Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na politykę prywatności i wykorzystanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Rozumiem
Logo Antykwariat Atticus
Książki mapy ryciny plakaty pocztówki fotografie zabytkowe papiery wartościowe druki ulotne
Warszawa Krakowskie Przedmieście 12, tel. +48 228267323
Switch to English

Regulamin dokonywania zakupów w Antykwariacie Atticus

 1. Antykwariat Atticus prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet, a także w swoich dwóch oddziałach na terenie Warszawy
 2. Zamówienia są przyjmowane przez stronę www.atticus.pl lub pod warszawskim numerem telefonu 22 826 73 23.
 3. Na termin otrzymania przesyłki składają się: czas realizacji zamówienia oraz czas doręczenia.
 4. Czas realizacji zamówienia wynosi do 3 dni roboczych. Jeżeli termin ten miałby ulec wydłużeniu, antykwariat kontaktuje się z klientem. W wyjątkowych przypadkach czas realizacji może zostać przyśpieszony.
 5. Czas doręczenia zależy od dostawcy, którego każdorazowo wybiera Klient:
  Poczta Polska - czas dostawy około 2 - 5 dni roboczych,
  UPS - przesyłka kurierska, czas dostawy 1 dzień roboczy.
 6. Przyjżcie do realizacji zamówienia rozpoczyna się z chwilę złożenia zamówienia i otrzymania potwierdzenia na podany przez państwa adres e-mailowy.
 7. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Klient jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzje o sposobie jego realizacji (częęciowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).
 8. Aktualizacja oferty internetowej w przypadku sprzedaży elektronicznej następuje na bieżżco.
 9. Oprócz sprzedaży w internecie prowadzimy także sprzedaż w stacjonarnych antykwariatach. Niestety z powodów technicznych aktualizacja oferty internetowej w przypadku sprzedaży stacjonarnej następuje z opóónieniem około 15 minut. Oznacza to, że może się zdarzyć, iż zamówiona książka została chwilę wcześniej sprzedana poza internetem. Na szczęście jest to sytuacja niezmiernie rzadka.
 10. Transakcje sprzedaży antykwariat dokumentuje paragonem fiskalnym. Faktura VAT wystawiana jest na życzenie klienta. Paragon wystawiany jest w chwili, gdy wszystkie zamówione przez klienta towary są skompletowane i gotowe do wysyłki.
 11. Klient może wprowadził zmiany w zamówieniu do momentu wystawienia paragonu lub faktury.
  Klient może wycofać złożone zamówienie telefonicznie
  (+48 22) 826 73 23 lub e-mailem pod adresem: [email protected]
  Klient nie może anulować zamówienia, które jest na etapie dostawy.
 12. Zgodnie z ustawą "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" z dnia 2 marca 2000 roku (Dz. U. 2000 nr 22 poz. 271 z późniejszymi zmianami) klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. Możliwość ta istnieje tylko wówczas, gdy towar nie być używany, kopiowany ani nie został w żaden sposób zniszczony.
 13. Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:
 14. - pobranie/zaliczenie pocztowe: należność pobiera listonosz lub kurier;
  - kartą kredytową: należność pobierana jest w chwili zadeklarowania kwoty w systemie DotPay;
  - przelewem bankowym na konto sklepu;
  - przy odbiorze osobistym: należność może być uregulowana w kasie jednego z naszych oddziałów także za pomocą karty kredytowej.
 15. Przesyłki zagraniczne mogą być opłacane wyłącznie: kartą płatniczą lub przelewem.
 16. Termin realizacji i wysyłki zamówienia zagranicznego jest dłuższy od zamówienia krajowego.
 17. Antykwariat Atticus zajmuje się obrotem obiektami antykwarycznymi, tzn. pochodzącymi z rynku wtórnego. Konsekwencją tego faktu jest możliwość zaistnienia na nich śladów użytkowania.
 18. W ofercie Antykwariatu znajdują się ksiąąki współczesne i dawne, a także ryciny, grafiki, mapy, rękopisy, plakaty, druki ulotne, pocztówki, papiery wartościowe, dokumenty oraz obrazy, które zostały kupione przez naszą firmę.
 19. W opisie katalogowym poszczególnych książek staramy się jak najwierniej opisać stan danego egzemplarza. Nie zaznaczamy w opisie stanu wynikającego z normalnego użytkowania książki - stan dobry lub b. dobry. W innym wypadku stosowną adnotację umieszczamy w opisie katalogowym.
 20. Umowa sprzedaży zawierana jest między Klientem a Juliuszem Kłosińskim Antykwariat Atticus. Utrwalenie, zabezpieczenie i udostępnienie istotnych postanowień zawieranej umowy następuje przez wydrukowanie i przekazanie klientowi wraz z przesyłkę paragonu, faktury VAT lub specyfikacji zamówienia.
 21. Zbierane przez nas dane osobowe służą wyłącznie do realizacji zamówień.
Antykwariat internetowy, działający pod adresami www.atticus.pl, prowadzony jest przez:
Antykwariat Atticus, Juliusz Kłosiński,
Warszawa ul. Krakowskie Przedmieście 20/22,
NIP: 521-14-08-692
REGON: 016381372-00016