0,00 zł

Oprawy, ramy

Oferujemy Państwu usługę doboru i oprawy zakupionych prac. 

Odpowiednio dobrana oprawa podkreśla i wydobywa atrakcyjność obrazu, fotografii, akwareli, czy grafik.  Pomaga również zachować pierwotny stan przez wiele lat.

Oprawę każdej pracy należy rozpatrywać w indywidualny sposób, a odpowiednio wyeksponowana powinna tworzyć z obramowaniem harmonijną całość. To właśnie ona znajduje się w centrum zainteresowania. 
Przy wyborze ram, najogólniej warto kierować się zasadą, by rama nie miała takiego koloru jak ściana, na której zawiśnie, gdyż spowoduje to jej zniknięcie. Kontrastowe zestawienia mogą znaleźć zastosowanie w przypadku malarstwa współczesnego, jednak do płócien klasycznych mogą okazać się za mocne.

Akwarele, fotografie i grafiki wymagają zastosowania passe-partout, które tworząc tło obramowania, wzmacnia siłę odbioru. Tworzy dystans do szkła, dając efekt głębi. Szkło zabezpiecza przed zabrudzeniami i ułatwia utrzymanie w czystości.
Passe-partout powinno mieć minimum 5 cm, a jego kolory powinny korespondować z tematyką obrazu, przyciągając uwagę widza do obiektu, dając tło do ekspozycji. Warto pamiętać o tym, że ciemne kolory passe-partout wywołują tzw. „efekt tunelu” i optycznie pomniejszają obraz, natomiast jasne działają na odwrót. Do passe-partout stosuje się wąskie lub średniej szerokości ramki. Akwarele i fotografie dobrze komponują się ze wszystkimi odcieniami brązu, natomiast grafiki z cienkimi, czarnymi, najczęściej metalowymi profilami.

Wszelkie prawa zastrzezone. Antykwariat Galeria Atticus - Juliusz Klosinsk