sonezaki" (in
Masterworks of Asian Literature in Comparative Perspective), in William W. Kelly's article on "Rural Society in Japan: Past and Present," in Theodore Bestor's discussion of "Urban Life in Japan," and in Stephen R. Smith's essay on "The Family in Japan" (in Asian Case Studies in the Social Sciences).</p>]]></description>
            <pubDate>Wed, 25 Jun 2008 18:25:53 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Szosza - 53416</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=53416#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/54000/53416m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1991, Wyd. Sagittarius, s. 329, [3], brosz. lakier., 20 cm.</p><p>Ostatnia powieść pisarza.</p>]]></description>
            <author>SINGER Isaac Bashevis</author>
            <pubDate>Thu, 15 May 2008 12:38:09 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Artes Atque Humaniora. Studia Stanislao Mossakowski Sexagenario dicata [zbiór tekstów] - 52324</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=52324#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/53000/52324m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1998, Instytut Sztuki PAN, s. 455, [1], liczne czarno-białe ilustr. w tekście, kredowy papier, tekt. lakier., 30 cm.</p><p>Księga pamiątkowa wydana staraniem przyjaciół i współpracowników prof. Stanisława Mossakowskiego. <br><br><br>Pozycja zawiera m.in.: <br><br> H. Samsonowicz - Forma więzi społecznych: świat kultury łacińskiej; <br>K. Szczepkowska-Naliwajek - Technika "pointille" w sztuce początku XV wieku; <br> M. Zlat - Zagadki Głów Wawelskich; <br> J. Miziołek - Wergiliusz z syringą. Uwagi o renesansowej ikonografii poety; <br> S. Graciotti - Ancora qualcosa sulla tipologia nel "Satrio" Kochanoviano? <br> J. A. Chrościcki - Paryskie studia nad Janem Kochanowskim: Podróż do Francji. "Pamiątka". "Proporzec"; <br> M. Morka - "Uczta w domu Szymona Faryzeusza". Nieznany obraz Maso da San Friano; <br> L. Szczucki - Śladami Jamesa Crichtona. Początki włoskiej kariery Stanisława Niegoszewskiego; <br> Z. Waźbiński - Gherardo Cibo: botanik-dyletant - czyli o zapleczu nauk przyrodniczych w szesnastowiecznej Italii; <br> P. Buchwald-Pelcowa - Emblematyka w polskich kolegiach jezuickich; <br> J. Pelc - Polish Seventeenth-Century Emblem Literature and its Connections with Emblems Created and Printed in the Low Countries; <br> A. Rizzi - Leoni di Venezia in Polonia; <br> R. Brykowski - Jan III Sobieski (i nie tylko) w ruskim malarstwie ikonowym. Rozważania wstępne; <br> A. Litwornia - Zapomniany vasarysta staropolski o. Ludwik Elbing (1670-1727) OFM; <br> J. Ostrowski - Pokój zielony w pałacu podhoreckim - XVIII-wieczne muzeum Szymona Czechowicza; <br> J. Pokora - Tako rzecze Rastawiecki. Kwestia stylu warszawskiej bramy triumfalnej z 1764 roku; <br> J. Lileyko - Stanisławowskie projekty gmachów i sal sejmowych; <br> P. Paszkiewicz - Rosyjskie budownictwo na Athosie i jego kontekst polityczny; <br> Z. Żygulski jun. - Odkrycie "Bitwy pod Grunwaldem"; <br> Bibliografia prac Stanisława Mossakowskiego.</p>]]></description>
            <pubDate>Fri, 14 Mar 2008 15:53:38 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Miodolecznictwo - 52322</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=52322#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/53000/52322m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 2007, Wydawnictwo M, s. 186, tabele w tekście, brosz. lakier., 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <pubDate>Fri, 14 Mar 2008 11:56:05 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Droga Toyoty. 14 zasad zarządzania wiodącej firmy produkcyjnej świata - 52264</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=52264#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/53000/52264m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2005, Wyd. MT Biznes, s. 480, tabele w tekście, pł., obwol. lakier., 24 cm.</p><p>'Droga Toyoty' wyjaśnia swoiste podejście Toyoty do szczupłego zarządzania - 14 ożywiających charakterystyczną dla tej firmy kulturę obsesji na punkcie jakości i wydajności. Czytelnik uzyska dzięki tej książce cenną wiedzę, którą można wykorzystać w odniesieniu do każdej firmy i każdego procesu gospodarczego - zarówno w dziedzinie usług, jak i wytwarzania. Dowie się, w jaki sposób właściwa kombinacja dalekosiężnej ogólnej koncepcji, procesów, ludzi i rozwiązywania problemów może przekształcić jego firmę w szczupłą, uczącą się organizację - jak wkroczyć na 'drogę Toyoty'.</p>]]></description>
            <author>LIKER K. Jeffrey</author>
            <pubDate>Mon, 10 Mar 2008 16:16:25 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Klasyczne teorie socjologiczne. Wybór tekstów - 51657</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=51657#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/52000/51657m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2006, PWN, s. 318, [1], brosz. lakier., 25 cm.</p><p>Zawiera notę bibliograficzną.</p>]]></description>
            <pubDate>Mon, 11 Feb 2008 15:09:10 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Wystawy Towarzystwa Sztuk Pięknych w Poznaniu (1837 - 1857) - 51460</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=51460#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/52000/51460m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa-Poznań 1991, Instytut Sztuki PAN, s. 200, [24], czarno-białe ilustr. po tekście [21], brosz., niew. otarcia brzegów, 24 cm.</p><p><br><br>Celem wydawnictwa jest przedstawienie możliwie pełnego katalogu artystów i dzieł wystawianych w Poznaniu na 8 wystawach zorganizowanych przez Towarzystwo Sztuk Pięknych w latach 1837-1857.
<br>Zawiera także streszczenie w języku niemieckim.</p>]]></description>
            <author>WARKOCZEWSKA Magdalena</author>
            <pubDate>Fri, 01 Feb 2008 12:46:32 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Rysunki z kolekcji J. I. Kraszewskiego w Muzeum Narodowym w Warszawie - 51389</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=51389#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/52000/51389m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1961, Wyd. Artystyczne i Filmowe, s. 251, [72], czarno-białe ilustr. po tekście [87], brosz., niew. otarcia okł., 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>SUCHODOLSKA Maria, JAKIMOWICZ Irena, JAWORSKA Jadwiga</author>
            <pubDate>Tue, 29 Jan 2008 15:51:23 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Spis rycin przedstawiających portrety przeważnie osobistości polskich w zbiorze Emeryka ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=51170#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/52000/51170m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 1901, Nakładem Hr. Emerykowej Hutten-Czapskiej, s. 382, [5], brosz. lakier., 28 cm.</p><p>Faksymile wydane przez Bibliotekę Narodową w 2001 roku, z okazji setnej rocznicy pierwszej edycji książki. <br> Zawiera także indeks nazwisk rytowników i malarzy.</p>]]></description>
            <author>HUTTEN-CZAPSKI Emeryk</author>
            <pubDate>Sun, 20 Jan 2008 12:43:07 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Święta polskie. Tradycja i obyczaj - 49925</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=49925#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/50000/49925m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2000, Wyd. Alfa, s. 352, liczne czarno-białe ilustr. w tekście, tekt. lakier., 30 cm.</p><p>Zawiera także bibliografię.</p>]]></description>
            <author>OGRODOWSKA Barbara</author>
            <pubDate>Mon, 12 Nov 2007 15:09:59 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>622 upadki Bunga, czyli demoniczna kobieta - 49728</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=49728#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/50000/49728m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1992, PIW, s. 552, [4], plast., obwol. lakier., 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>WITKIEWICZ Stanisław Ignacy</author>
            <pubDate>Wed, 31 Oct 2007 13:40:11 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Żony modne.  Historia mody kobiecej od starożytności do współczesności - 49106</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=49106#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/50000/49106m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1993, Wydawnictwa Naukowo-Techniczne, s. 156, liczne ilustr. w tekście, kredowy papier , tekt. lakier., 19 x 20 cm</p><p>"Zamiarem moim było przedstawienie strojów kobiecych od starożytności po dzień dzisiejszy, widzianych łącznie z postaciami noszących je pań. Wśród żon modnych różnych epok i krajów wybrałam te, które najlepiej potrafiły podkreślić strojem własną osobowość, urodę czy pozycję społeczną".<br>Fragment wstępu.</p>]]></description>
            <author>SIERADZKA Anna</author>
            <pubDate>Mon, 01 Oct 2007 10:43:00 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Łazienki - 49041</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=49041#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/50000/49041m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1972, PWN, s. 267, [1], czarno-białe ilustr. w tekście [81], plany [6], obwol. lakier., 17 cm.</p><p>Zawiera także notę bibliograficzną.</p>]]></description>
            <author>KWIATKOWSKI Marek</author>
            <pubDate>Tue, 25 Sep 2007 14:43:41 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>On i my - 48879</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=48879#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1992, TIKKUN, s. 19, brosz. lakier., 19 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>TURKIEWICZ Ryszard</author>
            <pubDate>Thu, 13 Sep 2007 16:47:19 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Tamazight of the Ayt Ndhir - 48643</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=48643#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/49000/48643m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Los Angeles 1973, Undena Publications, s. III, 124, pieczątka własnościowa na str. tytuł., brosz., niew. otarcia brzegów okł., 28 cm.</p><p><br> Table of contents<br>Background on berber<br>Introduction<br>Phonology<br>Morphology<br>Syntax<br>Sample text<br>Appendices to grammatical description<br>Lexical<br.Writing<br>Terminology<br>Bilbiography.
<br> Język tamazight - nazwa odnosząca się w najogólniejszym znaczeniu do rodziny języków berberyjskich, zwłaszcza zaś do ich północnej gałęzi używanej w Maroku, Saharze Zachodniej, północnej Algierii i w Tunezji. W najwęższym znaczeniu termin tamazight odnosi się do dialektu berberskiego z Gór Atlas, obok języka tuareskiego szeroko akceptowanego jako ponadregionalny język Berberów.</p>]]></description>
            <author>PENCHOEN Thomas G.</author>
            <pubDate>Wed, 29 Aug 2007 22:37:49 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Tigre Grammar and Texts - 48642</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=48642#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/49000/48642m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Malibu 1983, Undena Publications, s. VII, 148, piecz. własnośc. na str. tytuł., brosz., niew. otarcia brzegów okł., 28 cm.</p><p>Table on Contents<br><br>Phonetics and Phonology<br>The Morphology of the Noun<br>The Copula<br>The Verb<br>The Numerals<br>Prepositions, Adverbs, Conjunctions, Interjections<br>Syntax<br>Bibliographical References<br>Texts<br.Appendix: Grammatical Tables<br>Index.</p>]]></description>
            <author>RAZ Shlomo</author>
            <pubDate>Wed, 29 Aug 2007 22:30:39 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Świat zwierząt - 48326</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=48326#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/49000/48326m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1989, Państwowe Wyd. Rolnicze i Leśne, s. 351, [2], rys., tablic ilustr. barwn. w tekście 136, pł., obwol. lakier., 30 cm.</p><p>Zawiera także skorowidz rzeczowy.</p>]]></description>
            <pubDate>Fri, 10 Aug 2007 12:01:22 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Z ziemi chełmskiej. Wrażenia i notatki - 48190</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=48190#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/49000/48190m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1911, Nakł. Gebethnera i Wolffa, s. [4], 96, niew. zabrudzenia pojedynczych stron, dopisek ołówkiem na przedniej wyklejce, psk. introlig. z epoki, złocony napis na grzbiecie, niezn. otarcia i zabrudzenia opr., przetarcia brzegów, 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>REYMONT Władysław Stanisław</author>
            <pubDate>Mon, 06 Aug 2007 11:16:17 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Piramida zbrodni. Makbet w kulturze polskiej 1790-1989 - 47942</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=47942#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/48000/47942m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2002, Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk, s. 341, [2], czarno-białe ilustr. w tekście, brosz. lakier., 24 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>KOMOROWSKI Jarosław</author>
            <pubDate>Fri, 20 Jul 2007 10:43:58 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Prywaciarze 1945-89 - 47668</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=47668#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/48000/47668m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2001, Fundacja Bankowa im. Leopolda Kronenberga, s. 152, liczne ilustr. w tekście, tekt., niew. otarcia okł., 25 cm.</p><p>W ogłoszonym 22 lipca 1944 roku Manifeście PKWN konstytuujące się władze komunistyczne zapowiadały m.in.: "Zniesione zostaną niemieckie znienawidzone zakazy, krępujące działalność gospodarczą, obrót handlowy między wsią i miastem. Państwo popierać będzie szeroki rozwój spółdzielczości. Inicjatywa prywatna wzmaga tętno życia gospodarczego, również znajdzie poparcie państwa."<br>Poparcia nie znalazła. Handel, produkcja, usługi, rolnictwo, rzemiosło... wszelkie formy prywatnej przedsiębiorczości, utrzymywały się na marginesie oficjalnych struktur.<br>"Prywaciarze" a też "spekulanci", "badylarze", "cinkciarze" - takimi epitetami określano ludzi szukających niezależności gospodarczej, których działania - spontaniczne, wynikające z potrzeb, łagodziły najbardziej dolegliwe na co dzień wady i nonsensy systemu. <br>Oddaliśmy ich głos.</p>]]></description>
            <pubDate>Fri, 06 Jul 2007 08:25:01 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>O podstawach leninizmu. Wykłady wygłoszone na Uniwersytecie im. ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=47640#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1949, Książka i Wiedza, s. 177, [3], portret Stalina na frontispisie, doklejona karta dedykacyjna na przedniej wyklejce, lekko pożółkły papier, pł. impregnowane, napisy na licu i grzbiecie, niew. otarcia opr., 17 cm.</p><p>"Wydane w 25 rocznicę wygłoszenia przez tow. Stalina wykładów O podstawach leninizmu".<br>
Książeczka pamiątkowa<br>
Drukowana dedykacja na wklejce: "Tow. .....  Delegatowi na I Wojewódzką Konferencję PZPR W Poznaniu 26 - 27 czerwiec 1949 r."</p>]]></description>
            <author>STALIN Józef W.</author>
            <pubDate>Thu, 05 Jul 2007 10:17:12 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Jan Matejko. Wypisy biograficzne - 47475</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=47475#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Kraków 1955, Wyd. Literackie, s. 445, liczne ilustr. w tekście, pł. introlig., złocony napis na licu i grzb., wypłowiały grzb., 25 cm.</p><p>Spis głównych działów:<br><br>Część I: Lata chłopięce (1838-1852)<br>Część 2: Lata szkolne (1852-1860)<br>Część III: Ku szczytom (1861-1870) - Stańczyk - Skarga - Rejtan - Unia lubelska<br>Część IV: Na Parnasie (1871-1882) - Batory - Kopernik - Dzwon Zygmunta - Grunwald - Hołd pruski<br>Część V: Schyłek (1883-1893) - Wernyhora - Sobieski - Joanna d'Arc - Kościuszko - Konstytucja - Śluby Jana Kazimierza<br><br>Przypisy<br>Wykaz źródeł<br>Indeks nazwisk<br>Spis ilustracji.</p>]]></description>
            <pubDate>Wed, 27 Jun 2007 08:45:39 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Western Style. Popularny system amerykański - 47312</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=47312#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/48000/47312m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1990, Polski Związek Brydża Sportowego, s. 79, [1], brosz. lakier., niew. otarcia okł., 21 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>ZDZIENIECKI Antoni</author>
            <pubDate>Fri, 22 Jun 2007 08:51:55 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Francuska metoda licytacji naturalnej &quot;Starszy z piątki&quot; (podyplomowe studium ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=47311#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/48000/47311m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1988, Polski Związek Brydża Sportowego, s. 118 [1], tabele w tekście, , brosz. lakier., niew. otarcia okł., 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>DANIELEWICZ Jerzy</author>
            <pubDate>Fri, 22 Jun 2007 08:44:45 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Papirusy tebańskie. Antyczne źródło wiedzy o technikach artystycznych - 47284</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=47284#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/48000/47284m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Wrocław 1987, Ossolineum, s. 332, na frontispisie  fotokopia karty Papirusu Sztokholmskiego, zestaw tabelaryczny tekstów oryginalnych oraz ich dotychczasowych tłumaczeń, brosz., obwol., otarcia obwol., 24 cm.</p><p>Indeks osób<br>indeks rzeczowy,<br>, ilustracje - fotokopie tekstu greckiego Papirusów Tebańskich.</p>]]></description>
            <author>STAWICKI Stanisław</author>
            <pubDate>Wed, 20 Jun 2007 16:18:08 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Ukryty władca - 46693</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=46693#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/47000/46693m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1990, Wyd. Kwadryga, s. 193 [1], brosz. lakier., niew. otarcia i zagięcia okł., 17 cm.</p><p>Zawiera także bibliografię.</p>]]></description>
            <author>WILSON Ian</author>
            <pubDate>Sat, 26 May 2007 08:46:06 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Na sposób Warrena Buffetta. Strategie największego w świecie inwestora kapitałowego - 46629</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=46629#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/47000/46629m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1996, Wydawnictwa Naukowo-Techniczne, s. 277, [1], tabele, wykresy, zestawienia w tekście, tekt. lakier., 24 cm.</p><p>Zawiera:<br>Zdarzenie "5-sigmowe"<br>Dwaj mądrzy ludzie<br>Pan Rynek i lemingi<br>Jak kupować przedsiębiorstwa<br>Przedsiębiorstwa stanowiące własność trwałą<br>Walory zbywalne, przynoszące stały dochód<br>Akcje zbywalne<br>Cztery nabytki Buffetta w 1994 r.<br>Człowiek nierozsądny<br>Dodatek<br>Skorowidz.</p>]]></description>
            <author>HAGSTROM Robert G., Jr.</author>
