0,00 zł

Usługi

POSZUKIWANIE KSIAŻEK i DZIEŁ SZTUKI NA ZAMÓWIENIE
to nasza usługa skierowana do prywatnych kolekcjonerów oraz bibliotek. Wyszukujemy i sprowadzamy, a także licytujemy na aukcjach (w imieniu zlecającego) trudnodostępne na rynku druki kolekcjonerskie i dzieła sztuki.


PLANOWANIE I BUDOWANIE KOLEKCJI
dokumentacja kolekcji i pojedynczych obiektów – przygotowujemy profesjonalne spisy i dokumenty szczególnie przydatne przy ochronie i zabezpieczeniu zbiorów. Dokumentacja i katalogowanie kolekcji lub pojedynczych obiektów polega na dokładnym, zestandaryzowanym opisie poszczególnych przedmiotów. Opisy bibliograficzne są uzupełniane o ujawnione informacje proweniencyjne, stan zachowania, literaturę i inne cechy opracowywanych dzieł.


WYCENY I EKSPERTYZY
Przygotowujemy wyceny i ekspertyzy dotyczące wydawnictw antykwarycznych (m.in. książek, czasopism i map). Jest to ważny element wykorzystywany często w przypadku sprzedaży, ubezpieczeń, darowizn i innych czynności związanych ze zgromadzonymi zbiorami.
Przygotowanie dokumentacji wymaga oględzin, które zwykle odbywają się w miejscu przechowywania zbiorów. W związku z wymogami formalnymi i prawnymi, nie ma możliwości wystawienia dokumentacji na podstawie przesłanych zdjęć i opisów.

 

Wszelkie prawa zastrzezone. Antykwariat Galeria Atticus - Juliusz Klosinsk