Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na politykę prywatności i wykorzystanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Rozumiem

Książki mapy ryciny plakaty pocztówki fotografie zabytkowe papiery wartościowe druki ulotne

ul. Krakowskie Przedmieście 12, tel. +4822 826 73 23

Antykwariat Atticus na Krakowskim Przedmieściu

W czasach powszechnego dostępu od Internetu, z roku na rok spada wskaźnik czytelnictwa w naszym społeczeństwie. Nadal jednak można spotkać z pasjonatami wiekowych dzień, które pochodzą z poprzedniej epoki. Właśnie z myślą o nich powstał Antykwariat internetowy Atticus, który funkcjonuje w online już od 1998 roku. Od wielu lat jesteśmy także mocno powiązani ze światem akademickim i uniwersyteckim, co umożliwia nam przede wszystkim siedziba główna naszego antykwariatu, którą jest Warszawa, a konkretnie Krakowskie Przedmieście. Prowadzimy tam również skup książek.

Ponad 20 lat doświadczenia w branży, a także pomoc i zaufanie naszych klientów sprawiły, że obecnie tworzymy dla Państwa miejsce, w którym każdy miłośnik wiekowych dzień znajdzie coć dla siebie. Wydarzeniem, podczas którego wiele dzieł zostało zniszczonych, lub też słuch po nich zaginął jest II wojna światowa. Nasz antykwariat online jednak nieustannie prowadzi poszukiwania druków, czasopism, pocztówek czy fotografii, które powstały przed 1945 rokiem. Jeżeli mają Państwo dzieła w swoim posiadaniu, to zachęcamy do odwiedzin naszego skupu książek w Warszawie. Jest to dobra okazja aby wzbogacić się, a także podzielić się unikalnym dziełem z innymi pasjonatami. Zwracamy szczególną uwagę na wiekowe ryciny oraz stare mapy Polski.

Regularnie poszerzamy nasze zbiory o różnego rodzaju materiały drukowane. Obecnie mogą Państwo znaleźć między innymi:

  • czasopisma
  • książki i obiekty polskie oraz obce wydane do 1945 roku
  • grafikę artystyczną
  • druki ulotne
  • plakaty, pocztówki, afisze oraz fotografie przedstawiające wydarzenia z pierwszej połowy XX wieku
  • stare mapy Polski
  • akcje, obligacje i papiery wartościowe
  • wiekowe ryciny

Obecnie w skład kolekcji naszego antykwariatu wchodzi ponad 16 tysięcy różnego rodzaju materiałów, w zebraniu których bardzo pomógł nam prowadzony przez nas skup książek, a także wszystkich innych materiałów będących świadectwem dawnej kultury, zarówno drukowanych, jak i tworzonych ręcznie. W kolekcjonowaniu nie ograniczamy się do jednej konkretnej dziedziny naukowej, z radością przyjmujemy dzieła historyczne, medyczne, techniczne, artystyczne, a także wchodzące w skład szeroko rozumianej literatury fabularnej.

Dbamy o to aby wszystkie dzieła naszego antykwariatu były skatalogowane online. Jeżeli jednak nie znajdą Państwo w naszym internetowym katalogu rycin, książek, grafik, pocztówek, starych map Polski czy też innych dzieł, to zachęcamy do odwiedzin naszej siedziby, gdzie z pewnością nasi pracownicy pomogą Państwu w poszukiwaniach.