            <pubDate>Wed, 23 May 2007 09:43:44 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>New Constitution of the Government of Poland, established by the Revolution the Third of May, ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=46276#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/47000/46276m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>London 1791, Printed for J. Debrett, s. 110, pł., złocone napisy na licu, 22 cm.</p><p>Reprint wydany przez Zamek Królewski w Warszawie 1991.</p>]]></description>
            <pubDate>Wed, 09 May 2007 14:00:51 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Zagadnienie nieostrości - 45948</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=45948#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/46000/45948m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2000, Wydział Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, s. 163, brosz. lakier., 23 cm. </p><p>Zawiera także indeks nazwisk, bibliografię, Summary.</p>]]></description>
            <author>ODROWĄŻ-SYPNIEWSKA Joanna</author>
            <pubDate>Sat, 21 Apr 2007 14:33:02 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Kraków. Zbiór 3  fotografii - 44912</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=44912#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/45000/44912m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa [b.r., lata 1920-30], Henryk Poddębski, 3 fot. sygnowane suchym tłokiem w prawym dolnym rogu: "H. Poddębski", na odwrocie dwóch  fotografii pieczęcie "H. Poddębski", na wszystkich pieczęcie Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego, podpisy ołówkiem i niew. zabrudzenia, wym. 12 x 17 cm.</p><p><b>1.  Sukiennice<br>2. Kościół św. Krzyża<br>3. Pomnik k. Jagiełły</p>]]></description>
            <author>PODDĘBSKI Henryk</author>
            <pubDate>Wed, 14 Mar 2007 12:16:11 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[mapa, Rosja Południowa, 1735] La Moscovie Meridionale. ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=44345#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/45000/44345m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Amsterdam 1735, Covens & Mortier, miedzioryt kolorowany liniowo, wymiar karty 26 x 36,5 cm., odcisk płyty 22 x 29,5 cm., ciemnozielone passepartout 36 x 43 cm.</p><p>Mapa pochodzi z "Nouvel Atlas"  Pietera Van Der Aa, wydanego przez Covensa & Mortiera.</p>]]></description>
            <pubDate>Mon, 19 Feb 2007 10:29:22 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[mapa, Rosja Północna, 1735] La Moscovie Septentrionale. ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=44233#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/45000/44233m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Amsterdam 1735, Covens & Mortier, miedzioryt kolorowany liniowo, wymiar karty 26 x 36,5 cm., odcisk płyty 22 x 29,5 cm., zielone passepartout 36 x 43 cm.</p><p>Mapa pochodzi z "Nouvel Atlas"  Pietera Van Der Aa, wydanego przez Covensa & Mortiera.</p>]]></description>
            <pubDate>Mon, 12 Feb 2007 09:26:06 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Ochrona środowiska człowieka a jakość życia - 43884</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=43884#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1999, Uniwersytet Warszawski, Centrum Uniwersalizmu, Polska Federacja Życia, s. 234, [3], brosz. lakier., niezn. otarcia okł., 24 cm.</p><p>Zawiera m. in.:<br><br>Christian de Duve; Uwarunkowania powstania i ewolucji życia na Ziemi<br>Barbara Białowąs; Zaistnieć wszędzie<br>Wiesław Sztumski; Dyskomfort duchowy w warunkach współczesnej cywilizacji<br>Ewa Białek; Psychosynteza - model integracji nauki i praktyki<br>Zdzisław Jan Ryn; Problemy etyczne psychiatrii<br>Jerzy Lechowski; Higiena psychiczna podstawą szczęścia i zdrowia fizycznego w uniwersalistycznej filozofii życia<br>Janusz Kuczyński; Praktyczny uniwersalizm: ukryty patos codzienności.</p>]]></description>
            <pubDate>Wed, 29 Nov 2006 10:51:07 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Słownik łacińsko-polski, t. I-V - 43188</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=43188#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/44000/43188m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1998, PWN, ss. 828, 744, 751, 583, 673, plast., złoc. litery na grzbiecie, 24 cm.</p><p>Reprint wydania z roku 1959.</p>]]></description>
            <pubDate>Sat, 04 Nov 2006 12:45:42 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Podróż międzyplanetarna - 42994</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=42994#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/43000/42994m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1950, PIW, s. 257, nierówne obcięcia str., brosz. oryg., otarcia okł., naddarcia krawędzi okł., 22 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>TWAIN Mark</author>
            <pubDate>Thu, 26 Oct 2006 10:19:56 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Śmierć nieskończona. Poemat - 42439</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=42439#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/43000/42439m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1971, PIW, s. 44, brosz., obwol., 18 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>GOROSTIZA Jose</author>
            <pubDate>Wed, 04 Oct 2006 10:51:51 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Zagadnienie etyki chrześcijańskiej - 42171</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=42171#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Kęty 2004, Wydawnictwo Antyk, s. 144,(4), tekt. lakier.- otarcia, 21 cm.</p><p>Zawiera:<br>Czy etyka filozoficzna jest możliwa?<br>Czy człowiek posiada naturalny cel ostateczny?<br>Rola wiary w filozofowaniu moralnym<br>Wiara, filozofia i teologia<br>Etyka i metafizyka<br>Arystoteles i Tomasz Ojca Gauthier<br>Uwagi o filozofii chrześcijańskiej.</p>]]></description>
            <author>MCINERNY Ralph</author>
            <pubDate>Fri, 22 Sep 2006 14:36:51 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka - 41619</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=41619#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/42000/41619m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Gdańsk 2000, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, s. 270, [2], brosz, niezn. otarcia okł., 24 cm.</p><p>Tom opatrzony bibliografią i indeksem.</p>]]></description>
            <author>CIALDINI Robert</author>
            <pubDate>Fri, 01 Sep 2006 09:56:10 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[2 fotografie] Skalmierz - 40820</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=40820#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/41000/40820m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>[b.m.][b.r., ok. 1890-1900], fot. na tekturze 2, podpis ołówkiem na tyle tekt.: "Skalmierz", napisy ołówkiem na odwrocie tekt., na tyle tekt. nr 2 ołówkowy szkic rzutu prezbiterium kościoła, pod zdjęciami podpis piórem: "A" i "B", niew. plamka na dole tekt. fot. 2, niew. zażócenia i otarcia brzegów tekt., wym. fot. 13 x 16, 17 x 12, wym. tekt. 23 x 19 cm.  </p><p>Fotografie przedstawiają  kościół w  Skalmierzu.</p>]]></description>
            <pubDate>Fri, 21 Jul 2006 14:04:50 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Listy 1840-1889 - 40243</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=40243#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/41000/40243m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Wrocław 1970, Ossolineum, s. 303, [1], ilustr. poza tekstem 35, rozkładana mapa Tatr po tekście, pł., obwol., otarcia i zażółcenia obwol., 25 cm.</p><p>Tom zawiera również: kalendarz życia Tytusa Chałubińskiego, drzewo genealogiczne, wykaz listów, wykaz adresatów, źródła archiwalne, piśmiennictwo i wykaz prac T. Chałubińskiego, indeks osób, miejscowości i instytucji.</p>]]></description>
            <author>CHAŁUBIŃSKI Tytus</author>
            <pubDate>Wed, 28 Jun 2006 14:41:35 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Dżihad kontra McŚwiat - 42029</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=42029#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 2001, MUZA, s. 451, [2], podpis własn. na wewn. str. tylnej okł., tekt. lakier., 17 cm.</p><p>Zawiera:<br>Nowy Świat McŚwiata<br>Stary świat Dżihadu<br>Dżihad kontra Mcświat.</p>]]></description>
            <author>BARBER Benjamin</author>
            <pubDate>Fri, 09 Jun 2006 10:47:32 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Hemingway reporter - 39645</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=39645#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Katowice 1984, Wydawnictwo "Śląsk", s. 433, [2], pł., obwol. lakier., 22 cm.</p><p>Tom opatrzony literaturą przedmiotu.</p>]]></description>
            <author>MACHALA Drahoslav, MACHALA Ivan</author>
            <pubDate>Wed, 31 May 2006 11:07:50 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Złote kamienie. Dawne i nowe wiersze Azerbejdżanu - 39496</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=39496#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Łódź 1975, Wydawnictwo Łódzkie, s. 303, nieakt. piecz. bibliot., pł.- otarcia i przebarwienia, 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <pubDate>Thu, 25 May 2006 21:51:50 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Mikołaj Sęp Szarzyński. Kasper Miaskowski. O naturalizmie w powieści. ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=39341#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/40000/39341m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1904, Nakładem Stefana Dembego, s. 123, winiety, podpis na str. tytuł i przedtytuł., exlibris na przedniej wyklejce, pł. introlig., tytuł na grzbiecie napisany ręcznie, grzbiet wyblakły, zaplamienia okł., poluzowany blok, 18 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>SIENKIEWICZ Henryk</author>
            <pubDate>Sat, 20 May 2006 12:51:17 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Historja handlu na tle stosunków społecznych i gospodarczych.I. Starożytność i II. ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=39093#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/40000/39093m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 1930, Księgarnia Geograficzna "Orbis", s. 117, zagięcia rogów, brosz. oryg., ubytki grzbietu, zagięcia rogów, naddarcie i zagięcia okł., 23 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>MAYR Ryszard</author>
            <pubDate>Sat, 13 May 2006 10:08:20 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Świadomość człowieka w epoce mediów elektronicznych - 38813</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=38813#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/39000/38813m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2004, Znak-Język-Rzeczywistość, Polskie Towarzystwo Semiotyczne, s. 136, brosz. lakier., 24 cm.</p><p>Tom opatrzony bibliografią i indeksem pojęć.</p>]]></description>
            <author>BOBRYK Jerzy</author>
            <pubDate>Fri, 28 Apr 2006 15:16:13 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Kancelaria koronna a sejm walny. Instructuarium - 38661</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=38661#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/39000/38661m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1995, Wydawnictwo Sejmowe, s. 102, [3], brosz. lakier., 21 cm.</p><p>Tom zawiera: Wstęp, instructuarium, instrukcję oraz summary.</p>]]></description>
            <pubDate>Tue, 25 Apr 2006 11:41:47 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Marszałkowie sejmów I Rzeczypospolitej[Marshals of the Seyms of the First Polish ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=38489#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/39000/38489m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1993, Wydawnictwo Sejmowe, s. 122, [1], ilustr. w tekście, tekt. lakier., niew. otarcia okł., 24 cm</p><p>Indeks.</p>]]></description>
            <pubDate>Wed, 19 Apr 2006 10:30:58 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[rycina, 1836] Warsovie - Le Palais Krasinski [Warszawa, Pałac Krasińskich] - 38396</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=38396#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/39000/38396m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Paryż 1835-36, Au Bureau Central, staloryt na karcie o wym. 18 x 27 cm., zielone passepartout 29 x 35 cm.</p><p>Rycina pochodzi z dzieła L. Chodźki "La Pologne historique, litteraire, monumentale et ilustree...'.<br><br>Leonard Borejko Chodźko herbu Kościesza (ur. 1800 w Oborku w powiecie oszmiańskim &#8211; zm. 12 marca 1871 w Poitiers) &#8211; polski historyk, geograf, kartograf, archiwista, wydawca i działacz emigracyjny. Był synem Ludwika, uczestnika insurekcji kościuszkowskiej i Walerii z Dederków. Kształcił się w Mołodecznie, gdzie zaprzyjaźnił się z Tomaszem Zanem. W latach 1816-1817 uczęszczał na wydział prawny Uniwersytetu Wileńskiego. Należał do Filaretów. Poznał wówczas Adama Mickiewicza. W 1819 został osobistym sekretarzem ks. Michała Kleofasa Ogińskiego, z którym w 1822 na zawsze opuścił Litwę. Po czteroletnim pobycie w Niemczech, Włoszech, Belgii, Holandii i Anglii osiadł na stałe w Paryżu w 1826. Był jednym z animatorów życia politycznego Wielkiej Emigracji po powstaniu listopadowym. Jeszcze przed jego wybuchem zorganizował 12 lutego 1830 wielką manifestację w Paryżu, w rocznicę urodzin Tadeusza Kościuszki z udziałem Marie Josepha de La Fayette i Wiktora Hugo. W czasie rewolucji lipcowej jako kapitan gwardii narodowej został adiutantem gen. La Fayette. Ranny w nogę, zmuszony był wycofać się z działalności politycznej. Był członkiem kierowanego przez Joachima Lelewela Komitetu Narodowego Polskiego. Jako jeden z wtajemniczonych w sprzysiężenie Zemsta Ludu, w 1833 przygotowywał zbrojną wyprawę płk Józefa Zaliwskiego do Królestwa Polskiego. Prześladowany przez ambasadę Rosji w Paryżu, został zmuszony przez ulegające jej presji władze francuskie do wyjazdu ze stolicy Francji i udał się do Wielkiej Brytanii. W 1834 powrócił do Paryża, poświęcając się pracy naukowej. Jak sam napisał w liście do Adama Mickiewicza dążeniem i celem jego życia stało się odświeżyć przeszłość a bronić teraźniejszość polską przed światem. Napisał i wydał drukiem setki swoich prac historycznych, geograficznych i statystycznych, przeważnie w języku francuskim. Sam opracował, sporządził pomiary kartograficzne dziesiątków map historycznych i geograficznych. Zajął się także działalnością edytorską, opracowując i wydając ważne pozycje literatury polskiej. Oprócz tego publikował hasła swojego autorstwa w encyklopediach, słownikach i dziennikach francuskich i brytyjskich. W Grand dictionnaire universel opublikował ponad 300 haseł o sławnych Polakach. Inspirował także prasę francuską, niejednokrotnie jego wyjaśnienia stanowiły dla niej jedyne źródło wiedzy o Polsce. Wydał liczne mapy swojego autorstwa: m.in. mapę siedmiu rozbiorów Polski, mapę statystyczną dróg w Polsce, liczne mapy Rosji i krajów położonych nad Morzem Bałtyckim i Morzem Czarnym. Jako wybitny kolekcjoner, zbierał wydawane przez emigrantów książki, broszury, manifesty, druki ulotne. Zachował dla potomności korespondencję działaczy emigracyjnych. Pozostawił po sobie bezprecedensowe dzieło w historii polskiej archiwistyki &#8211; kopie dokumentów do historii Polski w latach 1657-1863, liczące 125 tomów. Później zbiory te stały się podwalinami kolekcji Muzeum Narodowego Polskiego w Rapperswilu.<br><br>Pałac wzniesiono w stylu barokowym w latach 1677-1695 dla wojewody płockiego Jana Dobrogosta Krasińskiego, a autorem jego był architekt Tylman z Gameren. W 1765 r. pałac został odkupiony przez Komisję Skarbową i stał się siedzibą urzędów Rzeczypospolitej. W 1783 r. &#8211; po pożarze, który strawił dużą część wnętrza &#8211; został przebudowany wg projektu Dominika Merliniego. W Królestwie Polskim odbywały się tutaj w latach 1827-1828 posiedzenia sądu sejmowego. W okresie międzywojennym był siedzibą Sądu Najwyższego. W 1944 podczas powstania, został spalony. Po wojnie odbudowany, mieści to, co zostało (niecałe 5%) z liczącej 40 tysięcy rękopisów Biblioteki Załuskich i Rapperswilskiej, a także inne zebrane później stare druki i zbiory graficzne. Na uwagę zasługują zwłaszcza bezcenne iluminowane polskie i zagraniczne manuskrypty średniowieczne. Znajduje się tam również zbiór tematyczny poświęcony okresowi Wielkiej Emigracji (1831-1883) i pamiątki piśmiennicze po Cyprianie Kamilu Norwidzie.</p>]]></description>
            <pubDate>Tue, 11 Apr 2006 13:23:24 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Cztery powieści: Obcy, Dżuma, Upadek, Pierwszy człowiek - 38314</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=38314#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/39000/38314m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2000, Świat Książki, s. 671, [1], ppł., 21 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>CAMUS Albert</author>
            <pubDate>Thu, 06 Apr 2006 15:36:09 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Symbole chińskie. Słownik.Obrazowy język chińczyków - 37884</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=37884#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/38000/37884m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 1996, Universitas, s. 319, ilustr. w tekście, brosz. lakier., niew. otarcia brzegów okł., 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>EBERHARD Wolfram</author>
            <pubDate>Wed, 22 Mar 2006 13:54:04 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Garden Plans and Designs - 37793</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=37793#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>London [b.r], W. H. & L. Collingridge Ltd., s. 226, [1], liczne rys. w tekście, pł., otarcia i niew. zaplamienia oprawy, 22 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>George W. Hall</author>
            <pubDate>Mon, 20 Mar 2006 15:53:08 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Polska nad Nisą, Odrą i Pasłęką - 37740</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=37740#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/38000/37740m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>[b.m.] 1945, Nakład autora, s. 77, [3], brosz. oryg., 21 cm.</p><p>Książka uzasadniająca prawa Polski do tzw. ziem odzyskanych. <br><br>Spis rozdziałów:<br><br>I. Prawdziwe oblicze Niemiec<br>II. Spór naukowy polsko-niemiecki o pradzieje Europy Środkowej<br>III. Jak Niemcy wydarli Polsce Pomorze i Gdańsk<br>IV. Jak Niemcy opanowali Śląsk<br>IV. Prawa Polski do Pomorza i Śląska.</p>]]></description>
            <author>GRABSKI Władysław Jan</author>
            <pubDate>Wed, 15 Mar 2006 15:25:53 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Ubiory w Polsce - 37069</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=37069#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/38000/37069m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1992, Wyd. Kopia, s. 216, ilustr. po tekście 80, brosz., lakier., niew. otarcia brzegów okł., 20 cm.</p><p>Zawiera m. in.:<br> Z. Żygulski, Strój jako forma symboliczna<br>P. Mrozowski, Ubiór jako wyraz świadomości narodowej szlachty polskiej w XVI-XVIII wieku<br>A. Pośpiech, Szkic do portretu Sarmaty na podstawie wielkopolskich szlacheckich pośmiertnych inwentarzy mobiliów z drugiej poł. XVII wieku<br>T. Majda, Kaftan na Bliskim Wschodzie - historia i funkcja<br>A. Sieradzka, Ostatni Sarmaci. Polski strój narodowy w końcu XIX i w 1. połowie XX wieku<br>E. Orlińska-Mianowska, Mundury orderowe w Polsce w XVIII wieku<br><br>Streszczenie w języku angielskim i francuskim.</p>]]></description>
