Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na politykę prywatności i wykorzystanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Rozumiem
Logo Antykwariat Atticus
Książki mapy ryciny plakaty pocztówki fotografie zabytkowe papiery wartościowe druki ulotne
Warszawa Krakowskie Przedmieście 12, tel. +48 228267323
Switch to English

Podbój Peru

Podbój Peru

Zobacz katalogi, do których należy ta pozycja:

Historia | Prekolumbijskie

Opracowanie

Przekł. F. Bartkowiak, wstęp M. Frankowska

Wydanie

  • Warszawa 1969
  • PIW
  • s. 520, ilustr. w tekście i poza tekstem
  • pł., brak obwol. widocznej na skanie, niew. otarcia i przybrudzenia okł., 24 cm.

Seria

Rodowody Cywilizacji (tzw. ceramowska)

Komentarz

Podbój Peru Williama Prescotta (1796-1859) to pierwsze wielkie, dziś już klasyczne dzieło (wydane po raz pierwszy w 1847 r.) poświęcone, jak to określa autor, "starożytnościom peruwiańskim", dziejom hiszpańskiej konkwisty, podbicia wielkiego imperium Inków i bratobójczych walk pomiędzy Zdobywcami. Pisane z pasją stanowi owoc wieloletniej pracy pisarza, znanego już z ogłoszonych wcześniej dwu wielkich dzieł: Panowania Ferdynanda i Izabeli i Podboju Meksyku.
Prescott opiera się w znacznej mierze na spoczywających od wieków w zapomnieniu manuskryptach, których autorzy byli najczęściej uczestnikami lub świadkami opisywanych wydarzeń i wydobywa drobne, a jakże znamienne szczegóły, nadające niezwykłą plastykę ukazywanej przez niego wizji tych barwnych, zawikłanych i okrutnych czasów i ludzi. Wskrzesza obraz zniszczonej i skazanej na zagładę przez najeźdźców kultury Inków, a jego pionierska praca, mimo wielu późniejszych - w ciągu przeszło stu lat, które minęły od jej ogłoszenia - odkryć, w niejednym ją uzupełniających i korygujących, do dziś zachowała wartość naukową i literacką, co potwierdzają liczne późniejsze wydania i przekłady.

Warto dodać, że pisał ją człowiek, który sam w Peru nigdy nie był, człowiek od wczesnej młodości prawie ślepy, posługujący się cudzymi oczyma i własną zdumiewającą pamięcią i wyobraźnią.

Cena

45 PLN

Jak zamówić

Aktualnie zamówienia można składać tylko telefonicznie: +48 22 826 7323 lub przez email: [email protected]


Negocjuj cenę

Chcesz negocjować cenę tej pozycji?
Otwórz chat (w prawym dolny rogu strony gdy jesteśmy Online) i złóż swoją ofertę.