Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na politykę prywatności i wykorzystanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Rozumiem
Logo Antykwariat Atticus
Książki mapy ryciny plakaty pocztówki fotografie zabytkowe papiery wartościowe druki ulotne
Warszawa Krakowskie Przedmieście 12, tel. +48 228267323
Switch to English

[drzeworyt, lata 1930-te] [Dekorowanie kapliczki]

[drzeworyt, lata 1930-te] [Dekorowanie kapliczki]

Zobacz katalogi, do których należy ta pozycja:

Grafika artystyczna

Wydanie

  • Otwock [lata 1930-te]
  • drzeworyt o wym. 37 x 30 cm., na bibule o wym. 46 x 28 cm.
  • passepartout 49,5 x 44 cm.

Komentarz

Janina Róża Giedroyć - Wawrzynowicz (1902-1995), urodzona w Warszawie, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, studiowała pod kierunkiem Władysława Skoczylasa i Edmunda Bartłomiejczyka. W latach międzywojennych uczestniczyła w konkursach graficznych uzyskując nagrody, eksponowała swoje prace na salonach Instytutu Propagandy Sztuki, na obu Międzynarodowych Wystawach Drzeworytów w Warszawie (1933, 1936)a także na międzynarodowych wystawach za granicą - we Florencji, Mediolanie, Bolonii, Turynie, Marsylii, Paryżu i Chicago. Indywidualną wystawę prac zaprezentowała w 1935 roku w Otwocku, gdzie wówczas mieszkała. W 1932 roku artystka uzyskała nowe efekty graficzne przez zastosowanie w drzeworycie białego druku na czarnym papierze, co przyniosło jej uznanie w prasie francuskiej i włoskiej. W 1933 podjęła pracę w szkolnictwie prowadząc w Warszawie tkalnię (projektowanie i tkanie kilimów).

Po wojnie uprawiała głównie malarstwo i rysunek, uczestniczyła w wielu wystawach w kraju, miała też wystawę indywidualną w Londynie. Jej dorobek artystyczny, który uległ częściowej zagładzie w czasie Powstania Warszawskiego, liczy obecnie ponad 700 prac.

Cena

900 PLN

Jak zamówić

Aktualnie zamówienia można składać tylko telefonicznie: +48 22 826 7323 lub przez email: [email protected]


Negocjuj cenę

Chcesz negocjować cenę tej pozycji?
Otwórz chat (w prawym dolny rogu strony gdy jesteśmy Online) i złóż swoją ofertę.