            <pubDate>Mon, 20 Feb 2006 12:36:26 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Acol - 42112</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=42112#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/43000/42112m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1991, Polski Związek Brydża Sportowego, s. 346, brosz.- otarcia, 21 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>MATULA Grzegorz</author>
            <pubDate>Fri, 17 Feb 2006 17:20:11 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Piętnastoletni kapitan - 36814</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=36814#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/37000/36814m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1958, Nasza Księgarnia, s. 364, [3], rys. w tekście, rozkładana mapka po tekście, ppł., otarcia opr., lekko poluzowany blok, 21 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>VERNE Juliusz</author>
            <pubDate>Thu, 09 Feb 2006 18:18:09 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Siła ruchu: doskonalenie chi - 36722</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=36722#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Poznań 1999, Rebis, s. 294, ilustr. w tekście, brosz. lakier., 20 cm.</p><p>Książka ta prezentuje wiedzę i techniki od dawna znane na Dalekim Wschodzie. Zawiera wykład na temat podstaw filozoficznych i celów ćwiczeń fizycznych tai chi oraz opis wybranych układów, szczególnie przydatnych do pobudzania wewnętrznej energii, harmonizowania przepływu chi, a także spowalniania procesu starzenia.<br>Bibliografia w jęz. polskim.</p>]]></description>
            <author>HUA-CHING NI, DAOSHING NI i MAOSHING NI</author>
            <pubDate>Mon, 06 Feb 2006 12:55:59 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Z zagadnień kwantytatywnej semantyki kognitywnej - 36642</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=36642#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/37000/36642m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1997, Polskie Towarzystwo Semiotyczne, s. 266, wykresy i tabele w tekście, brosz. lakier., niew. otarcia okł., 24 cm.</p><p>Nakład 300 egz.<br>Bibliografia.</p>]]></description>
            <pubDate>Wed, 01 Feb 2006 09:30:06 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Albert Einstein - 36429</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=36429#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/37000/36429m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1979, PWN, s. 189, ilustr. i wykresy w tekście, pł., obwol., otarcia i naddarcia obwol., 20 cm.  </p><p></p>]]></description>
            <author>INFELD Leopold</author>
            <pubDate>Mon, 23 Jan 2006 12:39:17 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>[rycina, 1837] Hotel de Ville a Tarnow [Ratusz w Tarnowie] - 43380</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=43380#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/44000/43380m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>[Paryż] 1837, Au Bureau Central, staloryt z akwafortą, wymiar karty 17 x 27 cm., zielone passepartout o wym. 26,5 x 30 cm.</p><p>Rycina pochodzi z dzieła Leonarda Chodźki "La Pologne historique...".<br> Sygnatura rytownicza na płycie "Adam J. Piliński".</p>]]></description>
            <pubDate>Fri, 13 Jan 2006 16:28:15 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Wist, czyli rozmowa w tym samym języku - 36101</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=36101#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/37000/36101m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2001, Wyd. PZBS, s. 202, podkreślenia i dopiski ołówkiem w tekście, brosz., lakier., 21 cm.</p><p>Spis treści:<br>1. Aby wszystko było jasne<br>2. Sygnały wistowe<br>3. Naprawianie błędów i nieporozumień<br>4. Utrudnić maksymalnie przeciwnikowi, ułatwić partnerowi<br>5. Trudne sytuacje, omijanie pułapek<br>6. Inne przesłanki<br>7. Z przymróżeniem oka</p>]]></description>
            <author>KIEŁCZEWSKI Ryszard</author>
            <pubDate>Fri, 06 Jan 2006 11:50:36 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Sygnały wistowe - 36097</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=36097#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/37000/36097m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2002, Wyd. PZBS, s. 121, brosz., lakier., niew. zagięcie okł., 21 cm.</p><p>Spis treści:<br>1. Podstawowe ustalenia<br>2. Sygnały ilościowe<br>3. Sygnały jakościowe<br>4. Sygnały wyjściowe<br>5. Sygnały dodatkowe<br>6. Znikąd pomocy<br>Inne sygnały</p>]]></description>
            <author>HORTON Mark</author>
            <pubDate>Fri, 06 Jan 2006 10:54:20 +0100</pubDate>
        </item>
        <item>
            <title>Kiedy znów będę mały [I wydanie] - 2676</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=2676#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/3000/2676m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1925, Wyd. J. Mortkowicza, s. 225, podkreślenia ołówkiem w tekście, dedykacja na przedniej wyklejce , pł. introlig. z epoki, złoc. napisy na grzb., otarcia brzegów, lekko poluzowany blok, 18 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>KORCZAK Janusz</author>
        </item>
        <item>
            <title>Taka jest nasza wiara - 2810</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=2810#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/3000/2810m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Paris 1981, Editions du Dialogue, s. 362, [6] , brosz. lakier., 22 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>KRENZER Ferdinand</author>
        </item>
        <item>
            <title>Aforyzmy i paradoksy [mini format] - 18674</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=18674#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Białystok 1987, KAW, s. 189, rys. w tekście, plast., 8 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>WILDE Oskar</author>
        </item>
        <item>
            <title>Kultura umysłowa Prus Królewskich w czasach Kopernika - 3709</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=3709#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Toruń 1972, Towarzystwo Naukowe w Toruniu, s. 97, ilustr. 22, brosz., obwol. lakier., niew. naddarcie obwol., 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>NOWAK Zenon</author>
        </item>
        <item>
            <title>Wie sammle ich richtig briefmarken. Mir uber 1000 Abbildungen - 1265</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=1265#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Prag 1971, Artia, s. 309. ilustr. w tekście 939, barwne ilustr. poza tekstem na papierze kredowym, pł., obwol. lakier.- naddarcia krawędzi, 27 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>HORNUNG Otto</author>
        </item>
        <item>
            <title>Ceska secese - 11195</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=11195#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/12000/11195m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Praha 1982, Wyd. ODEON, s. 379, [36], ilustr. w tekście 320, pł., obwol. lakier., niezn. otarcia i zagięcia brzegów obwol., 30 cm.</p><p>Album (tekst w jęz. czeskim) zawiera liczne barwne ilustracje.</p>]]></description>
            <author>WITTLICH Petr</author>
        </item>
        <item>
            <title>Słowa i rzeczy czyli nie pozbawiona analizy krytyka filozofii lingwistycznej - 7604</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=7604#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/8000/7604m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1984, Książka i Wiedza, s. 460, [1], dedykacja flamastrem na str. przedtytuł., poluzowany blok, część kart pożółkłych, brosz., otarcia i zagięcia okł., 19 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>GELLNER Ernest</author>
        </item>
        <item>
            <title>Kapitan Worse. Powieść - 5446</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=5446#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/6000/5446m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Poznań 1971, Wyd. Poznańskie, s. 167, pł., obwol. lakier.- otarcia krawędzi, 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>KIELLAND A. L.</author>
        </item>
        <item>
            <title>Praktyczny kucharz warszawski zawierający 1503 przepisy różnych potraw oraz pieczenia ciast ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=7075#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/8000/7075m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1898, Nakł. Ferdynanda Hoesick'a, s. [4], 547, XXII, pieczątka i podpisy własnościowe na str. przedtytuł. i tytuł., niew. zabrudzenia stron, niew. ukruszenia krawędzi kilku pierwszych i ostatnich kart (podklejone papierem) , pł. introlig. (oprawa współczesna), egzemplarz po fachowej naprawie introligatorskiej, 19 cm.</p><p>Poradnik zawiera przepisy na dania obiadowe, desery, `kompoty i sałaty`, wypieki, sposoby na zapasy zimowe. Duży dział poświęcony jest napojom, likierom i nalewkom a także porządkom domowym np.:`pranie w kartoflach`, `fryzowanie piór`, `wywabianie plam benziną`.</p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Mały słownik kultury antycznej. Grecja. Rzym - 3321</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=3321#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1962, Wiedza Powszechna, s. 436, rozkładanych map po tekście [2], pł., obwol.- niew. naddarcia krawędzi., 21 cm.</p><p></p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Artystyczna obróbka metali - 1606</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=1606#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1989, PWN, s. 435, ilustr., brosz., niezn. przyzółc. lica okł. i grzbietu, 21 cm.</p><p>Spis treści<br><br>1. Materiałoznawstwo<br>2. Metody ręcznej, artystycznej obróbki metali<br>3. Odlewnictwo artystyczne<br>4. Dodatek do wydania polskiego<br>Literatura<br>Literatura uzupełniająca<br>Skorowidz</p>]]></description>
            <author>FLOROW  A. W.</author>
        </item>
        <item>
            <title>Sapiehowie. Linia kodeńska - 10170</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=10170#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1996, Wyd. Mada, s. 332, czarno-białych ilustr. poza tekstem [46], barwn. ilustr. 12, rozkł. tablica pod opaską, brosz. lakier., niew. otarcia okł., 21 cm.</p><p>Dzieje jednego z najznakomitszych rodów magnackich Rzeczypospolitej od końca XV wieku dnia dzisiejszego.</p>]]></description>
            <author>TŁOMACKI Andrzej</author>
        </item>
        <item>
            <title>Rocznik polityczny i gospodarczy 1937 - 20835</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=20835#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/21000/20835m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1937, Polska Agencja Telegraficzna, s. 1157, (ilustr., tabele, reklamy w tekście), pł. oryg., tłocz. napisy na grzbiecie i licu, zabrudzenia okł., ogólnie dobry egz., 21 cm.</p><p>Kompendium wiedzy o Polsce przedwojennej. Znajdą tu informacje, podane w przejrzystym układzie, zainteresowani światem politycznym, urzędowym, przemysłem, handlem, życiem oświatowym i kulturalnym, społecznym, sportowym i prasą.<br>Skorowidz alfabetyczny, spis ogłoszeń.</p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Kilka słów o dawniejszych bóżnicach drewnianych w Polsce, zeszyt 1-3 [reprint] - 6547</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=6547#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/7000/6547m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 1895, Druk. "Czasu" Fr. Kluczyckiego i S-ki, s. 21, 16, 29, (ryc. w tekście 16, 10, 13, 3), tekt., 24 cm.</p><p>Reprint jednej z głównych publikacji na temat bóżnic drewnianych w dawnej Polsce. Wyd. przez Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe, Warszawa 1985.</p>]]></description>
            <author>BERSOHN Mathias</author>
        </item>
        <item>
            <title>Psychoterapia. Kierunki, metody, badania. - 2791</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=2791#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/3000/2791m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1978, PWN, s. 728, ilustr. w tekście, brosz.-otarcia, 20 cm.</p><p>Bibliografia, indeks nazwisk i rzeczowy. </p>]]></description>
            <author>KRATOCHVIL Stanislav</author>
        </item>
        <item>
            <title>Igrzyska Olimpijskie 1976. Innsbruck - Montreal - 12477</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=12477#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/13000/12477m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1978, Wyd. Sport i Turystyka, s. 384, [16], bardzo liczne barwne i czarno-białe fot. w tekście, tabele i zestawienia po tekście, pł., brak obwol. widocznej na zdjęciu, 29 cm.</p><p></p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Zbiory rękopisów w bibliotekach i muzeach w Polsce - 13313</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=13313#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/14000/13313m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1988, Wyd. Biblioteki Narodowej, s. 492, brosz., obwol. lakier., nieznaczne otarcia obwol., 24 cm.</p><p></p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Tajemnicza królowa Hatszepsut. Sztuka Egiptu XV wieku p.n.e. - 12834</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=12834#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/13000/12834m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1997, Muzeum Narodowe w Warszawie, s. 180, [2], bardzo liczne ilustr. barwne i czarno - białe w tekście, tekt. lakier., 30 cm.</p><p></p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Zarys dziejów poetyki. Od starożytności do końca XVII w. - 13438</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=13438#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1985, PWN, s. 670, brosz., niew. otarcia okł., niezn. pofałdowania grzbietu, 20 cm.</p><p>Zawiera także bibliografię, indeks osób i postaci mitologicznych.</p>]]></description>
            <author>SARNOWSKA-TEMERIUSZ Elżbieta</author>
        </item>
        <item>
            <title>Problemy człowieka we współczesnej myśli hiszpańskiej - 14096</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=14096#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Kraków 1982, Wyd. Literackie, s. 295, [3], brosz., niezn. zagięcia grzb., 20 cm.</p><p></p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Licytacja szlemowa - 12335</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=12335#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/13000/12335m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1990, Polski Związek Brydża Sportowego, s. 224, pieczątka własnościowa na k. tyt., brosz. lakier., 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>RUMIŃSKI Stanisław</author>
        </item>
        <item>
            <title>Gra w Gombrowicza - 10532</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=10532#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/11000/10532m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1982, PIW, s. 514, [2], podpis własnościowy na str. przedtytuł., brosz.,  zaplamienia grzbietu, 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>JARZĘBSKI Jerzy</author>
        </item>
        <item>
            <title>Polskie instrumenty ludowe - 6811</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=6811#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/7000/6811m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 1978, Polskie Wydawnictwo Muzyczne, s. 113, [2], czarno-białe ilustr. w tekście [86], pł., obwol. lakier., ładny egz., 24 cm.</p><p>Bardzo ciekawa ikonografia z podaniem skali instrumentów. Spis instrumentów, bibliografia. 
<br> Dodano podsumowanie w j. angielskim na oddzielnej wkładce (Polish folk instruments).</p>]]></description>
            <author>OLĘDZKI Stanisław</author>
        </item>
        <item>
            <title>Zapiski współwinnego widza - 15124</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=15124#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/16000/15124m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Poznań 1994, Dom Wyd. Rebis, s. 489, brosz. lakier., 20 cm.</p><p>Publikacja zawiera rozważania autora dotyczące problemów egzystencjalnych współczesnego człowieka. Analizuje myśl Camusa, Gandhiego, Bonhoeffera, Teilharda de Chardin, a także komunizm i tezę o "śmierci Boga".</p>]]></description>
            <author>MERTON Thomas</author>
        </item>
        <item>
            <title>Augustyn - 3387</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=3387#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/4000/3387m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 1966, Znak, s. 173, [3], brosz. lakier, niew. otarcia okł., 19 cm.</p><p>Zawiera także bibliografię.</p>]]></description>
            <author>MARROU Henri</author>
        </item>
        <item>
            <title>Wokół słowianofilstwa [zbiór tekstów] - 19438</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=19438#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1998, Nakł. Wydziału Filozofii i Socjologii UW, s. 153, brosz. lakier., otarcia i zabrudzenia okł., 24 cm.</p><p>Zawiera m.in. teksty:
<br> Janusz Dobieszewski - Klasyczna wersja sporu między słowianofilstwem a okcydentalizmem;
<br> Agnieszka Obecna - Dwa głosy o wolności: Alexis de Tocueville i Konstantin Aksakow;
<br> Janusz Dobieszewski - "Zewnętrzność" w rosyjskiej filozofii historii;
<br> PRZEKŁADY:
<br> Piotr Czaadajew - Apologia obłąkanego;
<br> Włodzimierz Sołowjow - Filozoficzne podstawy wiedzy integralnej;
<br> Konstantin Aksakow - O stanie wewnętrznym Rosji.</p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Atlas Polskich Strojów Ludowych - strój łowicki  - 18825</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=18825#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Poznań 1953, Nakł. Polskiego Tow. Ludoznawczego, s. 65, ilustr. w tekście 66, tabl. z barwnymi ilustr. poza tekstem III, brosz., niew. zagięcia krawędzi okł., 30 cm.</p><p>Summary.</p>]]></description>
            <author>ŚWIĄTKOWSKA Jadwiga</author>
        </item>
        <item>
            <title>Misteria - 10672</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=10672#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/11000/10672m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1989, Wyd. Sport i Turystyka, s. 299, [1], b. liczne fotografie w tekście, tekt. lakier., otarcia, 26 x 27 cm.</p><p>Album. Fascynujące zdjęcia z fotografowanych od 1963 r. misteriów sakralnych: misteria kalwaryjskie, pielgrzymki, procesja konna na Śląsku Opolskim, powtórne pogrzeby królewskie. Fotografie cz.-białe i kolorowe. Wstęp do albumu i spis fotografii w j. angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i rosyjskim.<br>Summary: Polish misteries.
