Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na politykę prywatności i wykorzystanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Rozumiem
Logo Antykwariat Atticus
Książki mapy ryciny plakaty pocztówki fotografie zabytkowe papiery wartościowe druki ulotne
Warszawa Krakowskie Przedmieście 12, tel. +48 228267323
Switch to English

Święty Wojciech. Biskup - męczennik, patron Polski, Czech i Węgier

Zobacz katalogi, do których należy ta pozycja:

Historia Polski | Średniowiecze

Wydanie

  • Wrocław 2000
  • Wyd. Funna
  • s. 334, [3], [11], ilustr. poza tekstem [9]
  • tekt. lakier., 21 cm.

Seria

Monografie FNP

Komentarz

Autor podjął się dzieła kompletnej syntezy analitycznej żywotu św. Wojciecha, ukazującej jego działalność episkopalną, mniszą i misyjną na szerokim tle porównawczym. W obszernej części pierwszej, opartej na pełnym materiale źródłowym, bezpośrednio lub pośrednio związanym z działalnością i kultem Wojciecha i uwzględniającej dotychczasowy stan badań, szczegółowo przedstawiona została jego biografia. Część druga poświęcona jest dziejom kultu świętego i próbie znalezienia klucza do tajemnicy jego osobowości.
W swojej pracy autor zajmuje się rozpatrzeniem ważnych, nierozstrzygniętych przez badaczy pytań i wątpliwości, takich jak: kwestia zniechęcenia się św. Wojciecha do swej funkcji biskupiej, w wydawałoby się tak bardzo korzystnym momencie, na rzecz stanu mniszego, rozstrzygnięcie problemu miejsca jego śmierci, czy ustalenie bliższej rzeczywistości wersji męczeństwa świętego.
Książka ujmuje postać św. Wojciecha nie tylko w wymiarze historycznym - podejmuje także ważną kwestię programu wyniesienia Apostoła Prus do tytułu patrona jednoczącej się Europy.
Bibliografia, indeks.

Cena

89 PLN

Jak zamówić

Aktualnie zamówienia można składać tylko telefonicznie: +48 22 826 7323 lub przez email: [email protected]


Negocjuj cenę

Chcesz negocjować cenę tej pozycji?
Otwórz chat (w prawym dolny rogu strony gdy jesteśmy Online) i złóż swoją ofertę.