Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na politykę prywatności i wykorzystanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Rozumiem
Logo Antykwariat Atticus
Książki mapy ryciny plakaty pocztówki fotografie zabytkowe papiery wartościowe druki ulotne
Warszawa Krakowskie Przedmieście 12, tel. +48 228267323
Switch to English

Antykwariat Atticus na Krakowskim Przedmieściu

W czasach powszechnego dostępu od Internetu, z roku na rok spada wskaźnik czytelnictwa w naszym społeczeństwie. Nadal jednak można spotkać z pasjonatami wiekowych dzieł, które pochodzą z poprzednich epok. Właśnie z myślą o nich powstał Antykwariat internetowy Atticus, który funkcjonuje w online już od 1998 roku. Od wielu lat jesteśmy także mocno powiązani ze światem akademickim i uniwersyteckim, co umożliwia nam przede wszystkim siedziba główna naszego antykwariatu, którą jest Warszawa, a konkretnie Krakowskie Przedmieście. Prowadzimy tam również skup książek, rycin, dawnych map i szeroko rozumianych dzieł sztuki.

Ponad 20 lat doświadczenia w branży, a także pomoc i zaufanie naszych klientów sprawiły, że obecnie tworzymy dla Państwa miejsce, w którym każdy miłośnik ksiąg znajdzie coć dla siebie. Nasz antykwariat online nieustannie poszukuje druków, czasopism, pocztówek czy fotografii, które powstały przed 1945 rokiem. Jeżeli mają Państwo dzieła w swoim posiadaniu, to zachęcamy do odwiedzin naszego skupu książek w Warszawie. Zwracamy szczególną uwagę na dawne ryciny, stare mapy Polski, książki ilustrowane grafiką, a także starodruki.

Regularnie poszerzamy nasze zbiory o różnego rodzaju dzieła drukowane, grafikę a także przedmioty rzemiosła artystycznego. Obecnie mogą Państwo znaleźć między innymi:

  • czasopisma
  • książki i obiekty polskie oraz obce wydane do 1945 roku
  • grafikę artystyczną
  • druki ulotne
  • plakaty, pocztówki, afisze oraz fotografie przede wszystkim sprzed 1950 roku
  • fotografie artystyczne
  • stare mapy Polski
  • akcje, obligacje i papiery wartościowe
  • dawne ryciny

Obecnie w skład kolekcji naszego antykwariatu wchodzi ponad kilkanaście tysięcy różnego rodzaju materiałów, w zebraniu których bardzo pomógł nam prowadzony przez nas skup książek, a także wszystkich innych dzieł będących świadectwem dawnej kultury, zarówno drukowanych, jak i rękopiśmiennych. W poszukiwaniach nie ograniczamy się do jednej konkretnej dziedziny naukowej, przyjmujemy dzieła historyczne, medyczne, techniczne, artystyczne, a także wchodzące w skład szeroko rozumianej literatury fabularnej.

Staramy się aby wszystkie dzieła naszego antykwariatu były skatalogowane online. Jeżeli jednak nie znajdą Państwo w naszym internetowym katalogu rycin, książek, grafik, pocztówek, starych map Polski czy też innych dzieł, to zachęcamy do odwiedzin naszej siedziby na Krakowskim Przedmieściu 12 w Warszawie, gdzie pomożemy Państwu w poszukiwaniach.