</p>]]></description>
            <author>BUJAK Adam</author>
        </item>
        <item>
            <title>Atlas Polskich Strojów Ludowych - strój dzierżacki - 18827</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=18827#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Poznań 1953, Nakł. Polskiego Tow. Ludoznawczego, s. 67, ilustr. w tekście 64, tabl. z ilustr. poza tekstem I, egz. częściowo nierozcięty, brosz., niezn. zagięcia krawędzi okł., 30 cm.</p><p>Summary.</p>]]></description>
            <author>GLAPA Adam</author>
        </item>
        <item>
            <title>Atlas Polskich Strojów Ludowych - strój dolno-śląski. Pogórze - 18843</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=18843#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Lublin 1950, Nakł. Polskiego Tow. Ludoznawczego, s. 35, ilustr. w tekście 47, tabl. z barwnymi ilustr. poza tekstem II, rozkładana mapka po tekście, brosz., niezn. otarcia okł., 30 cm.</p><p>Summary.</p>]]></description>
            <author>SEWERYN Tadeusz</author>
        </item>
        <item>
            <title>Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie - 20754</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=20754#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/21000/20754m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1993, Emka, s. 176, niew. zabrudzenie obcięcia, brosz., niezn. zabrudzenie okł., 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>BETTGER Frank</author>
        </item>
        <item>
            <title>Religie świata rzymskiego - 10296</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=10296#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/11000/10296m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1990, PWN, s. 318, ilustr. po tekście 149, piecz. własn. na str. tytułowej, brosz., niew. otarcia okł., przebarwienia i zagięcia grzb., 21 cm.</p><p>Przemiany religijne od III wieku p.n.e. do II wieku n.e.<br> Przypisy, indeksy, bibliografia.</p>]]></description>
            <author>JACZYNOWSKA Maria</author>
        </item>
        <item>
            <title>Przegląd Intendencki, zesz. 1-4, styczeń-marzec 1926 [kwartalnik]  - 240</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=240#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/1000/240m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1926, Nakł. Koła Absolwentów Wyższej Szkoły Intendentury, ss. 128, 158, 136, 136, tabele w tekście, luzem k. tytuł., ppł. introlig., otarcia brzegów i grzbietu opr., pęknięcie okł. grzb. opr., 24 cm.</p><p>Kompletny rocznik. Zawiera m. in. artykuły: B. Pikusa - Problem naftowy, a obrona państwa, K. Kamiński - Wojskowe piece piekarskie, płk. Eile - Administarcja w wojsku Księstwa Warszawskiego.</p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Ilustrowany przewodnik po województwie śląskiem - 13687</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=13687#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Lwów 1924, Wyd. Książnica Polska, s. 192, ilustr. w tekście 133, rozkładane plany poza tekstem, rozkładana mapa Śląska po tekście, brak karty tytuł. , pł. introlig. (oprawa współczesna), szyldzik na grzbiecie, 17 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>ORŁOWICZ Mieczysław</author>
        </item>
        <item>
            <title>Archeologia starożytnego Rzymu, t. 1: Od epoki królów do schyłku republiki - 4443</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=4443#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/5000/4443m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1975, PWN, s. 302, (ilustr. w tekście. 178), tabl. barwnych VIII, pł., obwol. lakier.- niew. zabrudz.,  25 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>SADURSKA Anna</author>
        </item>
        <item>
            <title>Związki Długosza z Krakowem - 10136</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=10136#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Kraków 1975, Wyd. Literackie, s. 140, [2], (ilustr. w tekście 7), brosz., obwol.- niew. naddarcia, niezn. zabrudzenia, 20 cm.</p><p>Przypisy, indeks.</p>]]></description>
            <author>PIERADZKA Krystyna</author>
        </item>
        <item>
            <title>Kościół i Klasztor Reformatów w Krakowie - 10137</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=10137#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Kraków 1978, Wydawnictwo Literackie, s. 219, (ilustr. w tekście 39), brosz., obwol., 20 cm.</p><p>Przypisy.</p>]]></description>
            <author>PASIECZNIK Jan</author>
        </item>
        <item>
            <title>Rzecz o studiach w Krakowie dwóch generacji Sobieskich - 7028</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=7028#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Kraków - Kraków 1984, Wydawnictwo Literackie, s. 240, (ilustr. w tekście 22), brosz., obwol., otarcia okł., 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>BARYCZ Henryk</author>
        </item>
        <item>
            <title>Świat roślin, skał i minerałów - 8578</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=8578#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/9000/8578m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1988, Państwowe Wyd. Rolnicze i Leśne, s. 400, [1], (rys., tablic ilustr. barwn. w tekście 163), pł., obwol., 30 cm.</p><p>Skorowidz rzeczowy.</p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Statuty Kapituły Norbertańskiej z r. 1340 - 9244</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=9244#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Kraków 1970, Nakł. Uniwersytetu Jagiellońskiego, s. XXXVII, 579, (liczne ilustr. w tekście), brosz., obwol., nieobcięty blok, otarcia i naddarcia obwol., 22 cm.</p><p>Statuty w fototypii i transkrypcji.</p>]]></description>
            <author>KARAŚ Mieczysław, PERZANOWSKI Zbigniew</author>
        </item>
        <item>
            <title>Polska bibliografia sztuki 1801-1944, t. II. Rysunek. Grafika. Sztuka książki i druku - 22988</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=22988#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Wrocław 1979, Ossolineum, s. 221, [1], pł., wypłowiały grzb., otarcia okł., 25 cm.</p><p>Indeks osób i dzieł. Indeks topograficzno - rzeczowy.</p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Leopold Hr. Sedlnicki- Książe Biskup Wrocławski 1836-1840 na tle dziejów kościoła na ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=11907#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/12000/11907m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1955, Wyd. Diecezji w Sandomierzu, s. XI, 325, brosz., otarcia brzegów, 22 cm.</p><p>Nakład 500 egz.</p>]]></description>
            <author>URBAN Wincety</author>
        </item>
        <item>
            <title>Władysław Czachórski - 17259</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=17259#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/18000/17259m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1927, Gebethner i Wolff, s. 24, ilustr. po tekście [32], brosz. oryg., niezn. otarcia okł., 18 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>PIĄTKOWSKI Henryk</author>
        </item>
        <item>
            <title>Grosser Volksatlas. Das Jubilaumswerk des Verlages zu seinem hundertjahrigen Bestehen - 19516</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=19516#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/20000/19516m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Bielefeld-Leipzig 1941, Velhagen & Klasig, s. XII, 39, 136, barwnych rozkładanych i pojedynczych map poza tekstem 96, pł. oryg., przybrudzenia, otarcia brzegów, blok poluzowany, przetarcia grzbietu, 32 cm.</p><p></p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Skrzydła i motor, nr 1-52, [rok VI] - 14126</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=14126#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1951, Nakł. Ligii Lotniczej, s. 1 - 862, [numeracja ciągła], bardzo liczne rys. i fot. w tekście, ppł. introlig., 30 cm.</p><p>Poza informacjami na temat historii i techniki lotniczej, rocznik ciekawy również ze względu na okres wydawniczy (propaganda stalinowska).</p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Brydż dla zaawansowanych - 16337</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=16337#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1957, Wyd. Sport i Turystyka, s. 240, rys. w tekście, brosz. oryg.-otarcia i zabrudz., 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>BUKOWSKI Jerzy, PLESZCZYŃSKI Stefan</author>
        </item>
        <item>
            <title>Kronika Marcina Polaka i jej średniowieczna tradycja rękopiśmienna w Polsce - 13312</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=13312#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/14000/13312m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1995, Wyd. IHN PAN, s. 190, [3], ekslibris, brosz. lakier.- otarcia, 24 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>SOSZYŃSKI Jacek</author>
        </item>
        <item>
            <title>Półtora wieku grafiki polskiej - 1181</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=1181#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/2000/1181m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1962, Wiedza Powszechna, s. 379, ilustr.w tekście 193, pł., obwol., niew. otarcia i ubytki brzegów obwol., 21 cm.</p><p>Słowniczek terminów i indeks nazwisk grafików.</p>]]></description>
            <author>CZARNOCKA Krystyna</author>
        </item>
        <item>
            <title>Wybór pism - 5423</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=5423#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/6000/5423m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 1991, Znak, s. 182, brosz., niezn. otarcia okł., 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>WEIL Simone</author>
        </item>
        <item>
            <title>Wspomnienia o Bibliotece Narodowej - 12176</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=12176#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/13000/12176m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1995, Biblioteka Narodowa, s. 340, [2], fotogr. w tekście, brosz. lakier.- niezn. otarcia, 21 cm.</p><p>Swoją pracę wspominają pracownicy Biblioteki Narodowej m. in.: Anna Puciatowa, Hanna Nowakowska, Krystyna Muszyńska. Indeks.</p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Atlas Polskich Strojów Ludowych - strój kurpiowski Puszczy Białej - 18839</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=18839#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Poznań 1952, Nakł. Polskiego Tow. Ludoznawczego, s. 54, ilustr. w tekście 35, tabl. barwne poza tekstem III, egz. częściowo nierozcięty, brosz., niew. zagięcia krawędzi okł., 30 cm.</p><p>Summary.</p>]]></description>
            <author>ŻYWIRSKA Maria</author>
        </item>
        <item>
            <title>Buńczuk i koncerz. Z dziejów wojen polsko-tureckich - 3845</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=3845#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/4000/3845m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1978, Wiedza Powszechna, s. 332, [4], ilustr. poza tekstem 48, podpis własn. na wewn. str. tylnej okł., pł., obwol., niezn. otarcia obwol., 21 cm.</p><p>Zawiera bibliografię źródeł i opracowań oraz indeks osób.</p>]]></description>
            <author>PAJEWSKI Janusz</author>
        </item>
        <item>
            <title>Pamiętnik (1640-1684) - 8827</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=8827#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/9000/8827m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1987, Czytelnik, s. 429, [3], (ilustr. w tekście 20, mapa 1, tabl. geneal. IV), dopiski na ostatniej stronie, ppł., niezn. otarcia brzegów okł., 20 cm.</p><p>Pamiętnik odnosi się głównie do spraw litewskich - służby wojskowej, kampanii wojennych - życia politycznego, a także do życia prywatnego, spraw domowych.<br>Obszerne indeksy, tablice genealogiczne, słowniczek wyrazów staropolskich.</p>]]></description>
            <author>POCZOBUT ODLANICKI Jan Władysław</author>
        </item>
        <item>
            <title>Opowieści o pierwszych władcach japońskich - 17693</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=17693#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/18000/17693m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1990, Iskry, s. 366, s. z ilustr. poza tekstem [18], tekt., niezn. otarcia brzegów okł., 21 cm.</p><p>Bibliografia.</p>]]></description>
            <author>KOTAŃSKI Wiesław</author>
        </item>
        <item>
            <title>Lepszy. Dla zmarłego kochanka epitafium taneczne czyli poemat prozą o karmaniolach, ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=15081#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/16000/15081m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1990, Wyd. Officina, s. 232, czarno-białe fot. po tekście, brosz., niew. otarcia okł., 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>ŁYSIAK Waldemar</author>
        </item>
        <item>
            <title>Rozmowy z katem - 24921</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=24921#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1978, PIW, s. 466, [1], brosz., niezn. otarcia brzegów okł., załamania grzb., 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>MOCZARSKI Kazimierz</author>
        </item>
        <item>
            <title>Brydż. Miesięcznik Poświęcony Zagadnieniom Brydżowym [1957] - 26132</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=26132#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1956-1957, Zakł. Graf. Dom Słowa Polskiego, ss. 24, 40, 24, 24, 24, 24, 24, 21, 24, 24, ryc., schematy oraz ilustr. w tekście, niektóre karty luźne, ppł., podniszczona opr., znaczne naddarcia powierzchni tyłu, przetarcia rogów, zabrudzenia, 25 cm.</p><p>Pełny rocznik czasopisma. Numer pierwszy obejmuje również grudzień 1956 oraz styczeń i luty 1957 roku. W roczniku znaleźć można ABC brydża-przewodnik dla początkujących.</p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Palmyra - narzeczona pustyni. Dzieje i sztuka - 4445</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=4445#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/5000/4445m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1968, Wiedza Powszechna, s. 155, [1], ilustr. w tekście [47], pł., obwol., otarcia i naddarcia brzegów obwol., przebarwienia grzb., 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>SADURSKA Anna</author>
        </item>
        <item>
            <title>Katalog zabytków sztuki w Polsce, t. IX: województwo łomżyńskie, zeszyt 2: Ciechanowiec, ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=25452#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/26000/25452m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1986, Instytut Sztuki PAN, s. XXXIII, 140, ilustr. poza tekstem 394, brosz., obwol., otarcia obwol., 17 cm.</p><p>Indeks nazwisk.</p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Francinette. Un drame dans une cage. Les escapades de Jean-Le bien pour le mal - 26582</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=26582#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/27000/26582m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Paris ok. 1890, E. Guerin, s. 123, ilustr. barwna na frontispisie, ryc. na stronie tytułowej, ilustr. barwnych poza tekstem 4, luźny blok, brak stron 1-7, dziura na stronie przedtytułowej, pł. oryg. sygnowane: "A. Souze fils", otarcia i naddarcia górnej części grzbietu, złocone obcięcia, 21 cm.</p><p>Zbiór opowiadań dla dzieci. Na uwagę zasłuje ładne, artystyczne lico oprawy tłoczone we florystyczne wzory i motywy.</p>]]></description>
            <author>D`AUDRY Jean</author>
        </item>
        <item>
            <title>Życie codzienne zakonników w średniowieczu (X-XV w.) - 3595</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=3595#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/4000/3595m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1986, PIW, s. 243, ilustr. poza tekstem [48], pł., obwol., 24 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>MOULIN Leo</author>
        </item>
        <item>
            <title>Geografia historyczna ziem dawnej Polski - 11060</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=11060#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/12000/11060m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 1900, Spółka Wydawnicza Polska, s. 387, ilustr. w tekście [63], niezn. zażółcenia i zabrudzenia wyklejek, przed str. przedtytuł. dołączona karta z dedykacją z 1909 r. - nagroda szkolna, pł. introlig. z epoki, złocony napis "Nagroda" na licu okł., niezn. zabrudzenia opr., niezn. przetarcia brzegów opr., 21 cm.</p><p>Zawiera: <br>Część I<br>Słowiańszczyzna przedchrześcijańska <br>Granice państwa Polskiego X-XIX w<br>Część II<br>Prowincya Wielkopolska <br>Mazowsze <br>Prusy polskie czyli królewskie <br>Województwo Pomorskie <br>Prowincya Małopolska <br>Prowincya Wielkiego Księstwa Litewskiego <br>Inflanty <br>Kurlandya i Semigalia <br>Diecezye i biskupstwa za Piastów <br>Główniejsze zakony i klasztory w okresie Piastów<br>Część III<br>Diecezye i biskupstwa za Jagiellonów i królów elekcyjnych <br>Główniejsze zakony i klasztory za Jagiellonów i królów elekcyjnych.</p>]]></description>
            <author>GLOGER Zygmunt</author>
        </item>
        <item>
            <title>Diariusz podróży po Europie (1652) - 10555</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=10555#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/11000/10555m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1990, Instytut Wydawniczy Pax, s. 316, ilustr. poza tekstem 110, plast., obwol., otarcia i naddarcia brzegów obwol., 21 cm.</p><p>"Giacomo Fantuzzi, urzędnik nuncjatury, po siedmiu lat pobytu w Polsce wracał do rodzinnych Włoch przez Pomorze, północne Niemcy, Holandię, Belgię, Niemcy południowe, Tyrol. Wybrał tę nie najkrótszą trasę, aby zaspokoić swą ciekawość, zwiedzić nieznane kraje, poznać sposób życia, gospodarowania, obyczaje mieszkańców. Szczególnie wiele uwagi poświęcił, jak przystało na człowieka blisko związanego z Kościołem, bardzo skomplikowanym wówczas stosunkom wyznaniowym."<br>Indeks osób</p>]]></description>
            <author>FANTUZZI Giacomo</author>
        </item>
        <item>
            <title>Spis szlachty Królestwa Polskiego z dodaniem krótkiej informacyi o dowodach szlachectwa ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=7015#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/8000/7015m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1851, Druk. S. Strąbski, s. XVII, 326, V, 56, tekt., złocone napisy na licu i grzbiecie, 17 cm.</p><p>Krótka wiadomość o dowodach szlachectwa równolegle w języku polskim i rosyjskim. Reprint wydany w serii Bibliofilska Edycja Reprintów BGW, Warszawa 1991.</p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Historia filozofii, t. VIII: Od Benthama do Russella - 1127</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=1127#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/2000/1127m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1989, Pax, s. 594, pł., 21 cm.</p><p>Publikacja zawiera części: I. Empiryzm brytyjski, II. Ruch idealistyczny w Wielkiej Brytanii, III. Idealizm w Ameryce, IV. Ruch pragmatystów, V. Bunt przeciw idealizmowi.<br> Bibliografia, skorowidz osób i rzeczy.</p>]]></description>
            <author>COPLESTON Frederick</author>
        </item>
        <item>
            <title>O ikonografii świeckiej doby humanizmu. Tematy-symbole-problemy - 3729</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=3729#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1977, PWN, s. 358, [2], ilustr. w tekście [38], brosz., obwol. lakier., 20 cm.</p><p>Tom zawiera również indeks nazwisk.</p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Poeci renesansu. Antologia - 940</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=940#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/1000/940m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1959, PIW, s. 523, plast., obwol.,  18 cm.</p><p>Zawiera utwory poetyckie z epoki polskiego Renesansu, uwzględnia twórczość pisarzy mało znanych i anonimowych, uprzystępnia teksty pozostajace dotąd w pierwodrukach z w. XVI lub początku XVII stulecia. </p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Szaman - 21466</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=21466#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/22000/21466m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1996, Świat Książki, s. 184, liczne ilustr. w tekście, tekt., lak., 21 cm. </p><p>Bibliografia, skorowidz nazw geograficznych, terminów i nazwisk.</p>]]></description>
            <author>VITEBSKY Piers</author>
        </item>
        <item>
            <title>Ciemne sprawy dawnych warszawiaków - 14015</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=14015#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/15000/14015m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1982, PIW, s. 497, ilustr. poza tekstem 46, pł., obwol., niew. otarcia obwol., 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>MILEWSKI Stanisław</author>
        </item>
        <item>
            <title>Tradycja i innowacja. Materiały Sesji Stowarzyszenia Historyków Sztuki. ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=5214#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/6000/5214m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1981, PWN, s. 320, liczne ilustr. w tekście, pł., obwol. lakier.- niew. otarcia, 25 cm.</p><p>Zawiera m. in.:<br><br>J. Białostocki, innowacja i tradycja<br>B. Dąd-Kalinowska, Tradycjonalizm sztuki prawosławnej<br>I. Rejduch-Samkowa, Problem tradycji i stylów w sztuce żydowskiej<br>J. Skuratowicz, "Wersale północy", czyli o rezydencjach europejskich 2 poł. XIX w.<br>J. Zagrodzki, Przemiany w poglądach na twórczość Katarzyny Kobro.</p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Ludzie i przyroda w Polsce średniowiecznej - 14516</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=14516#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/15000/14516m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1983, PWN, s. 289, ilustr. poza tekstem p43], brosz. lakier., niezn. otarcia okł., przebarwienia grzbietu, 21 cm.</p><p>Zawiera indeks rzeczowy, osobowy i geograficzny.</p>]]></description>
            <author>TYSZKIEWICZ Jan</author>
        </item>
        <item>
            <title>Mity przebrane. Dionizos, Narcyz, Prometeusz, Marchołt, labirynt - 7037</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=7037#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/8000/7037m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 1994, Wydawnictwo Literackie, s. 240, [1], brosz. lakier., 21 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>GŁOWIŃSKI Michał</author>
        </item>
        <item>
            <title>Rosyjska myśl filozoficzna i społeczna (1825-1861) - 4364</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=4364#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/5000/4364m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1961, PWN, s. 432, brosz., niew. zagięcia okł., nieakt. piecz. na tylnej okł., niew. otarcia okł.,, 20 cm.</p><p></p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Pisma, t. I-II - 6797</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=6797#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/7000/6797m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1961, PIW, ss. 527, [1], 731, [1], pł., obwol., niew. otarcia brzegów obwol., 18 cm.</p><p>Pełne, oparte na pierwodrukach, wydanie dzieł największego klasyka prozy polskiej XVI w. Zawiera także bogaty wstęp informacyjny o pisarzu.</p>]]></description>
            <author>GÓRNICKI Łukasz</author>
        </item>
        <item>
            <title>Historia astronomii w Polsce, tom I - 28333</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=28333#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Wrocław 1975, Ossolineum, s. 330, ilustr. poza tekstem 56, pł., obwol., 24 cm.</p><p>Historia polskiej astronomii i nauk pokrewnych. Obejmuje czasy od połowy XVI stulecia do połowy XVIII wieku.<br>Indeks nazwisk.</p>]]></description>
            <author>DOBRZYCKI Jerzy, MARKOWSKI Mieczysław, PRZYPKOWSKI Tadeusz</author>
        </item>
        <item>
            <title>Supełki. Wybór fraszek [rysunki Andrzej Czeczot] - 28392</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=28392#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/29000/28392m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Katowice 1970, Wyd. Śląsk, s. 106, rys. w tekście, brosz., obwol. lakier.-zażółcenia, 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>SZTAUDYNGER Jan</author>
        </item>
        <item>
            <title>Il Pitagorismo di Nicolo Copernico - 28178</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=28178#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Wrocław 1977, Ossolineum, s. 184, brosz., 24 cm.</p><p>Zawiera:<br><br>Introduzione generale, metogologica e storia<br>La filosofia della natura all`Universita di Cracovia nel`400<br>Il pitagorismo di Copernico ed il concetto pitagorico del movimento della Terra<br>Copernico pitagoreo e aristarcheo nel`500 e `600<br>Appunti sul pitagorismo italiano. Ficino, Giovani e Gianfrancesco Pico, Nesi, Collenuccio, Beroaldo il Vecchio, Calcagnii, Baldi<br>Platonismo e pitagirismo in Polonia. Note su Fisino, l`ermatismo e Copernico<br>Il ptagorismo di "chusura" ed il suo superamento.</p>]]></description>
            <author>BILIŃSKI Bronisław</author>
        </item>
        <item>
            <title>O Wielkopolsce, złocie i dalekich podróżach. Wspomnienia 1860-1960 - 17059</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=17059#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/18000/17059m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1971, PIW, s. 352, fot. poza tekstem 49, pł., obwol.- otarcia i zabrudz., podklejona, 21 cm.</p><p>Pamiętniki wieloletniego członka dyrekcji Banku Polskiego (w l. 1924-51) zawierają wspomnienia dotyczące wielu ciekawych wydarzeń europejskich, losów polskiego złota uratowanego przed Niemcami w 1939 r. oraz życia w zaborze pruskim w drugiej połowie XIX w.
