Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na politykę prywatności i wykorzystanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Rozumiem
Logo Antykwariat Atticus
Książki mapy ryciny plakaty pocztówki fotografie zabytkowe papiery wartościowe druki ulotne
Warszawa Krakowskie Przedmieście 12, tel. +48 228267323
Switch to English

[rycina, 1962] Nowa dzielnica Warszawy - Praga II

[rycina, 1962] Nowa dzielnica Warszawy - Praga II

Ilustracje

DAMSKI Stefan (1926-1986)  [rycina, 1962] Nowa dzielnica Warszawy - Praga II
DAMSKI Stefan (1926-1986)  [rycina, 1962] Nowa dzielnica Warszawy - Praga II

Zobacz katalogi, do których należy ta pozycja:

Grafika artystyczna | Varsawiana

Wydanie

  • 1962
  • technika metalowa, akwaforta na kartonie, odcisk płyty 38 x 64 cm., wym. karty 43 x 69 cm.
  • na dole odręczny opis ołówkiem: "NOWA DZIELNICA WARSZAWY - PRAGA II - TECHNIKA METALOWA 3-5 (odbitka trzecia z pięciu)
  • sygn. (p.d.) St.Damski 1962 r.

Komentarz

Stefan Damski (1926-1986) - Studia na wydziale Grafiki ASP w Warszawie w latach 1946-51. Docent na wydziale Konserwacji Dzieł Sztuki w tejże samej akademii. Laureat Nagrody Ministra Kultury i Sztuki za całokształt twórczości artystycznej w dziedzinie grafiki oraz laureat Nagrody Ministra Obrony Narodowej za cykle o tematyce wojskowej. Od 1951 r. uczestniczył w wielu wystawach krajowych i zagranicznych, w pokazach sztuki polskiej we wszystkich prawie krajach Europy, w licznych państwach obu Ameryk, w części krajów kontynentu azjatyckiego oraz w kilku krajach Afryki. Ponadto brał udział w Biennale Grafiki w Lublianie, Rostocku, Carrarze, Krakowie i Berlinie. Ogółem uczestniczył w ponad 100 wystawach sztuki polskiej za granicą. Od lat 50-tych brał udział w wystawach i konkursach o tematyce marynistycznej, wojskowej i sportowej, we wszystkich Ogólnopolskich Wystawach Grafiki, w Festiwalach Sztuki w Warszawie i Gdańsku, w Wystawie Laureatów Nagród Państwowych, w pokazach i wystawach związanych z jubileuszami PRL. Jego prace znajdują się w zbiorach m.in.: Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum w Toruniu i Bydgoszczy, w muzeach Berlina, Rostocku, Carrary, Skopje oraz w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą. Łącznie uczestniczył w ponad 200 wystawach krajowych.

Cena

780 PLN

Jak zamówić

Aktualnie zamówienia można składać tylko telefonicznie: +48 22 826 7323 lub przez email: [email protected]


Negocjuj cenę

Chcesz negocjować cenę tej pozycji?
Otwórz chat (w prawym dolny rogu strony gdy jesteśmy Online) i złóż swoją ofertę.