<br> Indeks osób i nazw geograficznych.</p>]]></description>
            <author>KARPIŃSKI Zygmunt</author>
        </item>
        <item>
            <title>Bedeker gdański - 28268</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=28268#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/29000/28268m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Gdańsk 1994, Wydawnictwo Oskar, s. 303, czarno-białych ilustr. w tekście 45, brosz. lakier., 21 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>SAMP Jerzy</author>
        </item>
        <item>
            <title>Książki wybrane - 27903</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=27903#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 2001, Reader`s Digest Przegląd, s. 574, plast., obwol., 19 cm. </p><p>Zawiera: Nelson DeMille "Gra lwa", Linda Nichols "Remont serc", Dick Francis "Drugie uderzenie wiatru", Karen Robards "Pod upiornym księżycem"..</p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Gra w klasy - 25637</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=25637#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Kraków 1974, Wydawnictwo Literackie, s. 574, [2], brosz. lakier., otarcia okł., załamania grzbietu, 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>CORTAZAR Julio</author>
        </item>
        <item>
            <title>Wiedza tajemna w Egipcie - 3744</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=3744#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/4000/3744m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1984, Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych, s. 112, brosz.- otarcia, 19 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>OCHOROWICZ Julian</author>
        </item>
        <item>
            <title>Polskość Mikołaja Kopernika z rodu Ślązaka - 30352</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=30352#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/31000/30352m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Opole 1972, Nakł. własny, s. 75, ilustr. poza tekstem, brosz., niezn. otarcia okł., 21 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>ROSPOND Stanisław</author>
        </item>
        <item>
            <title>Przewodnik gier - 30398</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=30398#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1978, Iskry, s. 588, [4], rys. w tekście, zagięcia rogów kilku k., brosz., niew. otarcia okł., 20 cm.</p><p>Publikacja zawiera:<br>gry na planszy<br>gry w karty<br>gry dla samotnych<br>pasjanse.<br>Indeks.</p>]]></description>
            <author>PIJANOWSKI Lech</author>
        </item>
        <item>
            <title>Z wrażeń i przeżyć szeregowca partyzantam w lasach biłograjskich - 30976</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=30976#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/31000/30976m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Zamość 1946, s. 56, niew. ubytek k. tytuł. bez szkody dla tekstu, brosz. oryg., niew. ubytki krawędzi okł., ubytki grzb. okł., 25 cm.</p><p>Osobna odbitka z II tomu "Wydawnictwa Materiałów do dziejów Zamojszczyzny w latach wojny 1939-1944" pod redakcją dr Zygmunta Klukowskiego.</p>]]></description>
            <author>MAREK st. strz.</author>
        </item>
        <item>
            <title>Toruń w czasach baroku i oświecenia. Szkice z dziejów Torunia XVII-XVIII wieku - 30646</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=30646#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1982, PWN, s. 161, ilustr. w tekście, brosz., niewielkie otarcie grzbietu, 19 cm.</p><p>Zawiera:<br><br>Toruń i Prusy Królewskie w dobie Rzeczypospolitej szlacheckiej<br>Kultura umysłowa Torunia w dobie Colloquium Charitativum (1645 r.)<br>Myśl Kopernika w Toruniu w XVII-XVIII wieku<br>Gazety i periodyki toruńskie w XVIII wieku<br>Wkład Torunia do kultury oświecenia w Polsce.</p>]]></description>
            <author>SALMONOWICZ Stanisław</author>
        </item>
        <item>
            <title>Polskie prawo karne materialne. Część ogólna - 31341</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=31341#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/32000/31341m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1946, Gebethner i Wolff, s. 617, blok nadpęknięty od wewnątrz, nieakt. piecz. na wyklejce i k. tytuł., niew. naddarcie str. 333-334, kilka podkreśleń w tekście, ppł. oryg., niew. otarcia brzegów okł., niezn, zabrudzenia okł., 21 cm.</p><p>Zawiera także skorowidz.</p>]]></description>
            <author>ŚLIWIŃSKI Stanisław</author>
        </item>
        <item>
            <title>Na drugą planetę [ilustr. Daniel Mróz] - 31050</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=31050#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/32000/31050m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1957, Nasza Księgarnia, s. 195, [1], całostronicowe ilustr. w tekście, niezn. ślady po zalaniu brzegów kilkunastu kart, ppł., niewielkie otarcia i zabrudzenia okł., 21 cm.</p><p>Literatura fantastyczno-naukowa dla młodzieży. Pierwsze wydanie w r. 1895 p.t. "W nieznane światy".</p>]]></description>
            <author>UMIŃSKI Władysław</author>
        </item>
        <item>
            <title>Psychologia i epistemologia - 3934</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=3934#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/4000/3934m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1977, PWN, s. 157, [2], brosz., niezn. otarcia okł., 21 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>PIAGET Jean</author>
        </item>
        <item>
            <title>Poezje - 27280</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=27280#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1972, PIW, s. 230, [6], tekt., niezn. otarcia brzegów okł., 17 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>BOROWSKI Tadeusz</author>
        </item>
        <item>
            <title>Hercules Polonus. Studium z ikonografii sztuki nowożytnej - 12491</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=12491#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/13000/12491m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1984, PWN, s. 254, [1], ilustr. po tekście 152, pł., obwoluta, 25 cm.</p><p>Bibliografia, indeksy, resume: Hercules Polonus. Etude iconographique de l`art moderne..</p>]]></description>
            <author>BANACH Jerzy</author>
        </item>
        <item>
            <title>Stromata Copernicana. Studja, poszukiwania i materiały biograficzne - 28143</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=28143#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Kraków 1924, Nakł. Polskiej Akademii Umiejętności, s. 402, ilustr. w tekście 1, brosz. oryg., naddarcie i otarcie grzbietu, 24 cm.</p><p>Indeks. Egz. nierozcięty.</p>]]></description>
            <author>BIRKENMAJER Ludwik Antoni</author>
        </item>
        <item>
            <title>O siedzibach neogotyckich w Polsce - 16343</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=16343#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/17000/16343m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1981, PWN, s. 368, ilustr. w tekście 123,, pł., obwol., niew. zagięcia krawędzi obwol., przebarwienie grzbietu, 25 cm.</p><p>Publikacja podejmuje jeden z problemów architektury XIX stulecia - poświęcona jest nurtowi neogotyckiemu w Polsce, a ściśle - neogotyckim siedzibom wiejskim.<br>Indeks osób i miejscowości.</p>]]></description>
            <author>JAROSZEWSKI Tadeusz Stefan</author>
        </item>
        <item>
            <title>Dymek z papierosa czyli wspomnienia o scenach, scenkach i nadscenkach - 9803</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=9803#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/10000/9803m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1959, Iskry, s. 510, [1], bardzo liczne fot., rys., w tekście, wpis własn. na karcie przedtyt., brosz., obwol.- niew. naddarcia, niezn. załamanie grzbietu, nieznaczne przybrudzenia okł., 20 cm.</p><p>Próba ocalenia od zapomnienia pewnego gatunku twórczości literackiej i aktorskiej związanej z teatrzykami, kabaretami. Wspominamy kabarety: Zielony balonik, Figliki, Momus, Ulu, Semafor, Ździebko, Różowa kukułka i wiele innych krakowskich, warszawskich i lwowskich scen. Wspomnienia wzbogacono o teksty, przykłady nutowe i liczne zdjęcia. Winiety projektował A. Uniechowski.</p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Sztuka i piękno w średniowieczu - 1474</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=1474#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/2000/1474m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 1994, Znak, s. 249, ryc. w tekście [28], pł., obwol. lakier., niezn. otarcia i zabrudzenia obwol., 24 cm.</p><p>Zarys historii teorii estetycznych stworzonych przez łacińskie średniowiecze od VI do XV wieku naszej ery, napisany przez świetnego pisarza i eseistę.<br>Bibliografia.</p>]]></description>
            <author>ECO Umberto</author>
        </item>
        <item>
            <title>Kopernik. Człowiek i myśl - 31804</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=31804#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1972, Wiedza Powszechna, s. 308 [2], b. liczne ilustr. w tekście i poza tekstem, pł., brak obwol., niew. otarcia opr., 23x24 cm.</p><p>Wnikliwa i ciekawa monografia. W części pierwszej autorzy przedstawiają dzieje astronomii przed kopernikowskiej, w drugiej - osobę Kopernika i jego rewolucyjny wkład w naukę, w trzeciej - konsekwencje odkrycia i jego dalsze losy dla rozwoju wiedzy o świecie. Książka jest bogato ilustrowana w reprodukcje starych dokumentów, rycin i innych świadectw działalności Kopernika.<br>Bibliografia, skorowidz nazwisk.</p>]]></description>
            <author>RYBKA Eugeniusz, RYBKA Przemysław</author>
        </item>
        <item>
            <title>Dyplomacja drugiej Rzeczypospolitej. Z dziejów polskiej służby zagranicznej - 15615</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=15615#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1992, Wyd. Sejmowe, s. 293, fot. po tekście 125, brosz. lakier., niew. otarcia okł., 20 cm.</p><p>Zawiera także indeks osób.</p>]]></description>
            <author>ŁOSSOWSKI Piotr</author>
        </item>
        <item>
            <title>Pieśń o Rolandzie, [współoprawne z:] BEDIER Joseph &quot;Dzieje Tristana i Izoldy&quot; ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=20006#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1975, PIW, s. 349, plast., niezn. otarcia i zabrudzenia okł., 19 cm.</p><p></p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Miasto Kazimierz pod Krakowem - 32179</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=32179#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/33000/32179m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 1981, Wyd. Literackie, s. 339, ilustr. i rys. w tekście 80, pł., obwol.-niezn. otarcia, 17 cm.</p><p>Obszerne opracowanie historii materialnej i kulturalnej Kazimierza.<br><br>Indeksy: nazwisk i topograficzny.</p>]]></description>
            <author>ŚWISZCZOWSKI Stefan</author>
        </item>
        <item>
            <title>Pan Tadeusz [ilustr. T. Gronowski] - 32191</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=32191#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/33000/32191m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1950, Książka i Wiedza, s. 405, rozkładanych barwnych rys. poza tekstem [12], liczne rys. w tekście, pł., napisy i zdobienia na grzbiecie, tłoczone popiersie autora na licu, niezn. otarcia i zabrudzenia opr., 34 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>MICKIEWICZ Adam</author>
        </item>
        <item>
            <title>L`art des jardins Japonais - 7907</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=7907#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/8000/7907m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Prague 1981, Artia, s. 192, (fot. i rys. w tekście 284), pł., obwol. lakier., 28 x 24 cm.</p><p>Album o ogrodach japońskich.</p>]]></description>
            <author>HRDLICKA V. i Z.</author>
        </item>
        <item>
            <title>Psałterz Dawidów - 9211</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=9211#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/10000/9211m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1984, PIW, s. 316, [3], pełna skóra, ozdobne tłoczenia i złocone napisy na licu i grzbiecie, 18 cm.</p><p>Przypisy, słownik, indeksy.</p>]]></description>
            <author>KOCHANOWSKI Jan</author>
        </item>
        <item>
            <title>Tragedie. Wybór - 13201</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=13201#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/14000/13201m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1978, PIW, s. 512, lekko pożółkły papier, plast., złoc. napisy na licu i grzb., niezn. otarcia i zabrudzenia okł., 19 cm.</p><p>W skład tomu weszły dzieła:<br>- P. Corneille - Cyd, Horacjusze, Cynna.<br>J. Racine - Andronika, Brytannik, Berenika, Ifigenia, Fedra.</p>]]></description>
            <author>RACINE Jean, CORNEILLE Pierre</author>
        </item>
        <item>
            <title>Klasycyzm czyli prawdziwy koniec Królestwa Polskiego - 4221</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=4221#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/5000/4221m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1983, PIW, s. 442, ilustr. po tekście 58, pł., obwol., niezn. otarcia obwol., 24 cm.</p><p>Zawiera również bibliografię i indeks osób.</p>]]></description>
            <author>PRZYBYLSKI Ryszard</author>
        </item>
        <item>
            <title>Krakowskie Przedmieście pełne deserów - 4389</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=4389#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/5000/4389m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1986, PIW, s. 296, [4], brosz., obwol., niew. otarcia obwol., 19 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>RUDNICKI Adolf</author>
        </item>
        <item>
            <title>Historia kultury starożytnej Grecji i Rzymu - 2929</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=2929#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/3000/2929m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1988, PWN, s. 626, (ilustr. w tekście 203), brak map!, brosz., obwol.- nieznaczne otarcia obwol., 24 cm.</p><p>Obszerne tablice chronologiczne, bibliografia, skorowidze.</p>]]></description>
            <author>KUMANIECKI Kazimierz</author>
        </item>
        <item>
            <title>Magia kart - 25482</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=25482#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/26000/25482m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1994, Wyd. Arkady, s. 141 [3], liczne ilustr. w tekście, tektura, obwol. lakier.- niew. otarcia krawędzi, 29 cm.</p><p>Rzecz o kartach ich znaczeniu, wróżbach z kart do gry oraz o stawianiu tarota. Zawiera też bibliografię oraz krótki "poczet" karcianych magów i wróżbitów.</p>]]></description>
            <author>DESSUART Mag</author>
        </item>
        <item>
            <title>Zaślubiny Kadmosa z Harmonią  - 994</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=994#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/1000/994m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 1995, Znak, s. 415, ilustr. [24] w tekście, pł., obwol. lakier., niew. otarcia obwol., 24 cm.</p><p>Poetycka opowieść o mieszkańcach Olimpu, o związkach śmiertelnych z nieśmiertelnymi, o namiętnościach, pożądaniach i miłosnych szaleństwach bogów i herosów.<br>Indeks postaci.</p>]]></description>
            <author>CALASSO Roberto</author>
        </item>
        <item>
            <title>Pionierzy współczesności. Od Williama Morrisa do Waltera Gropiusa - 10295</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=10295#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/11000/10295m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1978, Wys. Artystyczne i Filmowe, s. 278, ilustr. w tekście 147, brosz. lakier., 20 cm.</p><p>Historia architektury nowoczesnej.<br>Przypisy, indeksy.</p>]]></description>
            <author>PEVSNER Nikolaus</author>
        </item>
        <item>
            <title>Granica współczesności 1909-1925 - 12553</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=12553#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/13000/12553m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1989, Wyd. Artystyczne i Filmowe, s. 458, [3], liczne ilustr. w tekście, brosz. lakier., niew. otarcia okł., 16 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>PORĘBSKI Mieczysław</author>
        </item>
        <item>
            <title>Warszawa w latach 1939-1945 - 33203</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=33203#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/34000/33203m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1984, PWN, s. 407, ilustr. poza tekstem 120, map w tekście 10, tabel w tekście 15, pł., obwol., niew. otarcia obwol., niew. przebarwienia grzbietu i fragmentu lica obwol. w okolicy grzbietu, 24 cm.</p><p>Indeks.</p>]]></description>
            <author>DUNIN-WĄSOWICZ Krzysztof</author>
        </item>
        <item>
            <title>Inną drogą [zbiór  rozpraw, artykułów i szkiców] - 4552</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=4552#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1988, Pax, s. 578, brosz., obwol., niezn. otarcia obwol., 19 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>SEDLAK Włodzimierz</author>
        </item>
        <item>
            <title>Społeczna historia sztuki i literatury, t. I-II - 11953</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=11953#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/12000/11953m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1974, PIW, ss. 408, [2], 437, [1], brosz. lakier., niew. otarcia okł., 20 cm.</p><p>Zawiera: <br><br> TOM I.  1. Czasy przed historyczne (m.in.  Artysta czarownikiem i kapłanem) <br>2. Staroorientalne kultury miejskie (m,in. Naturalizm czasów Echtona, Mezopotamia) <br>3. Antyk (m,in. Archaizm i sztuka dworów tyrańskich) <br>4. Średniowiecze (m.in. Spirytyzm sztuki wczesnochrześcijańskiej, Przyczyny i skutki obrazoburstwa) <br> 5. Renesans, manieryzm, barok. (m.in. Odbiorcy mieszczańskiej i dworskiej sztuki quattrocenta) <br>TOM II. 6. Rokoko, klasycyzm i romantyzm (m.in. Rewolucja a sztuka, Nowi czytelnicy) <br> 7. Naturalizm i impresjonizm (m.in. Pokolenie 1830 roku)</p>]]></description>
            <author>HAUSER Arnold</author>
        </item>
        <item>
            <title>Geografia historyczna Polski - 33373</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=33373#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/34000/33373m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1951, PWN, s. 112, ilustr. w tekście [65], mapy po tekście na rozkł. tabl. 2, brosz., otarcia okł., ubytki grzbietu, 25 cm.</p><p>Egz. nierozcięty. Zawiera także bibliografię.</p>]]></description>
            <author>ARNOLD Stanisław</author>
        </item>
        <item>
            <title>Istnienie i wartość - 16193</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=16193#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/17000/16193m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 1981, Znak, s. 356, [2], brosz. lakier., niew. otarcia i załamania okł., 20 cm.</p><p>Treść w działach: "U podstaw problematyki wartości", "Prawda, dobro, piękno. Komentarze i interpretacje" i "W kręgu wartości szczególnych".</p>]]></description>
            <author>STRÓŻEWSKI Władysław</author>
        </item>
        <item>
            <title>Bolonia 1945 - 771</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=771#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/1000/771m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1986, Wyd. Ministerstwa Obrony Narodowej, s. 148, ilustr., brosz., obwol., 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>BIEGAŃSKI Witold</author>
        </item>
        <item>
            <title>Myśli - 11376</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=11376#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1987, PIW, s. 36, [4], na frontispisie portret autora, brosz., niew. otarcia okł., 17 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>KORCZAK Janusz</author>
        </item>
        <item>
            <title>Zagadnienia leninizmu - 33571</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=33571#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1949, Ksiązka i Wiedza, s. 615, czarno-białe ilustr. [1], plast., 21 cm</p><p></p>]]></description>
            <author>STALIN Józef</author>
        </item>
        <item>
            <title>Tatarzy polscy. Dzieje, obrzędy, legendy, tradycje - 869</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=869#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/1000/869m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1986, Iskry, s. 270, [1], tekt., otarcia brzegów opr., 19 cm.</p><p>Tom opatrzony bibliografią.</p>]]></description>
            <author>BORAWSKI Piotr, DUBIŃSKI Aleksander</author>
        </item>
        <item>
            <title>Warszawa 1914-1918  - 7660</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=7660#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/8000/7660m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1989, PWN, s. 216, ilustr. w tekście 154, tekt. lakier., naddarcie górnej części grzb., 20 x 21 cm.</p><p>Spis treści:<br><br>Pierwszy rok wojny (1 sierpnia 1914 - 5 sierpnia 1915)<br>Pierwszy rok okupacji niemieckiej w Warszawie (5 sierpnia 1915 - 5 listopada 1916)<br>Ostatnie dwa lata okupacji niemieckiej (5 listopada 1916 - 11 listopada 1918)<br>Rozwój przestrzenny i architektoniczny miasta<br>Struktura demograficzna ludności  Warszawy<br>Struktura społeczna ludności  Warszawy<br>Życie gospodarcze miasta<br>Władze miejskie i urządzenia komunalne<br>Położenie materialne ludności i życie codzienne<br>Oświata i kultura w Warszawie<br>Rola Warszawy w życiu kraju podczas pierwszej wojny światowej<br>Historiografia, źródła i ikonografia<br>Spis ilustracji.</p>]]></description>
            <author>DUNIN-WĄSOWICZ Krzysztof</author>
        </item>
        <item>
            <title>Mecenas, kolekcjoner, odbiorca. Materiały Sesji Stowarzyszenia Historyków Sztuki, Katowice, ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=9406#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/10000/9406m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1984, PWN, s. 303, [1], (ilustr. w tekście), pł., obwol., niew. otarcia i zagięcia krawędzi obwol., 24 cm.</p><p>Zawiera artykuły m. in.: <br><br>`Mecenas, kolekcjoner, odbiorca` - J. Białostockiego, <br>`Uwagi o intelektualiście -kolekcjonerze w Polsce na przełomie renesansu i baroku` - T. Chrzanowskiego, <br>`Lesser Gieldziński, Mathias Bersohn i Maksymilian Goldstein - pierwsi kolekcjonerzy i badacze sztuki judaistycznej w Polsce` - I. Rejduch-Samkowej, <br>`Henryk Grohman - mecenas i kolekcjoner` - W. M. Rudzińskiej<br><br>English Contents: Patron - Collector - Receptor</p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Brydż - 24367</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=24367#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/25000/24367m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1977, Wydawnictwo Watra, s. 237, liczne schematy w tekście, brosz., niew. otarcia okł., 21 cm.</p><p>Dobrej klasy poradnik brydżowy.</p>]]></description>
            <author>MACIESZCZAK Andrzej, MIKKE Janusz</author>
        </item>
        <item>
            <title>Dzieje i legendy Ajnów - 3297</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=3297#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/4000/3297m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1983, Iskry, s. 246, ilustr. poza tekstem 46, tekt., 20 cm.</p><p>Bibliografia<br>Indeks-słownik.</p>]]></description>
            <author>MAJEWICZ Alfred F.</author>
        </item>
        <item>
            <title>Kodeks Zobowiązań wraz z przepisami wprowadzającymi Kodeks Zobowiązań oraz rozporządzenie ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=33982#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/34000/33982m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Poznań 1937, Księgarnia Wł. Wilak, s. 243, ubytek górnego rogu str. tyt., pł. oryg., złoc. napisy na licu i grzbiecie, niezn. otarcia, ogólnie ładny egz., 16 cm.</p><p>Skorowidz alfabetyczny i rzeczowy.</p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Film i kontekst - 34389</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=34389#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Wrocław 1988, Ossolineum, s. 209, [1], brosz., niezn. otarcia i zabrudzenia okł., 20 cm.</p><p>Zawiera:<br><br>T. Rutkowska, Swojskość i światowość, czyli bohater filmu polskiego w poszukiwaniu tożsamości<br>R. Marszałek, Kapelusz i chustka<br>B. Syc-Gierat, Raj odnaleziony<br>J.M. Godzimirski, Rock po polsku<br>R. Ciarka, Filmowy świat science-fiction<br>M. Kapuścińska, Sposób na film<br>A. Rozicka, Lotna - tekst zredukowany<br>Z. Benedyktowicz, Przestrzenie pamięci.<br>Indeks: nazwisk i filmów.</p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Jezus - 34665</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=34665#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/35000/34665m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Gdańsk 1996, MARABUT, s. 192, mapka po tekście, tekt. lakier.- nieznaczne otarcia, 24 cm. </p><p>Odkrywcza książka o Chrystusie.</p>]]></description>
            <author>DUQUESNE Jacques</author>
        </item>
        <item>
            <title>Etudes d`histoire des sciences en Pologne - 34756</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=34756#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/35000/34756m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Wrocław 1972, Ossolineum, Wyd. PAN, s. X, 819, pł., obwol.- otarcia, naddarcia krawędzi, zabrudzenia obwol., 24 cm.</p><p>Zawiera części:<br><br>I. Histoire des sciences et de l`enseignement en Pologne<br>II. Etudes sur Witelo<br>III. Histoire des sciences en Pologne aux XIIIe, XIVe et XVe siecles<br>IV. Nicolas Copernic.<br>Index des principaux sujets traites.</p>]]></description>
            <author>BIRKENMAJER Aleksander</author>
        </item>
        <item>
            <title>[rycina, 1835-36] Warsovie - Vue de la Place et de la Colonne de Sigismond [Warszawa - widok na ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=38705#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/39000/38705m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Paris 1835-1836, staloryt z akwafortą na karcie 18 x 27 cm., zielone passepartout  24,5 x 35 cm.</p><p>Widok pochodzi z dzieła Leonarda Chodźki "La Pologne..." <br>Sygnatura p.d.: "impr. de Leclere". </p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Zwierzęta Ludzie Bogowie - 38889</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=38889#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/39000/38889m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Białystok 1991, Wydawnictwo Łuk, s. 246, mapka po tekście, pierwszych kilka stron luzem, brosz. lakier., 21 cm.</p><p>Wspomnienia z : <br><br> Męczeńska włóczega <br>Przez kraj szatana <br>"Krwawy generał"</p>]]></description>
            <author>OSSENDOWSKI Ferdynand Antoni</author>
        </item>
        <item>
            <title>Zagadnienia leninizmu - 40465</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=40465#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1951, Ksiązka i Wiedza, s. 796, tabele w tekście, pł., 21 cm</p><p></p>]]></description>
            <author>STALIN Józef</author>
        </item>
        <item>
            <title>Malarstwo karolińskie i przedromańskie - 40800</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=40800#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1973, Wyd. Artystyczne i Filmowe, Auriga Oficyna Wyd., s. 339, [4], (rys. w tekście 10, kart ilustr. czarno-białych 99), kart ilustr. barwn. XV, pł., obwol. lakier.- otarcia, 24 cm.</p><p>Przypisy, bibliografia, skorowidz.</p>]]></description>
            <author>SKUBISZEWSKI Piotr</author>
        </item>
        <item>
            <title>Cztery tygodnie w Japonii - 16091</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=16091#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/17000/16091m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 1973, Wyd. Literackie, s. 379 [4], ilustr. w tekście 245, ilustr. poza tekstem 11, pł., obwol., niew. otarcia obwol., 17 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>BANACH Ela i Andrzej</author>
        </item>
        <item>
            <title>Tragedie - 34183</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=34183#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1954, PIW, s. 506, [2], brosz. oryg.- niew. naddarcia krawędzi okł., 21 cm.</p><p>Zawiera utwory:<br>Błagalnice, Persowie, Prometeusz w okowach, Siedmiu przeciw Tebom, Oresteja (Agamemnon, Ofiarnice, Eumenidy).<br> Zawiera także dodatek krytyczny.</p>]]></description>
            <author>AISCHYLOS</author>
        </item>
        <item>
            <title>Dobry - 11064</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=11064#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/12000/11064m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1990, Wyd. Officina, s. 300, [2] , brosz. lakier., niew. otarcia okł., 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>ŁYSIAK Waldemar</author>
        </item>
        <item>
            <title>Historia filozofii chrześcijańskiej w wiekach średnich - 1768</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=1768#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/2000/1768m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1987, Pax, s. 784, pł., obwol., otarcia i naddarcia obwol., 24 cm.</p><p>"Historia filozofii" składa się z dwóch części. Pierwsza omawia w porządku chronologicznym poszczególne kierunki i poglądy indywidualnych filozofów, od wieku II (Justyn Męczennik) do XV (Mikołaj z Kuzy). Drugą część stanowią przypisy, bibliografia, skorowidze.</p>]]></description>
            <author>GILSON Etienne</author>
        </item>
        <item>
            <title>Droga człowieka według nauczania chasydów - 11529</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=11529#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/12000/11529m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1994, Wyd. CYKLADY, s. 58, [2], brosz. lakier., 21 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>BUBER Martin</author>
        </item>
        <item>
            <title>Barbakan krakowski - 27562</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=27562#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/28000/27562m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 1979, Wydawnictwo Literackie, s. 206, ilustr. w tekście 75, pł., obwol.- niew. naddarcia, 20 x 17 cm.</p><p>Pierwsza obszerna monografia tej budowli, powstałej pod sam koniec XV w. Omówiono zmieniający się kształt architektoniczny oraz zmiany funkcjonalne jakim budowla podlegała w ciągu wieków. Indeks nazwisk i bibliografia.<br>Summary (The book represents a monograph of the Cracow Barbakan - barbican of the Floriańska Gate).</p>]]></description>
            <author>BOROWIEJSKA-BIRKENMAJEROWA Maria</author>
        </item>
        <item>
            <title>Szkoła wistu - 19041</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=19041#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/20000/19041m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1988, Nakł. Polskiego Zw. Brydża Sportowego, s. 135, [1], brosz. lakier., 21 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>MARTENS Krzysztof</author>
        </item>
        <item>
            <title>Analizy i przeglądy semiotyczne - 32491</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=32491#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/33000/32491m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1990, Wyd. Uniwersytetu M. Curie-Skłodowskiej, s. 280, brosz., niezn. otarcia okł., 24 cm.</p><p>Zawiera m.in. artykuły dotyczące: reizmu, nazw cudzysłowowych, o definiowaniu wyrażeń okazjonalnych, ewolucji języka, o teorii znaczeń J.J. Katza, o związku logiki z psychologią i o pojęciowym aparacie semiotyki.<br>Bibliografia, nakł. 300 egz.</p>]]></description>
            <author>KOJ Leon</author>
        </item>
        <item>
            <title>Samotny rejs &quot;Opty&quot; - 17570</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=17570#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/18000/17570m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Gdańsk 1973, Wyd. Morskie, s. 428, [2], fot. poza tekstem, brosz., obwol.- niew. otarcia grzb., 20 cm.</p><p>Na pokładzie jachtu "Opty" L. Teliga odbył w latach 1967-1969 samotny rejs dookoła świata (55 tys. km) trasą: Casablanca-Panama-Polinezja-Cieśnina Torresa-Wyspy Kanaryjskie.
</p>]]></description>
            <author>TELIGA Leonid</author>
        </item>
        <item>
            <title>Historia i instytucje rzymskiego prawa prywatnego - 32009</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=32009#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/33000/32009m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1947, Nakł. Gebethnera i Wolffa, s. 366, lekko pożółkły papier , ppł. oryg., niew. otarcia opr. i przybrudzenia, 21 cm.  </p><p>Część I - Historia i źródła rzymskiego prawa <br>Część II - System rzymskiego prawa prywatnego. <br><br>Zawiera m.in. zagadnienia dotyczące prawa osobowego, prawa rzeczowego, własności, skargi do ochrony własności, serwituty, prawa zastawu i familijnego.</p>]]></description>
            <author>TAUBENSCHLAG Rafał, KOZUBSKI Włodzimierz</author>
        </item>
        <item>
            <title>Modlitwa kontemplacyjna - 33462</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=33462#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/34000/33462m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Poznań 1988, W drodze, s. 107, [3], brosz., 19 cm.</p><p>Ostatnia książka Mertona.</p>]]></description>
            <author>MERTON Tomasz</author>
        </item>
        <item>
            <title>Moja droga do lamów. Buddowie dachu świata - 3728</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=3728#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/4000/3728m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1991, Wydawnictwo Głodnych Duchów, s. 192, ilustr. poza tekstem, zabrudzenia kilku ostatnich kart, brosz. lakier., niew. zagięcia rogów, 20 cm.</p><p>Opowieść Lamy Ole o jego podróżach do mistycznego serca Azji, o przemianie zafascynowanego "mocnym życiem" i zmieniającymi świadomość narkotykami, młodego Europejczyka w duchowego nauczyciela i spadkobiercę mistrzów tybetańskiej linii Kagyu.
</p>]]></description>
            <author>NYDAHL Ole</author>
        </item>
        <item>
            <title>Dramaty - 40960</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=40960#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/41000/40960m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1979, PIW, s. 564, [2], plast., złocone napisy na grzbiecie, 20 cm.</p><p>Zawiera dramaty: <br><br>Nowe Wyzwolenie <br>Oni <br>Gyubal Wahazar <br>Bezimienne dzieło <br>Mątwa <br>Wariat i zakonnica <br>Janulka, córka Fizdejki <br>Szewcy.</p>]]></description>
            <author>WITKIEWICZ Stanisław Ignacy</author>
        </item>
        <item>
            <title>Herosi Tajgi. Mity, legendy, obyczaje Jakutów - 6514</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=6514#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/7000/6514m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1984, Iskry, s. 261, [3], tekt., otarcia krawędzi, 20 cm.</p><p>Zawiera bibliografię.</p>]]></description>
            <author>SZYNKIEWICZ Sławoj</author>
        </item>
        <item>
            <title>Historia literatury bizantyńskiej. Zarys - 2360</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=2360#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/3000/2360m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Wrocław 1984, Ossolineum, s. 354, (ilustr. w tekście 20), pieczątka własnościowa na k. tyt., pł., 22 cm.</p><p>Bibliografia, indeks imion własnych i tytułów dzieł.</p>]]></description>
            <author>JUREWICZ Oktawiusz</author>
        </item>
        <item>
            <title>Między filozofią, religią i polityką. Studia o myśli polskiej epoki romantyzmu - 10198</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=10198#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/11000/10198m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1983, PIW, s. 288, niezn. zażółc. str., brosz., obwol., naddarcia brzegów obwol., przebarwienia grzb., 20 cm.</p><p>Tytuły wybranych studiów:<br><br> Millenaryzm i mesjanizm religijny a romantyczny mesjanizm<br>Francuskie inspiracje myśli filozoficzno-religijnej Augusta Cieszkowskiego<br>"Filozofia narodowa", romantyzm i kryzys absolutnego idealizmu<br>Polska, Rosja i Stany Zjednoczone w koncepcjach Adama Gurowskiego<br>Cyprian Norwid: trzy wątki myśli<br>Stanisław Brzozowski i filozofia polskiego romantyzmu.<br>Indeks osób.</p>]]></description>
            <author>WALICKI Andrzej</author>
        </item>
        <item>
            <title>Poetyka - 5171</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=5171#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/6000/5171m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1984, Wiedza Powszechna, s. 155, [1], brosz.- otarcia i niezn. zabrudzenia okł., 17 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>TODOROV Tzvetan</author>
        </item>
        <item>
            <title>Wokół Leontjewa i Bierdiajewa - 43885</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=43885#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/44000/43885m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2001, Wydział Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, s. 288, brosz. lakier., 24 cm.</p><p>Tom niniejszy jest kolejnym zbiorem wyników badań nad myślą rosyjską prowadzonych w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego w ramach seminarium "Historia a religia. Z dziejów myśli rosyjskiej".<br><br>Zawiera m.in.<br>Janusz Dobieszewski:<br> - Aleksander Hercen - filozofia czynu, filozofia osobowości<br>Michał Bohun:<br>- Konstantin Leontjew i mity świadomości utopijnej<br>Ewa Borowska:<br>- Marks i Rosja<br>Jan Krasicki:<br>- Poza zasadą bogoczłowieczeństwa<br>Paweł Okołowski:<br>- Bierdiajew a Szestow<br>Jacek Kisiel:<br>- O nicości nihilizmu i o jego pewnych pożytkach<br><br>Ponadto zawiera przekłady:<br>- Konstantin Leontjew "Bizantynizm i Słowiańszczyzna" (przeł. M. Bohun)<br>- Konstantin Leontjew "Włodzimierz Sołowjow przeciw Danilewskiemu (przeł. M. Dobieszewski)<br>- Mikołaj Bierdiajew "O istocie historyczności" (przeł. E. Matuszczyk)<br>- Mikołaj Bierdiajew "Obraz człowieka w twórczości Dostojewskiego" (przeł. S. Chabiera)<br>- Sergiusz Bułgakow "Kościół i kultura" (przeł. L. Kiejzik).</p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Związki i znaczenia. Eseje wybrane - 3840</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=3840#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/4000/3840m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1980, Czytelnik, s. 548, piecz. własn. na str. tytuł., plast., obwol., niew. otarcia obwol., 20 cm.</p><p>Wybór literackich szkiców z pogranicza literatury i filozofii, poświęconych czterem wybitnym pisarzom-myślicielom: T. Mannowi, F. Dostojewskiemu, F. Nietzschemu, S. Kierkegaardowi.</p>]]></description>
            <author>PACI Enzo</author>
        </item>
        <item>
            <title>Bohaterowie, bogowie i demony dawnego Iranu - 4652</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=4652#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/5000/4652m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1984, Iskry, s. 299, [1], str. ilustr. poza tekstem [24], tekt.- niew. otarcia, 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>SKŁADANKOWA Maria</author>
        </item>
        <item>
            <title>W otchłani - 10996</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=10996#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/11000/10996m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1994, PWN, s. 474, ilustr. po tekście [29], podpis własn. na wewnętrznej str. tylnej okł., brosz. lakier., niezn. otarcia okł., 21 cm.</p><p>Oleg Wołków (ur. 21 I 1900), znany rosyjski pisarz, tłumacz, publicysta, wywodzący się z kręgów liberalnej inteligencji petersburskiej, spokrewniony z najwybitniejszymi rodami rosyjskiej arystokracji i finansjery, potomek admirałów Łazariewych &#8212; twórców słynnej Floty Czarnomorskiej. Niemal trzydzieści lat spędził w sowieckich więzieniach, obozach i na zesłaniu. Pisano o nim, że &#8222;przeszedł przez piekło i został Człowiekiem". Krytycy stawiają go w jednym szeregu z dwoma innymi literackimi kronikarzami terroru bolszewickiego &#8212; Sołżenicynem i Szałamowem. &#8222;W otchłani" jest historią dramatu i martyrologii inteligencji, włościaństwa i prześladowanych narodów. Wysłana potajemnie za granicę, książka ukazała się po raz pierwszy w języku rosyjskim we Francji (1987), następnie przetłumaczono ją na angielski, francuski, niemiecki... Autor otrzymał za nią liczne nagrody krajowe i zagraniczne, m.in. rząd francuski przyznał mu tytuł kawalera orderu za zasługi w sztuce i literaturze.</p>]]></description>
            <author>WOŁKOW Oleg</author>
        </item>
        <item>
            <title>Bezsenność [okładka D. Mróz] - 11467</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=11467#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/12000/11467m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 1971, Wyd. Literackie, s. 314, [1], brosz., brak obwol. widocznej na zdjęciu!, niew. otarcia i zabrudzenia okł., niezn. naddarcia grzb., 20 cm.</p><p>Pierwsze wydanie.</p>]]></description>
            <author>LEM Stanisław</author>
        </item>
        <item>
            <title>Sprawy ludzkie - 20903</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=20903#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/21000/20903m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1988, Czytelnik, s. 349, [1], dedykacja na str. przedtytuł., tekt., niew. otarcia okł., 23 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>SZCZEPAŃSKI Jan</author>
        </item>
        <item>
            <title>Człowiek bez właściwości, t. I-IV - 9673</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=9673#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/10000/9673m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1971, Państwowy Instytut Wydawniczy, ss. 431, 447, 511, 548, pł., obwol., naddarcia brzegów obwol, otarcia, 20 cm.</p><p>Jedna z najwybitniejszych powieści XX w. Trzydziestoletni Ulrich, były oficer, były inżynier, a obecnie matematyk, tytułowy `człowiek bez (ustalonych) właściwości`, `człowiek potencjalny`, postanawia na początku powieści przerwać pracę naukową, wziąć `sobie rok `urlopu od życia` i wycofać się na pozycję obserwatora i duchowego eksperymentatora. Chce wypróbować rozmaite sposoby bycia sobą, chce żyć `hipotetycznie`. Na tym polega jego wolność i otwartość dla wszelkich uczuć i myśli, z tego wywodzi się jego eseistyczny styl mówienia i rozumowania, będący zarazem stylem autora.</p>]]></description>
            <author>MUSIL Robert</author>
        </item>
        <item>
            <title>Wojna galijska - 1042</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=1042#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/2000/1042m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Wrocław-Kraków 1978, Ossolineum, s. CXXXI, 374, [2], ilustr. 10, mapka po tekście, pł., brak obwol. widocznej na skanie, 17 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>CEZAR Juliusz</author>
        </item>
        <item>
            <title>Brytyjska filozofia analityczna - 7997</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=7997#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1974, Wiedza Powszechna, s. 287, [1], brosz., obwol., otarcia obwol., 19 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>HEMPOLIŃSKI Michał</author>
        </item>
        <item>
            <title>Dawne złotnictwo. Technika i terminologia - 42166</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=42166#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/43000/42166m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1980, PWN, s. 158 [1], ilustr. czarno - białych poza tekstem 28, tabl. barwnych IV, rys. w tekście 60, brosz. lakier., 25 cm.</p><p>Części:<br><br>I. Technika i technologia w dawnym złotnictwie<br>II. Słownik terminologiczny wyrobów złotniczych i ich części składowych<br>Indeksy.</p>]]></description>
            <author>GRADOWSKI Michał</author>
        </item>
        <item>
            <title>Obywatelstwo a tożsamość narodowa. Rozważania nad przyszłością Europy - 15035</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=15035#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/16000/15035m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1993, Wyd. Inst. Filozofii i Socjologii PAN, s. 35, brosz., 21 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>HABERMAS Jurgen</author>
        </item>
        <item>
            <title>Istota kultury - 13035</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=13035#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/14000/13035m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1973, PWN, s. XXXIX, 698, pł., obwol., niew. otarcia obwol., 20 cm.</p><p>Zbiór tekstów jednego z najbardziej znanych klasyków antropologii kulturowej. Autor poszukuje odpowiedzi na dwa pytania: co różni świat ludzki od świata przyrody oraz czym się różnią światy ludzkie między sobą. Oprócz rozważań teoretycznych czytelnika mogą zainteresować szczegółowe, oparte na badaniach empirycznych, opisy kultur różnych plemion Indian północnoamerykańskich.
Materiał zawarty w książce podzielono na 3 części:
<br>&#9632; Teorię kultury
<br>&#9632; Pokrewieństwo i strukturę społeczną
<br>&#9632; O Indianach amerykańskich.<br><br>
[fragment Wprowadzenia] "Książka niniejsza ma za zadanie ująć w jednym tomie te artykuły i wybrane fragmenty mojej twórczości zawodowej, które mogłyby stanowić przedmiot szerszego zainteresowania. Prace moje to w większości przyczynki do wiedzy empirycznej, systematyzacji wiedzy lub też wstępnej generalizacji. [...] Podczas gdy inni zajmowali się wzajemnymi zależnościami i oddziaływaniem kultury i społeczeństwa, osobowości i kultury lub kultury i historii, ja z całą świadomością próbowałem uwolnić formy i wzory kulturowe z mieszaniny zachowań, wydarzeń, instytucji, indywidualności oraz psychicznych i somatycznych reakcji, które stanowią podstawowy i surowy materiał nauk historycznych i społecznych."</p>]]></description>
            <author>KROEBER Alfred Louis</author>
        </item>
        <item>
            <title>Sztuka retoryki. Przewodnik encyklopedyczny - 2686</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=2686#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/3000/2686m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1990, Wiedza Powszechna, s. 323, pł., brak obwol. widocznej na zdjęciu!, 20 cm.</p><p>Wybrane działy:<br><br>Zasady retoryki 
<br>Style i rodzaje retoryczne 
<br>Emocje w perswazji 
<br>Użycie uczuć w mowie 
<br>Opowiadanie, argumentacja i odpieranie zarzutów 
<br>Sztuka zapamiętywania 
<br>Użycie głosu, gesty, postawa ciała 
<br>Historia retoryki 
<br>Bibliografia. Alfabetyczne indeksy terminów: greckich, łacińskich i polskich.</p>]]></description>
            <author>KOROLKO Mirosław</author>
        </item>
        <item>
            <title>Dzieła, t. I: Studia z historii kultury - 16723</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=16723#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/17000/16723m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1956, PWN, s. 224, [2], ilustr. w tekście, pł., niew. otarcia i okł., 25 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>CZARNOWSKI Stefan</author>
        </item>
        <item>
            <title>Atlas Polskich Strojów Ludowych - strój rzeszowski - 18842</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=18842#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/19000/18842m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Lublin 1951, Nakł. Polskiego Tow. Ludoznawczego, s. 45, ilustr. w tekście 33, tabl. z barwnymi ilustr. poza tekstem II, brosz., niezn. zagięcia krawędzi okł., 30 cm.</p><p>Summary.</p>]]></description>
            <author>KOTULA Franciszek</author>
        </item>
        <item>
            <title>Atlas Polskich Strojów Ludowych - strój krzczonowski - 18840</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=18840#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/19000/18840m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Poznań 1952, Nakł. Polskiego Tow. Ludoznawczego, s. 46, ilustr. w tekście 56, tabl. z barwnymi ilustr. poza tekstem, egz. nierozcięty, brosz., niew. otarcia i przybrudz. okł., 30 cm.</p><p>Summary.</p>]]></description>
            <author>ŚWIEŻY Janusz</author>
        </item>
        <item>
            <title>Atlas Polskich Strojów Ludowych - strój szamotulski - 18841</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=18841#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/19000/18841m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Lublin 1951, Nakł. Polskiego Tow. Ludoznawczego, s. 52, ilustr. w tekście 42, tabl. z ilustr. barwnymi poza tekstem II, brosz., niezn. otarcia okł., 30 cm.</p><p>Summary.<br>Egzemplarz częściowo nierozcięty.</p>]]></description>
            <author>GLAPA Adam</author>
        </item>
        <item>
            <title>Eneida  - 9747</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=9747#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/10000/9747m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1987, PIW, s. 460, [2], pł., niezn. otarcia i przebarwienia okł., przebarwienia grzb. (na skanie inny egz.), 23 cm.</p><p>Arcypoemat literatury łacińskiej w doskonałym, współczesnym przekładzie.</p>]]></description>
            <author>[WERGILIUSZ] Vergilius Publius Maro</author>
        </item>
        <item>
            <title>Szkoła licytacji - 16338</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=16338#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/17000/16338m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1991, Almapress, s. 299, rys. w tekście, pieczątka własnościowa na k. tyt., podkreśl. flamastrem w tekście, pł., obwol. lakier., 21 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>IZDEBSKI Władysław</author>
        </item>
        <item>
            <title>Historia wychowania w starożytności - 3388</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=3388#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/4000/3388m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1969, PIW, s. 657, ilustr. 41, pł., brak obwol. widocznej na zdjęciu., 24 cm.</p><p>Autor, profesor paryskiej Sorbony, zajmujący się kulturą antyczną w bardzo szerokim rozumieniu tego słowa i obejmujący w swoich studiach nie tylko rozległy chronologicznie okres, ale i różne przejawy kultury: filozofię, historię, pedagogikę, muzykę i inne. Książka niniejsza jest znakomitą syntezą poświęconą sprawom kształcenia i wychowywania w całej starożytności aż do początków epoki średniowiecza.
Autor omawia różne typy i systemy wychowawcze oraz ich wyniki w kulturze danego społeczeństwa, ukazuje egipską cywilizację skrybów, wszechstronność i harmonię wychowania greckiego, powiązanego ze szkołami filozoficznymi, zwłaszcza w Atenach, odmienności wychowania rzymskiego i stosunek barbarzyńskich zdobywców Rzymu do ginącej cywilizacji. Obraz przedstawiony przez wybitnego francuskiego historyka wychowania jest szeroki, barwny, sugestywny, do czego przyczynia się wielkie emocjonalne zaangażowanie autora w omawiane problemy.<br><br>Skrócony spis treści:
<br>CZĘŚĆ I: Początki wychowania klasycznego. Od Homera do Isokratesa 
<br>I. Wychowanie w epoce Homera
<br>II. Wychowanie spartańskie
<br>III. Rola pederastii w dziele wychowania
<br>IV. Pierwotne wychowanie ateńskie
<br>V. Nowatorski wkład wczesnej sofistyki
<br>VI. Mistrzowie tradycji klasycznej. 1. Platon
<br>VII. Mistrzowie tradycji klasycznej. 2. Isokrates
<br><br>CZĘŚĆ II. Obraz wychowania klasycznego w okresie hellenistycznym
<br>I. Cywilizacja Pajdei
<br>II. Zakłady wychowawcze
<br>III. Wychowanie fizyczne
<br>IV. Wychowanie artystyczne
<br>V. Szkoła podstawowa
<br>VI. Nauczanie podstawowe
<br>VII. Średnie studia literackie
<br>VIII. Nauki ścisłe
<br>IX. Nauczanie wyższe 1. Formy pomniejsze
<br>X. Nauczanie wyższe 2. Retoryka
<br>XI. Nauczanie wyższe 3. Filozofia
<br>Zakończenie. Klasyczny humanizm
<br><br>Część III. Rzym i wychowanie klasyczne
<br>I. Antyczne wychowanie rzymskie

<br>II. Rzym przejmuje wychowanie greckie
<br>III. Zagadnienie języków: greczyzna i łacina
<br>IV. Szkoły rzymskie. 1. Nauczanie podstawowe
<br>V.  Szkoły rzymskie. 2. Nauczanie średnie
<br>VI. Szkoły rzymskie. 3. Nauczanie wyższe
<br>VII. Wychowawcze dzieło Rzymu
<br>VIII. Państwo rzymskie i wychowanie
<br>IX. Chrześcijaństwo i wychowanie klasyczne
<br>X. Pojawienie się chrześcijańskich szkół typu średniowiecznego
<br>Zakończenie. Koniec szkoły antycznej
<br>Indeks imienny i rzeczowy.
</p>]]></description>
            <author>MARROU Henri-Irenee</author>
        </item>
        <item>
            <title>&amp;#1052;&amp;#1080;&amp;#1085;&amp;#1089;&amp;#1082; &amp;#1080;&amp;#1072; ...</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=44751#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/45000/44751m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>&#1052;&#1080;&#1085;&#1089;&#1082; 1984, &#1042;&#1099;&#1076;&#1072;&#1074;&#1077;&#1094;&#1090;&#1074;&#1072; &#1073;&#1077;&#1083;&#1072;&#1088;&#1091;&#1089;&#1098;, s. 127, ilustr. czarno-białych w tekście 87, brosz. lakier., niew. otarcia i przebarwienia okł., 19 x 16 cm.</p><p>Album prezentuje Mińsk na starych pocztówkach z przełomu XIX i XX w.<br>Tekst w języku białoruskim i rosyjskim.</p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Le Corbusier - tragizm współczesnej architektury - 30254</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=30254#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/31000/30254m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1982, Wyd. Artystyczne i Filmowe, s. 220, (ilustr. w tekście 145), brosz., niew. otarcia okł., 20 cm.</p><p>Przypisy. Indeks osób i rzeczowy.</p>]]></description>
            <author>JENCKS Charles</author>
        </item>
        <item>
            <title>Moderniści o sztuce [wybór tekstów] - 15687</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=15687#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/16000/15687m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1971, PWN, s. 555, pł., obwol., niew. otarcia i naddarcia brzegów obwol., przebarwienia grzb., 21 cm.</p><p>Zawiera szkice autorstwa min. O. Wilde`a, F. Nietzschego, P. Gaugina, Z. Przesmyckiego, S. Przy byszewskiego i R.M. Rilkego.<br>Bibliografia, indeks nazwisk.</p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Warkocz jesieni [pierwsze wydanie] - 31874</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=31874#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/32000/31874m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1954, PIW, s. 42, brosz., niew. otarcia i przybrudzenia okł., 18 cm.</p><p>Tomik poezji.</p>]]></description>
            <author>IWASZKIEWICZ Jarosław</author>
        </item>
        <item>
            <title>Myśli nieuczesane - 23172</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=23172#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/24000/23172m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 1974, Wyd. Literackie, s. 216, brosz. lakier., 18 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>LEC Stanisław</author>
        </item>
        <item>
            <title>Miniatury, płaskorzeźby i sylwetki XVI-XX wieku. Katalog zbiorów - 33136</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=33136#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Pszczyna 1987, Nakł. Muzeum Wnętrz Zabytkowych, s. 397, barwnych i czarno-białych reprodukcji w tekście 329, brosz., otarcia okł., niewielkie zabrudzenia okł., przebarwienie i niew. zagięcia grzbietu, zabrązowienia grzbietu, 24 cm.</p><p>Zawiera również indeks artystów i indeks osób portretowanych.<br>Nakład 2000 egz.</p>]]></description>
            <author>KRUCZEK Lidia</author>
        </item>
        <item>
            <title>Laboratorium Grotowskiego - 32697</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=32697#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/33000/32697m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1978, Wyd. Interpress, s. 149 [3], ilustr. 125 [b. liczne fotografie], pł., obwol. lakier., niew. otarcia i naddarcia obwol., 24x21 cm.</p><p>Ciekawe szkice o teatrze (Teatrze Laboratorium) i przedstawieniach Grotowskiego. </p>]]></description>
            <author>BURZYŃSKI Tadeusz, OSIŃSKI Zbigniew</author>
        </item>
        <item>
            <title>Literatura na Świecie, 1988, nr 8-9 (205) - 22758</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=22758#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/23000/22758m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1988, RSW Prasa-Książka-Ruch, s. 557, ilustr. w tekście, brosz., 17 cm.</p><p>Zawiera m.in.:<br>Mario Vargas Llosa "Wojna końca świata"<br>Louis Dumont "Szkice o indywidualizmie"<br>Paul Ricoeur "Metafora i symbol"<br>Michel Serres "Nauki"<br>Jean-Francois Lyotard "Kondycja postmodernistyczna"<br>Jacques Derrida "Sygnowane Ponge"<br>Vincent Descombes "Umykanie sensu"<br>Rene Girard "Mord założycielski w myśli Nietzschego"<br>Lew Szestow "W drugim wymiarze myślenia. Walka i spekulacja"<br>Cezary Wodziński "Ateny, Jerozolima, Rzym", i in.</p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Tradycje i legendy ludów Mongolii - 16446</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=16446#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/17000/16446m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1978, Iskry, s. 409, ilustr. poza tekstem, pł., obwol. lakier., niew. otarcia obwol., 20 cm.</p><p>Na podstawie twórczości epickiej ludów mongolskich autor przedstawia ich dorobek kulturalny w zakresie myśli, poglądów i idei.</p>]]></description>
            <author>KAŁUŻYŃSKI Stanisław</author>
        </item>
        <item>
            <title>Sztuka renesansu - 3096</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=3096#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/4000/3096m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1973, Wiedza Powszechna, s. 286, ilustr. poza tekstem 98, pł., obwol., otarcia i niezn. naddarcia obwol., 20 cm.</p><p>Zawiera również bibliografię, indeks.</p>]]></description>
            <author>LIGOCKI Alfred</author>
        </item>
        <item>
            <title>Słownik kultury antycznej: Grecja. Rzym - 35198</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=35198#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/36000/35198m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1988, Wiedza Powszechna, s. 674, [2], rys. w tekście, ilustr. poza tekstem, tekst dwuszpaltowy, mapka po tekście, nieakt. piecz. i sygn. bibliot., plast., obwol. lakier., nieakt. sygn. bibliot. z tyłu obwol., 20 cm.</p><p></p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Nie od razu Kraków rozkopano - 24878</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=24878#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Kraków 1963, Wydawnictwo Literackie, s. 348, [4], ilustr. w tekście 66, brosz., obwol., niew. naddarcia i zabrudzenia obwol., 20 cm.</p><p>Archeologia, historia pisana, tradycja ustna i anegdota, uwagi o stylach i architekturze Krakowa. Bibliografia.</p>]]></description>
            <author>ADAMCZEWSKI Jan</author>
        </item>
        <item>
            <title>Jesień średniowiecza - 10695</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=10695#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/11000/10695m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 2003, PIW, s. 476, [4], ilustr. poza tekstem 24, tablic kolorowych poza tekstem XVI, tekt. lakier., niezn. otarcia i zabrudzenia okł., niezn. naddarcie grzb., 24 cm.</p><p>Sławna książka, autorstwa wybitnego historyka i filozofa kultury. Monografia dająca szeroki obraz społeczeństwa zachodniej Europy w XIV-XV w. Omawia czynniki kształtujące ówczesną kulturę i sposób bycia, ukazuje obyczaje, ceremoniał, stosunek do sztuki, do religii, umysłowość i reakcje człowieka tamtych czasów, przedstawia wybitnych ludzi, ich postawę w ważnych, przełomowych momentach, odsłania mechanizmy społeczne i kulturowe. Przypisy, indeks.</p>]]></description>
            <author>HUIZINGA Johan</author>
        </item>
        <item>
            <title>Kobieta w czasach katedr - 14216</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=14216#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/15000/14216m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1990, PIW, s. 312, ilustr. czarno-białe [36] i barwne [VIII] poza tekstem , tekt., niew. otarcia i zabrudzenia okł., 21 cm.</p><p>Zawiera także indeks osób oraz tablice genealogiczne. </p>]]></description>
            <author>PERNOUD Regine</author>
        </item>
        <item>
            <title>Powieść o Róży - 15170</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=15170#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/16000/15170m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1997, PIW, s. 477, pł., złocone napisy,- egz. lekko przykurzony, 23 cm.</p><p>Przekład jednego z najbardziej znanych dzieł średniowiecznej (XIII w.) literatury dworskiej.<br>Zawiera także indeks imienny i rzeczowy.</p>]]></description>
            <author>Wilhelm z Lorris, Jan z Meun</author>
        </item>
        <item>
            <title>Zarys dziejów religii - 5711</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=5711#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/6000/5711m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1986, Iskry, s. 797, [3], ilustr. czarno-białe w tekście, ilustr. barwne poza tekstem, plast., obwol. lakier., 24 cm.</p><p>Podzielony na trzy części opis dziejów religii świata: cz. I- Religie Azji, Australii i Oceanii, Afryki i Ameryki, cz. II- Religie Bliskiego Wschodu i dawnej Europy, cz. III- Religie uniwersalistyczne.<br>Bibliografia, indeks imion osób i bóstw.</p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Bóg zła - 12347</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=12347#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/13000/12347m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1988, Czytelnik, s. 94, [1], brosz., niew. otarcia i przybrudz. okł., lekko przebarwiony grzbiet, 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>ROUSSEAU Herve</author>
        </item>
        <item>
            <title>Nowa krytyka. Antologia [zbiór esejów] - 16445</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=16445#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/17000/16445m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1983, PIW, s. 452, brosz., obwol., niew. otarcia obwol., 19 cm.</p><p>Wybór tekstów krytycznoliterackich autorów reprezentujących kierunek badawczy zwany "new criticism". Antologia zawiera: <br><br>T.E.Hulme, Romantyzm i klasycyzm <br>E. Pound, ABC czytania <br>T.S. Eliot, Literatura a religia <br> I. A. Richards, Poezja i wiara <br>J. C. Ronson, Krytyka jako czysta spekulacja <br>R. Penn Warren, Poezja czysta i nie-czysta <br> A. Tate, Mucha w powietrzu  <br>W.K. Wimsatt jr, M.C. Beardsley, Złudzenie oddziaływania emocjonalnego <br>R. P. Blackmur, Przedmowy krytyczne Henry Jamesa <br> Y. Winters, szkołaeksperymentalna w poezji amerykąńskiej <br>K. Burke, Retoryka "Mein Kampf" <br>R.W.Stallman, Nowa krytyka <br>Noty o autorach. <br> Nowa krytyka - Podstawe opracowania. Nowa krytyka w polskich przekładach i opracowaniach. <br> Indeks.</p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Zarys dziejów architektury w Polsce - 7041</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=7041#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/8000/7041m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1988, Wiedza Powszechna, s. 364, ilustr. w tekście 134, ilustr. poza tekstem 171, pł., obwol. lakier., 24 cm.</p><p>Zawiera także indeks osób, miejscowości i zabytków oraz bibliografię.</p>]]></description>
            <author>MIŁOBĘDZKI Adam</author>
        </item>
        <item>
            <title>Kilka słów o heraldyce polskiej [reprint] - 7038</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=7038#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/8000/7038m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 1887, Nakł. Księg. J. K. Żupańskiego i K. J. Heumanna, s. 80, [1], ilustr. po tekście 11, opisów do ilustr. 9, [3], brosz. lakier., niew. otarcia okł., 21 cm.</p><p>Reprint wyd. przez Wydawnictwa Naukowe w Łodzi [brak daty, ok. 1990].</p>]]></description>
            <author>MIEROSZOWSKI Stanisław</author>
        </item>
        <item>
            <title>Sztuka bizantyńska - 7479</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=7479#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/8000/7479m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1975, Wiedza Powszechna, s. 278, [2], (ilustr. w tekście 15, map w tekście 1), ilustr. poza tekstem 106, pł., obwol., niew. otarcia obwol., 21 cm.</p><p>Zawiera także bibliografię.</p>]]></description>
            <author>KŁOSIŃSKA Janina</author>
        </item>
        <item>
            <title>Historia wierzeń i idei religijnych, t. I: Od epoki kamiennej do misteriów eleuzyńskich - 20988</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=20988#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/21000/20988m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1988, Pax, s. XXIII, 419, [1], pł., brak obwol. widocznej na zdjęciu!, 24 cm.</p><p>Tom pierwszy opus magnum słynnego religioznawcy. Obejmuje okres od epoki kamiennej do misteriów eleuzyńskich, prowadzi nas zatem od pierwszych zachowań magiczno-religijnych człowieka pierwotnego przez religię Mezopotamii, Egiptu, Izraela, religie Indii przed Gautama Buddą, aż do religii greckiej i irańskiej, ukazując podstawową jedność fenomenów religijnych, a zarazem niewyczerpalną nowość środków ich wyrazu.<br>Obszerna bibliografia i indeksy.</p>]]></description>
            <author>ELIADE Mircea</author>
        </item>
        <item>
            <title>Dawny Poznań. Widoki i fotografie miasta z lat 1618-1939 - 17933</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=17933#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/18000/17933m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Poznań 1983, Wyd. Poznańskie, s. 191, fot. poza tekstem na paginowanych str. 227, pł., obwol., otarcia i naddarcia brzegów obwol., 22 x 23 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>WARKOCZEWSKA Magdalena</author>
        </item>
        <item>
            <title>Hannibal - 1043</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=1043#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/2000/1043m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1971, PIW, s. 242, ilustr. po tekście 19, tekt. lakier., niew. otarcia okł.,  21 cm.</p><p>Bibliografia, indeks.</p>]]></description>
            <author>CHARLES-PICARD Gilbert i Colette</author>
        </item>
        <item>
            <title>Aforyzmy o mądrości życia - 4538</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=4538#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/5000/4538m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1974, Czytelnik, s. 290, [2], dedykacja na str. przedtytuł., brosz., obwol., otarcia i przebarwienia obwol., 19 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>SCHOPENHAUER Artur</author>
        </item>
        <item>
            <title>Pałac Pod Czterema Wiatrami - 43975</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=43975#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/44000/43975m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1984, PWN, s. 143, ilustr. w tekście [50], karton, obwol. lakier., 17 cm.</p><p>Nota bibliograficzna. Summary. Resume.</p>]]></description>
            <author>KWIATKOWSKA Maria I., KWIATKOWSKI Marek</author>
        </item>
        <item>
            <title>Japońskie opowieści o bogach - 2723</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=2723#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/3000/2723m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1983, Iskry, s. 301, ilustr. poza tekstem [46] , tekt., 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>KOTAŃSKI Wiesław</author>
        </item>
        <item>
            <title>Legendy i pradzieje Kraju Środka - 5782</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=5782#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/6000/5782m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1978, Iskry, s. 460, ilustr. poza tekstem, pł., obwol. lakier.- niew. otarcia krawędzi, 20 cm.</p><p>Zawiera także bibliografię.</p>]]></description>
            <author>ŻBIKOWSKI Tadeusz</author>
        </item>
        <item>
            <title>Charaktery - 10508</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=10508#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/11000/10508m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1950, Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, s. 111, egzemplarz nierozcięty, brosz., niezn. naddarcie krawędzi okł., niezn. przybrudzenia okł., przebarwienie grzbietu, 22 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>TEOFRAST</author>
        </item>
        <item>
            <title>Historia szaleństwa w dobie klasycyzmu - 1615</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=1615#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/2000/1615m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1987, PIW, s. 560, podkreślenia długopisem w tekście, pł., brak obwol. widocznej na zdjęciu, 21 cm.</p><p>Esej historyczno-filozoficzny, udokumentowany, o bogatym ładunku treściowym, dotyczący obłędu i jego wielorakich powiązań z historią społeczeństw. Przedstawia różne sposoby widzenia obłędu: jako stanu cechującego się wyższymi zdolnościami psychicznymi (stany nawiedzenia), jako kondycji godnej pogardy, godnej nawet kary na równi z grzechem, i wreszcie jako choroby. Przypisy, bibliografia.</p>]]></description>
            <author>FOUCAULT Michel</author>
        </item>
        <item>
            <title>Spór o Napoleona we Francji i w Polsce - 5678</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=5678#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/6000/5678m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1974, PWN, s. 338, s. ilustr. 56, pł., obwol., otarcia, naddarcia i zabrudzenia obwol.,  przebarwienia grzb., 21 cm.</p><p>Zawiera także indeks osób. <br>Resume: Controverse sur Napoleon en France et en Pologne.</p>]]></description>
            <author>ZAHORSKI Andrzej</author>
        </item>
        <item>
            <title>Jak myślimy? - 1295</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=1295#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/2000/1295m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1988, PWN, s. 275, [1], pł., obwol. lakier., niew. naddarcia krawędzi grzb. obwol., 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>DEWEY John</author>
        </item>
        <item>
            <title>Kościół św. Aleksandra - 20727</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=20727#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1973, PWN, s. 117, [3], ilustr. w tekście 74, karton, obwol. lakier., 17 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>JAROSZEWSKI Tadeusz Stefan</author>
        </item>
        <item>
            <title>Kronika wypadków miłosnych - 16203</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=16203#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/17000/16203m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1976, Czytelnik, s. 250, [2], brosz. lakier., otarcia okł., 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>KONWICKI Tadeusz</author>
        </item>
        <item>
            <title>Proza, t. I-II - 10680</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=10680#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/11000/10680m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Kraków 1990, Wyd. Literackie, ss. 501, [1], 607, [1], podpis własn. na wewn. str. tylnych okł., pł., obwol., niezn. naddarcia brzegów obwol., 20 cm.</p><p>Twórczość prozatorską Tadeusza Różewicza charakteryzuje bogactwo tematyczne i różnorodność środków wyrazu.<br> Niniejsze wydanie "Prozy" jest pełną, przejrzaną przez autora prezentacją jego dorobku prozatorskiego.<br>Tom zamyka edycję "Dzieł Różewicza". </p>]]></description>
            <author>RÓŻEWICZ Tadeusz</author>
        </item>
        <item>
            <title>Wolna myśl francuska XVII wieku - 21787</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=21787#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/22000/21787m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1960, Wiedza Powszechna, s. 201, dedykacja piórem na s. przedtyt., pł., niew. otarcia okł., wyblakły grzbiet, 17 cm.</p><p></p>]]></description>
        </item>
        <item>
            <title>Przyczynowość i przypadek w fizyce współczesnej - 21901</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=21901#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/22000/21901m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1961, Książka i Wiedza, s. 286, rys. w tekście, pł., zabrudzenia okł., 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>BOHM Dawid</author>
        </item>
        <item>
            <title>Moje złote lata 1913-1939 - 22947</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=22947#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/23000/22947m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1997, Wyd. Twój Styl, s. 366, fotogr. [26] po tekście, tekt. lakier., 21 cm.</p><p>Wspomnienia autorki z lat przedwojennych, licznych podróży zagranicznych, doświadczeń z przebywania wśród wyższych sferach rządowych, wojskowych i dyplomatycznych.</p>]]></description>
            <author>LIBISZOWSKA-DOBRSKA Krystyna</author>
        </item>
        <item>
            <title>Podróże w krainie gier - 16328</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=16328#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Warszawa 1969, Iskry, s. 358, [2], rys. w tekście i poza tekstem, pł , obwol. lakier., niew. otarcia obwol., 20 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>PIJANOWSKI Lech</author>
        </item>
        <item>
            <title>Królestwo złotych łez - 2697</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=2697#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/3000/2697m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1967, Iskry, s. 465, [3], ilustracje poza tekstem, pł., obwol., niew. otarcia i naddarcia obwol., 20 cm.</p><p>"Tematem książki są tragiczne dzieje podboju kraju Inków przez Hiszpanów. Konkwistador Francisco Pizarro po wielu przygodach zjawia się w Peru na czele garstki żołnierzy, porywa króla Inków, wymusza jako okup ogromne ilości złota i podstępnie skazuje go na śmierć. Powstanie mas w obronie zagrożonej wolności załamuje się pod ciosami paruset awanturników, którzy w końcu wyniszczają się wzajemnie w bratobójczych walkach o władzę i bogactwa.

Dramat peruwiański, jeden z najbardziej przejmujących dramatów w dziejach ludzkości, rozwija się na tle gorącej, podzwrotnikowej przyrody, morza, pustyń i dżungli, nad którymi królują majestatyczne szczyty Kordylierów. Uczestników dramatu przedstawia Autor w całej prawdzie ich namiętności i konfliktów wewnętrznych. Spośród wszystkich książek Kosidowskiego "Królestwo złotych łez" jest dziełem najbardziej zbliżonym w swej formie do powieści i stanowi prawdziwie pasjonującą lekturę.".</p>]]></description>
            <author>KOSIDOWSKI Zenon</author>
        </item>
        <item>
            <title>Życie codzienne Katarów w Langwedocji w XIII w. - 3663</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=3663#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<img src="http://www.atticus.pl/okladki/4000/3663m.jpg" style='float: left; margin-right: 10px; ' /><p>Warszawa 1979, PIW, s. 216, czarno-białych ilustr. poza tekstem [34], barwn. VIII, mapka pod opaską, pł., obwol., niew. zagięcia krawędzi obwol., 24 cm.</p><p></p>]]></description>
            <author>NELLI Rene</author>
        </item>
        <item>
            <title>Śmierć pięknych saren - 17251</title>
            <link>http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&amp;id=17251#utm_source=RSS%2Breader&amp;utm_medium=RSS</link>
            <description><![CDATA[<p>Katowice 1988, Wyd. Śląsk, s. 204, [4], plast., brak obwol., 20 cm.</p><p>Tom znakomitych opowiadań przedwcześnie zmarłego czeskiego pisarza.</p>]]></description>
            <author>PAVEL Ota</author>
        </item>
    </channel>
</rss>

